22 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Apple dodaje menu stanu baterii do iPada Air M2 i iPada Pro M4

Apple dodaje menu stanu baterii do iPada Air M2 i iPada Pro M4

Minęło dużo czasu, odkąd użytkownicy iPhone’a mogli sprawdzać informacje o stanie baterii bezpośrednio w aplikacji Ustawienia. Jednak ta funkcja nie była dostępna na iPadzie – aż do teraz. Wraz z premierą nowego iPad Air M2 I iPada M4 ProFirma Apple w końcu udostępniła menu Kondycja baterii w systemie iPadOS.

Jak zauważył iKulturawszystkie nowe iPady wprowadzone na rynek w zeszłym tygodniu (M2powietrze I M4Pro) zawiera po raz pierwszy menu stanu baterii. Oznacza to, że właściciele iPadów mogą również sprawdzić maksymalną pojemność baterii bez konieczności korzystania z aplikacji innych firm, takich jak CoconutBattery.

Tak naprawdę Apple zrobiło więcej, niż tylko zwiększyło maksymalną pojemność baterii. Podobnie jak nowe modele iPhone’a 15 iPad Air M2 I iPada M4 Pro Oferuje również opcję ograniczenia maksymalnego naładowania do 80%, aby przedłużyć żywotność wewnętrznego akumulatora. W rezultacie iPad automatycznie przestaje się ładować, gdy osiągnie 80%.

Jednakże jest pewien haczyk. Nic z tego nie będzie dostępne dla wcześniejszych modeli iPada, nawet jeśli zainstalowałeś najnowszą aktualizację iPadOS w wersji 17.5. Jeśli więc masz starszego iPada, nadal będziesz musiał korzystać z aplikacji innych firm, aby sprawdzić stan baterii – nie będziesz mieć też możliwości wybrania poziomu naładowania 80%.

Oczywiście Apple może to jeszcze zmienić w przyszłości poprzez aktualizację oprogramowania, ale wydaje się to mało prawdopodobne, biorąc pod uwagę, że tylko najnowsze iPhone’y mają wszystkie te opcje.

Apple dodaje menu stanu baterii do nowych iPadów M2 iPad Air i iPad Pro M4

Nowa iPad Air M2 I iPada M4 Pro Można go zamówić na stronie Apple, a oficjalna premiera zaplanowana jest na środę.

Przeczytaj także

FTC: Używamy automatycznych linków partnerskich, aby zarabiać. więcej.

READ  Ta oferta Nintendo Switch w Czarny piątek 2022 obowiązuje wszędzie