18 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Canon R1 będzie miał 30-megapikselowy czujnik, zdjęcia seryjne z szybkością 120 kl./s, synchronizację lampy błyskowej 1/1250 i „ulepszony zakres dynamiki”

Canon R1 będzie miał 30-megapikselowy czujnik, zdjęcia seryjne z szybkością 120 kl./s, synchronizację lampy błyskowej 1/1250 i „ulepszony zakres dynamiki”

Wygląda na to, że Adorama wie więcej o EOS R1, niż Canon ujawnił wczoraj wieczorem Opublikowano bardziej szczegółowe specyfikacje O nadchodzącym flagowcu, obejmującym rozdzielczość czujnika, możliwość robienia zdjęć seryjnych, optymalizację ekspozycji AI i nie tylko.

W menu aparatuAdorama dostarcza więcej informacji na temat R1, co nie jest trudne, ponieważ ogłoszenie o rozwoju nie zawierało zbyt wiele szczegółów.

Na początek EOS R1 będzie wyposażony w 30-megapikselowy, pełnoklatkowy sensor o podwójnym wzmocnieniu i „czysto” elektroniczną roletą, która podobno jest szybsza niż jakakolwiek mechaniczna roleta. Pozwala to osiągnąć czas odczytu poniżej 0,8 mikrosekundy i synchronizację błysku 1/1250 sekundy.

Zgodnie z oczekiwaniami firma Canon wkłada wiele wysiłku w działanie autofokusa, obiecując duże prędkości i prędkości ekspozycji, które są wzmocnione dzięki rozpoznawaniu sztucznej inteligencji. R1 będzie także wyposażony w funkcję przewidywania ścieżki poruszającego się obiektu i obiecuje inteligentne śledzenie ostrości w celu zablokowania obiektu z „wysokim współczynnikiem powodzenia”.

Canon umożliwi także „nieograniczoną” liczbę zdjęć seryjnych z szybkością 40 kl./s (1:2 CRAW) i 60 kl./s (1:3 CRAW). Umożliwia także wykonywanie „w pełni funkcjonalnych” zdjęć seryjnych z szybkością 120 kl./s, ale prawdopodobnie z tymczasowym ograniczeniem. Co więcej, Canon obiecuje także zdjęcia seryjne z szybkością 240 kl./s z opcją 1-sekundowego zdjęcia wstępnego. Nie ma tam wzmianki o formacie RAW, więc prawdopodobnie dotyczy to tylko formatu JPEG (prawdopodobnie HEIF, jeśli Canon zdecyduje się go obsługiwać). R1 będzie miał także „stratną” kompresję CRAW 1:3 (w porównaniu do kompresji bezstratnej).

Canon EOS R1 widziany z przodu na gładkim białym tle.  Aparat ma duży obiektyw i teksturowany uchwyt po lewej stronie, z różnymi przyciskami i elementami sterującymi widocznymi na korpusie.

Wreszcie Canon może pochwalić się – przynajmniej według Adoramy – „poprawionym zakresem dynamiki”, który jest „lepszy niż w EOS R3 i EOS R5”. Nie udostępniono żadnej ceny.

Bardzo prawdopodobne jest jednak, że lista zostanie usunięta Petapiksel Zrzut ekranu dla każdego, kto chce go zobaczyć.

Czy to wiarygodne?

Handlowcy często dowiadują się o produktach na długo przed mediami, dlatego istnieje bardzo duże prawdopodobieństwo, że powyższe specyfikacje są zgodne z prawem. Kupcy również Petapiksel Z wielu źródeł branżowych wynika, że ​​jest to główny powód większości plotek, ponieważ przynosi większe korzyści niż inne produkty i jest stosunkowo „bezpieczny”, ponieważ producenci na nim polegają.

READ  Założeniem Blanka Street Fighter 6 jest dodatkowy AF

Istnieje jednak duże prawdopodobieństwo, że niektóre lub wszystkie te informacje nie będą dokładne w przypadku ostatecznej wersji R1.

Więcej informacji na temat R1 z pewnością zostanie ujawnionych w nadchodzących tygodniach i miesiącach, ale prawdopodobnie na taki poziom „ogłoszenia o rozwoju” liczyła większość ludzi; Jest tu dużo.


Kredyty obrazkowe: Kanon