20 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Richard Hughes mianowany dyrektorem sportowym Liverpoolu

Richard Hughes mianowany dyrektorem sportowym Liverpoolu

Liverpool FC potwierdził mianowanie Richarda Hughesa na nowego dyrektora sportowego zespołu ze skutkiem od końca bieżącego sezonu.

Sportowiec Na początku tego miesiąca donoszono, że Hughes miał przenieść się do Liverpoolu po tym, jak ogłoszono, że opuści stanowisko menedżera Bournemouth pod koniec sezonu i zostanie zastąpiony przez swojego asystenta i byłego kapitana klubu Simona Francisa.

Hughes został odnaleziony przez Michaela Edwardsa, który od dawna pragnął z nim pracować i darzył go najwyższym szacunkiem, obserwując rozwój jego kariery i reputacji.

Zawodową i osobistą relację tę parę łączy ponad 20 lat, odkąd grali razem w Portsmouth, kiedy Hughes był zawodnikiem, a Edwards ekspertem.

Edwards był pod wrażeniem, gdy Bournemouth udało się zidentyfikować i przyciągnąć na południowe wybrzeże młode talenty, takie jak Tyrone Mings, Lewis Cook, David Brooks (Liverpool intensywnie przyglądał się Brooksowi przed chorobą), Lloyd Kelly i Philip Billing.

Głębiej

Dlaczego FSG podąża za modelem wieloklubowym i jakie korzyści płyną z tego dla Liverpoolu?

Michaela Edwardsa


Edwards (z lewej) obejmuje kierownicze stanowisko w FSG

„Jestem bardzo dumny, że mam taką możliwość” – powiedział Hughes. „Liverpool to wyjątkowy klub i jestem wdzięczny, że dostałem szansę służenia mu w tej roli.

„Ludzie słusznie mówią o bogatej historii, z której ta organizacja może być dumna, ale tak naprawdę interesuje mnie teraźniejszość i przyszłość. Jurgen Klopp prowadzi znakomity zespół i skład, a obok tego zaangażowanie na rzecz młodych zawodników i ich droga do pierwszego miejsca zespół jest również fantastyczny.

„Jestem w pełni świadomy oczekiwań i obowiązków związanych z przyjęciem tej roli. To będzie moja praca, praca z Michaelem (Edwardsem) i kierowanie istniejącym już zespołem operacyjnym ds. piłki nożnej, a także szerszym personelem w Centrum Szkoleniowego AXA, aby podejmować dobre decyzje.

Edwards dodał: „Znam go przez połowę mojego życia, zarówno zawodowo, jak i osobiście, i z pewnością jest osobą, która ucieleśnia najlepsze wartości Liverpoolu. Ufam mu całkowicie.

READ  Derby u siebie Philsa, Zach Wheeler mocno wygrywa – NBC Sports Philadelphia

„Ma wyjątkowy osąd i udokumentowane doświadczenie w podejmowaniu mądrych decyzji, które przynoszą korzyści reprezentowanym przez niego organizacjom”.

pogłębiać

Głębiej

Świadomość transferu i więzi Edwardsa: dlaczego Liverpool mianował Hughesa na stanowisko dyrektora sportowego

Liverpool jest w trakcie poważnej zmiany w naśladowcach Decyzja dyrektora technicznego Jurgena Kloppa o rezygnacji tego lata ze stanowiska Odejdą także jego najbliżsi pracownicy Tymczasowy dyrektor sportowy Jörg Schmadtke już odszedł.

Jednakże Edwards zgodził się dołączyć do właściciela Liverpoolu, Fenway Sports Group (FSG), jako główny oficer piłkarski i był widziany na Old Trafford w niedzielę podczas porażki klubu Merseyside 4:3 w Pucharze Anglii z Manchesterem United. Na nowym stanowisku były dyrektor generalny Liverpoolu będzie nadzorował działalność piłkarską klubu. FSG pracuje również nad transferem dyrektora technicznego Benfiki Pedro Marquesa.

Nominacja Hughesa będzie zawsze uzależniona od zabezpieczenia Edwardsa przez FSG, a po powiadomieniu Bournemouth jakiś czas temu były reprezentant Szkocji prowadził rozmowy z kilkoma kandydatami od czasu zamknięcia okna transferowego w styczniu.

Wiadomo, że Edwards Hughes należy do liderów w branży I jego ruch Andoni Iraola został trenerem Bournemouth w czerwcu ubiegłego roku Podkreślił swoje kompetencje.

pogłębiać

Głębiej

Michael Edwards – wizjoner stojący za niezwykłym rozwojem Liverpoolu

Chociaż Hughes był od dawna reklamowany jako potencjalny kandydat, stał się on konkretnym kierunkiem działań, gdy FSG poczyniła postępy w rozmowach z Edwardsem.

Od czasu przejścia na emeryturę w 2014 r. Hughes – który grał w Bournemouth w latach 1998–2002 – jest częścią zespołu rekrutacyjnego klubu, a później awansował na stanowisko menadżera.

44-latek spędził czas we Włoszech jako młody zawodnik z… Atalanta Jego znajomość Włoch i umiejętność poruszania się po tym rynku pomogła Bournemouth w pozyskaniu kilku zawodników z Serie A. Hughes cieszy się dobrą opinią w kręgach rekrutacyjnych w kraju i za granicą, zna inne języki i był chwalony za rekrutację do Bournemouth w ostatnich latach.

READ  Super Bowl 2024: Chiefs pokonali 49ers w thrillerze dogrywki po podaniu TD Patricka Mahomesa

Hughes nadzorował podejście do operacji transportowych i widoczności oparte na danych Ilia Zabarny, Dominik Solanke, Nathan Ack I Aarona Ramsdella Do klubu dołączył w ostatnich latach.

Jego poprzednik w Liverpoolu Schmadtke został mianowany przez klub na podstawie wstępnego, krótkoterminowego kontraktu w czerwcu zeszłego roku, po odejściu byłego dyrektora sportowego Juliana Warda, który zaledwie rok temu sam zastąpił Edwardsa.

Richard Hughes: Tło


Hughes (w środku) dołącza do Liverpoolu z Bournemouth (Zdjęcie: Bournemouth)

Hughes (44 l.) przez dziesięć lat był menadżerem Bournemouth.

Powołano go na to stanowisko w 2014 roku ze względu na siłę relacji z byłym menadżerem Eddiem Howe, którego poznał już jako nastolatek, po tym jak razem wdarli się do pierwszego składu klubu.

Po tym jak oboje przeprowadzili się do Portsmouth W 2002 roku, w odstępie kilku miesięcy, poznali Edwardsa rok później, kiedy ten przeniósł się do Fratton Park jako analityk wydajności.

Howe spędził większość swoich dwóch lat w Portsmouth z kontuzją, co skłoniło go do zastanowienia się nad swoją przyszłością po zakończeniu kariery. On i Hughes zbliżyli się do Edwardsa. Choć ich drogi rozeszły się na przestrzeni kolejnych lat, ze względu na charakter pracy pozostali połączeni.

Jako dyrektor sportowy Liverpoolu Edwards sprzedał później Gordona Ibe, Brada Smitha i Solanke firmie Bournemouth, którą zarządzał Howe, a Hughes został mianowany menadżerem, za duże sumy. Harry'ego Wilsona Cieszył się także rocznym wypożyczeniem w klubie South Coast.

Po odejściu Howe'a w 2020 roku po spadku z Premier League, Hughes pozostał. Od tego czasu coraz intensywniej działa na rynku europejskim. Do jego ostatnich, przyciągających wzrok rekomendacji należy m.in. rekomendacja Dynama Kijów Zabarny i AZ Alkmaar Milosa Kerkezazawodników, którzy wzbudzili zainteresowanie niektórych czołowych klubów na kontynencie.

READ  Wynik Georgia vs Missouri: aktualizacje meczów na żywo, wyniki kolegialnej piłki nożnej, 25 najlepszych dzisiejszych wydarzeń NCAA

(Zdjęcie u góry: AFC Bournemouth)