21 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Cardinals sprzedają Tylera O’Neala, otwierając bardzo potrzebną przestrzeń w bostońskim byku: Prawo

Cardinals sprzedają Tylera O’Neala, otwierając bardzo potrzebną przestrzeń w bostońskim byku: Prawo

Szczegóły transakcji: Zespół Boston Red Sox pozyskał Tylera O’Neilla za RHP Nicka Robertsona i Victora Santosa

Krążą pogłoski, że Cardinals będą kupować jednego lub więcej swoich zawodników na zawsze, a w piątek w końcu dokonali takiej zamiany, wysyłając Tylera O’Neilla do Bostonu po praworęcznego rezerwowego Nicka Robertsona i praworęcznego startera niższej ligi Victora. Santos.

Głębiej

Red Sox dokonują wymiany Tylera O’Neala z Cardinals

O’Neal miał przełomowy sezon w 2021 r., osiągając wynik 0,286/0,352/0,560 przy 34 zdobytych bramkach, ale jego wskaźnik trafień wyniósł 31%, co zwiastuje szybki spadek. To przyszło od razu i w ciągu ostatnich dwóch lat osiągnął wynik 0,229/0,310/0,397, opuszczając około połowy meczów Cardinals z co najmniej czterema wyraźnymi kontuzjami pleców, ramion, ścięgna podkolanowego i stopy. (To tylko rana powierzchowna.)

Większość obrażeń, jakie wyrządził w tym okresie, miała miejsce z wolnej ręki, przy 0,295 OBP w ciągu ostatnich dwóch lat przeciwko praworęcznym miotaczom. Sam sezon 2021 był również jego najlepszy w obronie, ponieważ jako lewy obrońca miał 6 obiegów powyżej średniej, ale przez ostatnie dwa sezony miał wynik 0, jednocześnie spędzając czas na środku, chociaż kiepskim występem może być to, że nie. Wcale nie był zdrowy. W idealnym świecie jest to pluton nietoperzy na lewym skrzydle, który w mgnieniu oka radzi sobie ze środkiem pola i nie jest na tyle straszny, aby nigdy nie mógł stawić czoła praworęcznym, ale powinien przynajmniej unikać tych z dużymi szybkimi piłkami i/lub innymi rzeczami. Pozostał mu rok do bezpłatnej agencji.

Nick Robertson rozpoczął karierę w Dodgersach, a latem tego roku został sprzedany do Red Sox za Kiké Hernandeza. (Meg Oliphant/Getty Images)

Robertson został wybrany przez Dodgers w siódmej rundzie draftu w 2019 roku i przyjechał do Bostonu zaledwie tego lata w zamian za Kike’a Hernandeza, gdzie w swoim krótkim czasie spędzonym w dużej lidze wykazał się ponadprzeciętnymi umiejętnościami, ale słabym przywództwem. Na głównych trasach osiągał prędkość 97 mil na godzinę po krótkiej podróży w strefie. Połączył to z potężnym suwakiem i zmianami, które sprawdziły się w jego przypadku w juniorach, ale lewacy trafiali w głównych. Zmiana ta może wykazywać pewne blaknięcie i słabnięcie, ale spowodowała powstanie grupy głównych walut, w przypadku których ten ruch był bardzo niewielki, a skutki były przewidywalne. Odnotował bardzo wysoki współczynnik trafień w juniorach, a jego ogólny wskaźnik trafności w juniorach jest solidny, więc widzę ścieżkę, w której stanie się ponadprzeciętnym łącznikiem, jeśli zmiany będą bardziej spójne.

READ  Czy Lauri Markkanen został sfaulowany w ostatnim meczu przez Kevina Duranta w meczu Jazz vs. Suns?

Santos pierwotnie podpisał kontrakt z Phillies i przeszedł do Red Sox w 2021 roku w zamian za bramkarza CJ Chathama. Opuścił cały 2023 rok z powodu kontuzji prawego łokcia, ale wrócił na boisko w zimowej piłce. Przed 2023 rokiem jego prędkość wynosiła przeważnie 150–100 km/h, przy zmianie prędkości o 55 i 45 na jego najlepszym sliderze, przy wystarczającej kontroli (szybkość chodu na poziomie 5,5%), aby występować jako starter awaryjny lub swingman nawet bez przeciętnej łamiącej się piłki. Miał jednak skłonność do zdobywania bramek w meczach Double A i Triple A, co prawdopodobnie ogranicza go do odgrywania głównej roli i uniemożliwia mu zostanie piątym lub więcej starterem w głównych ligach. Jeśli będzie zdrowy na rok 2024, mógłby przynajmniej dać kardynałom trochę czasu poza domem.

W tej chwili Cardinals mają sporo zapolowych zawodników, ponieważ zatrudnili byłych zawodników z pierwszej dziesiątki klasyfikacji generalnej Jordana Walkera i Larsa Notbaera, a także Dylana Karlssona, Richiego Palaciosa, Tommy’ego Edmana, Aleca Burlesona i Brendana Donovana. Walker i Burleson mieli w zeszłym roku problemy w defensywie, a Notbaar jeszcze nie trafił lewicowców. Karlsson nie zrobił żadnego postępu w porównaniu z obiecującym sezonem w sezonie 2021, podczas gdy Edman prawdopodobnie będzie grał na boisku, więc niewiele zostało rozstrzygniętych poza faktem, że drużyna ma więcej zapolowych zawodników, niż potrzebuje. Rozsądne było dla nich odejście od O’Neala i zabranie wszystkiego, co tylko się dało, nawet jeśli był to tylko środkowy zmiennik i swingman, z których każdy miał sześć lat kontroli.

W przypadku Bostonu O’Neal pełni funkcję tymczasowej przerwy w oczekiwaniu, aż Roman Anthony, który zakończył rok w klasie Double A, dotrze do głównych lig, zakładając, że Sedan Rafaela przejmie dla nich większość powtórzeń na środku pola w 2024 r. — Rafaela jest elitarny obrońca, ale w swoim debiucie w zeszłym sezonie zaliczył 28 home runów i 89 występów w głównych ligach (31 procent). O’Neal mógłby połączyć siły z Jaredem Duranem i/lub Masataką Yoshidą, obydwoma leworęcznymi, i zapewnić pewne ubezpieczenie, jeśli Duran nie wróci natychmiast po operacji palca lub jeśli Rafaela będzie musiała wrócić do Triple-A, ale jeśli O’Neal gdyby grał codziennie, prawdopodobnie kosztowałoby to zespół utratę umiejętności przeciwstawienia się praworęcznym.

READ  NBA obwinia gospodarkę za zamrożenie zatrudnienia i cięcia budżetowe

Powrót St. Louis wydaje się więcej niż sprawiedliwy jak na zawodnika, którego tak naprawdę nie potrzebowali, zwłaszcza że jego wartość powinna być najniższa, podczas gdy Boston mógł czuć, że może dokonać transakcji z najgłębszego miejsca w swojej grupie po dodaniu trzech rąk do gry zamiana Alexa Verdugo.

(Górne zdjęcie O’Neilla: Scott Kane/The Associated Press)