20 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Aktualizacje na żywo z Westminster Dog Show 2024: najlepsi w ocenianiu i komentowaniu

Aktualizacje na żywo z Westminster Dog Show 2024: najlepsi w ocenianiu i komentowaniu

Gwiazdy, które w zeszły weekend pojechały do ​​Nowego Jorku, aby zebrać się na największym wydarzeniu w swojej karierze, przyleciały samochodem z szoferem lub samolotami w otoczeniu świt. Nie mieli nawet własnych paszportów, nie mówiąc już o własnych małych i skrzypiących zabawkach.

Jednak każdy z nich jest bardzo dobrym psem.

Około 2500 Najwyżej oceniane psy W tym roku będą rywalizować w Nowym Jorku Wystawa psów rasy Westminster Kennel Club. Ocenianie rasy, wydarzenie imprezowe, rozpocznie się w poniedziałek, podczas gdy kilkaset innych psów rywalizuje już w zawodach sprawdzających zwinność, posłuszeństwo i umiejętność nurkowania jak najdalej od doku.

Wejście do galerii wymaga lat treningu i wysiłku. Dotarcie na pokaz wymaga szeroko zakrojonej organizacji ze strony właścicieli i opiekunów, którzy planują wycieczki drogowe lub lotnicze trwające wiele godzin lub dni i pakują sprzęt wart tysiące dolarów – stoły do ​​pielęgnacji, przemysłowe suszarki do włosów, smycze, obroże, zabawki i małe rzeczy. Więcej: modlę się, aby żadne opóźnienia lub odwołania nie zakłóciły ich tras.

Nagrody nie podlegają negocjacjom.

„Staram się zaopatrzyć w zdrową, jednoskładnikową żywność, taką jak liofilizowana kaczka czy liofilizowana wątróbka” – powiedziała Shell Lewis, lat 71, która przyjechała do Nowego Jorku z russell terrierem i cairn terrierem. Jednak w dni wystawowe jej psy otrzymują „coś wyjątkowego i bardzo cennego”.

„Polega to na udaniu się do McDonald’s i kupieniu dwóch ciastek z hot dogami – ja jem ciastka, oni dostają hot dogi” – powiedziała.

W Stanach Zjednoczonych zdobywanie tytułów w lokalnych, regionalnych i krajowych konkursach psów wymaga ciągłej jazdy, a długie przejazdy są normą. Ich trenerzy twierdzą, że większość psów jest przyzwyczajona do drogi.

READ  Koordynator ofensywy Patriots, Bill O'Brien, przedstawia plan ulepszenia ataku

Pani Lewis jechała 14 godzin z Genewy w stanie Illinois do Spangle, swojego 2-letniego Russell Terriera, aby wziąć udział w zawodach agility (niestety Spangle został wyeliminowany w kwalifikacjach). Pani Lewis przyprowadziła także Norę, swoją 7-letnią córkę letni Cairn terrier Lata.

„Nie nauczyły się jeszcze prowadzić, ale są świetnymi podróżnikami” – stwierdziła pani Lewis.