29 marca, 2024

Aktualizacja kontuzji Patricka Mahomesa: Chiefs QB powraca, aby rozpocząć drugą połowę po kontuzji kostki w meczu z Jaguarami

Szefowie Kansas City Rozgrywający Patrick Mahomes kontuzjował kostkę na początku meczu dywizji przeciwko Jaguary z Jacksonville I po tym, jak początkowo wątpił w powrót, wrócił, aby rozpocząć drugą połowę. Rentgen jego kostki był negatywny, Według Iana Rapoporta.

Mahomes wbiegł na boisko po przerwie i prowadził rozgrzewkę. Był pierwszym zawodnikiem, który wyszedł z szatni, a kiedy reporterka NBC Melissa Stark zapytała go, czy wszystko w porządku, odpowiedział, że tak.

Jego powrót przyniósł głośne okrzyki na Arrowhead Stadium, ale Mahomes przygotował się do powrotu do pracy, mówiąc tłumowi, żeby się uspokoił.

Rozgrywający upadł w ataku w pierwszej kwarcie, a noga obrońcy opadła na prawą kostkę, którą skręcił podczas biegu po ziemi. Mahomes utykał i kuśtykał do linii bocznej, ale nie stracił dwóch przyłożeń przed powrotem na następną grę i nie przegapił żadnego czasu. Następnie Mahomes skleił sobie kostkę i wrócił do gry, nadal nie tracąc żadnej gry.

Oto spojrzenie na to, co wydarzyło się w pierwszym kwartale:

Skręcona kostka jest widoczna w powtórce, kiedy Travon Walker i Andre Sisko z Jaguarów atakują środek.

Oto spojrzenie na limpowanie Mahomesa:

Mahomes ostatecznie udał się do szatni Chiefs na początku drugiej kwarty i został zastąpiony przez rezerwowego Chada Henne’a, 37-letni były Jaguar Kto nie zaczął gry od ośmiu lat. Mahomes wydawał się wyraźnie zdenerwowany decyzją o pójściu do szatni i sfrustrowany rzucił kurtkę.

Mahomes początkowo prosił o pozostanie w grze, mówiąc: „Nie wyrzucaj mnie” i „Wszystko w porządku, wszystko w porządku”, ale personel medyczny wyraźnie czuł, że musi iść do szatni.

Oto jego interakcja z trenerem Andym Reidem na krótko przed wejściem nr 15 do szatni:

Mecz zakończył się remisem 7:7, kiedy doszło do kontuzji. Chiefs zamienili akcję na bramkę z gry i było 10-3. Objęli prowadzenie 17-10 po pierwszej przerwie w karierze Henne’a po podaniu TD.

READ  Shohei Ohtani z Angels i Ronald Acuña Jr. z Braves zdobywają nagrodę MLB MVP 2023

Przed wyjściem z kontuzji Mahomes miał 12 z 15 na 84 jardy i 1 przyłożenie. W połowie Henne miał 5 z 7 na 23 jardy i 1 przyłożenie.

CBS Sports będzie nadal dostarczać aktualizacje statusu Mahomesa w trakcie gry.