18 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Android 15 utrudni złodziejom telefonów kradzież Twoich danych

Android 15 utrudni złodziejom telefonów kradzież Twoich danych

Po porzuceniu tradycji i poświęceniu całego przemówienia Google I/O na pokazanie, jak wpycha sztuczną inteligencję do wszystkiego, co można sobie wyobrazić, firma poświęciła drugi dzień na nadrobienie zaległości z niegdysiejszą gwiazdą programu, Androidem. Wraz z pojawieniem się w środę drugiej wersji beta Androida 15 poinformował Google demaskować Wcześniej niezapowiedziane funkcje zabezpieczeń w oprogramowaniu mobilnym na rok 2024, w tym wykrywanie kradzieży oparte na sztucznej inteligencji, ochrona przed oszustwami w Google Play i nie tylko.

Blokada wykrywania kradzieży to jedna z nowych funkcji Androida 15, która będzie wykorzystywać sztuczną inteligencję (tutaj jeszcze raz) do przewidywania kradzieży telefonu i odpowiedniego blokowania rzeczy. Google twierdzi, że jego algorytmy potrafią wykryć ruchy powiązane z kradzieżą, na przykład związane z chwytaniem telefonu i odejściem, jazdą na rowerze lub odjeżdżaniem. Jeśli telefon z Androidem 15 wybierze jedną z tych sytuacji, jego ekran szybko się zablokuje, co utrudni porywaczowi telefonu dostęp do Twoich danych.

Funkcja zapasowej blokady zdalnej pozwala szybko zablokować telefon, jeśli ktoś zdoła go zabrać, bez uruchamiania blokady wykrywania kradzieży. Dzięki Remote Lock możesz (zgadłeś) Zdalny zamek Wyświetl ekran telefonu z dowolnego urządzenia, podając tylko swój numer telefonu i ukończ „Szybkie wyzwanie bezpieczeństwa”. Ma to na celu uniknięcie sytuacji, w których ktoś zabierze (lub zgubi) telefon, ale nie zna hasła do konta Google umożliwiającego uzyskanie dostępu do usługi Znajdź moje urządzenie.

Podobnie funkcja Blokada urządzenia offline automatycznie blokuje ekran telefonu — wymagając uwierzytelnienia w celu odblokowania — gdy jest on poza siecią. Ma to na celu przeciwdziałanie złodziejom, którzy szybko przełączają skradzione urządzenie w tryb offline, zanim właściciel będzie mógł je zdalnie zablokować lub wyczyścić.

Tymczasem aktualizacja ochrony przywracania ustawień fabrycznych będzie wymagać danych uwierzytelniających do korzystania z telefonu po wyczyszczeniu danych, co przede wszystkim zmniejszy zachętę do kradzieży. Ponadto wyłączenie funkcji Znajdź moje urządzenie lub wydłużenie limitu czasu ekranu telefonu będzie wymagało uwierzytelnienia zabezpieczającego, co neguje inną typową taktykę stosowaną przez porywaczy telefonu w celu zresetowania urządzenia przed jego zablokowaniem.

READ  EKSKLUZYWNIE – Call of Duty obejmuje kampanie w otwartym świecie w Black Ops podczas wojny w Zatoce Perskiej i poza nią

Podobnie jak funkcja wprowadzona przez Apple na początku tego roku, Android 15 będzie również wymagał dodatkowego uwierzytelnienia podczas próby zmiany ustawień zabezpieczeń konta (zmiany kodu PIN, wyłączenia zabezpieczenia przed kradzieżą lub dostępu do haseł) z niezaufanej lokalizacji.

Śledź na żywo wszystkie aktualności z Google I/O 2024 Tutaj!