19 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Raport – Georgia i Floryda rozważają nowe neutralne miejsca na rywalizację

Raport – Georgia i Floryda rozważają nowe neutralne miejsca na rywalizację

Agencja prasowa29 października 2023 o 12:49 czasu wschodniego4 minuty na przeczytanie

Ladd McConkey rzuca 41 jardów dla niszczyciela czołgów z Gruzji

Carson Beck uderza Ladda McConkeya, który uderza niszczycielem z odległości 41 jardów w Gruzji i remisuje.

JACKSONVILLE, Floryda – Nie spodziewaj się tego Jeśli taka sytuacja się powtórzy, w najbliższym czasie Georgia i Floryda będą rozgrywać coroczną rywalizację na terenie kampusu.

Zawodnicy wagi ciężkiej SEC rozważają możliwości zorganizowania meczu, często określanego jako „największa na świecie impreza koktajlowa na świeżym powietrzu”, w innych obiektach położonych na neutralnym terenie podczas dwuletniego, wartego 2 miliardy dolarów remontu, którego Jacksonville oczekuje na stadionie EverBank i okolicach.

Chociaż nie wykluczyli całkowicie rozegrania serii meczów u siebie w 2026 i 2027 r., urzędnicy skupiają się na umożliwieniu miastom posiadającym stadiony przystosowane do NFL składania ofert na mecz, według dwóch osób zaznajomionych z planem. Osoby rozmawiały z Associated Press pod warunkiem zachowania anonimowości, ponieważ proces nie został sformalizowany ani sfinalizowany.

Następny krok jest uzależniony od zatwierdzenia przez Radę Miasta Jacksonville planów naprawy stadionów, które zmusiłyby również Jacksonville Jaguars do rozgrywania meczów u siebie przy ograniczonej liczbie widzów (około 40 000 widzów) w 2026 r. oraz w innych obiektach w 2027 r. Tymczasem Gruzja byłaby zmuszona to And Florida zagra po raz pierwszy od ponad trzech dekad poza Jacksonville.

W 2026 r., gdy gospodarzem będzie Gruzja, mecz prawdopodobnie zakończy się na stadionie Mercedes-Benz w Atlancie, a bilety zostaną tradycyjnie podzielone w proporcji 50 do 50. W następnym roku, z Florydą jako gospodarzem, mecz mógłby zakończyć się na stadionach Camping World w Orlando, Raymond James Stadium w Tampie lub Hard Rock Stadium w Miami.

Powód jest prosty: szkoły mogą zarobić więcej pieniędzy, grając w neutralnych miejscach, takich jak EverBank. Szkoły grają w Jacksonville co roku od 1933 roku, z dwuletnią przerwą związaną z renowacją Gator Bowl przed inauguracyjnym sezonem Jaguarów. Gra przeniosła się do Gainesville w 1994 roku i Aten w stanie Georgia w następnym roku.

Trener Bulldogs, Kirby Smart, głośno wyrażał chęć przeniesienia gry z powrotem do kampusu w celach rekrutacyjnych. Przepisy NCAA zabraniają trenerom kontaktowania się z rekrutami w neutralnych miejscach, chociaż gospodarze mogą zostawić im bilety.

Smart jednak woli kontakt twarzą w twarz, co mógłby uzyskać, gdyby mecz odbył się w Atenach.

„Głęboko wierzę, że będziemy w stanie pozyskać lepszych zawodników, zatrudniając ich u siebie i na wyjeździe, ponieważ będziemy mieli więcej możliwości sprowadzenia ich do kampusu” – powiedział Smart w zeszłym sezonie.

Smart wycofał się ze swoich komentarzy na początku tego tygodnia.

„Nie myślę już o tym” – powiedział. „Jesteśmy tu, gdzie jesteśmy. Naprawdę nie przyszło mi to do głowy poza sezonem poza sezonem, kiedy mnie o to zapytano. Bardziej interesuje mnie to, jak gramy, niż to, gdzie gramy”.

Trener Florydy Billy Napier szybko zauważył: „Główną kwestią jest tutaj ekonomia”.

Wypłata Jacksonville wyniesie około 3 miliony dolarów na szkołę w 2023 roku, co obejmuje 1,25 miliona dolarów gwarantowanych plus część przychodów ze sprzedaży biletów i koncesji. Gwarantowana kwota na szkołę wzrasta do 1,5 miliona dolarów w latach 2024 i 2025, czyli w ostatnich dwóch latach obowiązywania obecnej umowy.

Gruzja otrzymuje również 350 000 dolarów rocznie na pokrycie kosztów przelotów, autobusów i zakwaterowania, podczas gdy Floryda otrzymuje 60 000 dolarów za brak konieczności lotów.

Dla porównania, mecz na Florydzie u siebie przynosi od 2 do 5 milionów dolarów, w zależności od przeciwnika. Zatem seria „dom i dom” będzie generować mniejsze przychody w ciągu dwóch lat niż gra w neutralnym serwisie.

READ  Rankingi kontuzji Detroit Lions: Sam LaPorta jest wątpliwy, 4 wykluczone