26 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Michigan waha się w sprawie Jima Harbaugha?  Według doniesień szkoła wycofuje ofertę kontraktową

Michigan waha się w sprawie Jima Harbaugha? Według doniesień szkoła wycofuje ofertę kontraktową

W związku z oskarżeniami i w związku z tym, że program piłkarski w stanie Michigan znalazł się na celowniku NCAA, według doniesień szkoła wycofała Jima Harbaugha lukratywne przedłużenie kontraktu Niedzielny raport „Wall Street Journal”..

„Wall Street Journal” doniósł, że złożona przez Michigan oferta uczynienia Harbaugha najlepiej opłacanym trenerem piłki nożnej w Wielkiej Dziesiątce została wycofana, powołując się na niezidentyfikowane źródło „posiadające wiedzę w tej sprawie”.

Rzecznik wydziału sportowego odmówił komentarza w tej sprawie, przekazując MLive w oświadczeniu, że władze szkoły „nie komentują umów o pracę, dopóki nie zostaną sfinalizowane i w pełni wdrożone”.

Harbaugh (59 l.) kończy obecnie drugi rok obowiązywania swojego obecnego pięcioletniego kontraktu podpisanego w 2022 r., który gwarantuje mu ponad 7 mln dolarów rocznie i obejmuje kilka premii motywacyjnych za wyniki. Do transakcji doszło po pierwszym z dwóch kolejnych mistrzostw Wielkiej Dziesiątki wygranym przez Michigan, które ponownie zdobyło tytuł konferencji w 2022 roku i rozpocznie sezon 8-0.

Jednak Harbaugh i program znajdują się w ostrej konfrontacji z NCAA, organem zarządzającym lekkoatletyką uniwersytecką, która na początku tego roku ukarała Michigan wieloma naruszeniami poziomu II za niedozwoloną rekrutację, niewłaściwe korzystanie z trenerów i oglądanie treningów zawodników na Zoomie. W ramach tego dochodzenia samemu Harbaughowi grozi naruszenie pierwszego stopnia z powodu braku współpracy.

I choć Harbaugh odsiedział zawieszenie na trzy mecze nałożone przez szkołę na początku tego sezonu, najnowsze dochodzenie NCAA w sprawie programu – rozpoczęte 18 października z zarzutami, że przeciwnicy nie mogą być osobiście sprawdzani – bardziej zaszkodziło jego reputacji.

Jeden z pracowników niskiego szczebla, asystent ds. analityki Connor Stallions, rzekomo kupił bilety na ponad 30 meczów, w których uczestniczyło aż 12 z pozostałych 13 szkół Wielkiej Dziesiątki, poinstruował członków drużyny, aby fotografowali sygnały przeciwników na linii bocznej i płacili za ich podróż. .

READ  Źródło: Oczekuje się, że Jets zwolnią weterana TE CJ Uzomaha

Kradzież znaków i sygnałów nie jest sprzeczna z przepisami NCAA, ale osobisty wywiad i używanie urządzeń i sprzętu elektronicznego w celu ich zdobycia już tak.

Stallions został zawieszony w wypłacie wynagrodzenia, a Harbaugh robił wszystko, co w jego mocy, aby zdystansować się od zarzutów, twierdząc, że nie ma wiedzy o żadnej nielegalnej kradzieży szyldów i nigdy nie nakazywał nikomu ze swojego personelu angażować się w takie czyny.

Jednak Harbaughowi – pełniącemu rolę głównego trenera i lidera programu – nadal grozi kara ze strony NCAA. Nadal oczekuje na orzeczenie organu zarządzającego w sprawie oczekującego naruszenia poziomu 1, a najnowsze zarzuty – jeśli okażą się prawdziwe – mogą pomóc podwoić tę karę.

Wiadomość ta pojawia się niecałe trzy tygodnie po tym, jak Harbaugh publicznie przyznał się do zainteresowania nowym kontraktem, mówiąc reporterom z Ann Arbor, że „minęły jakieś trzy i pół roku” i „chcesz znowu być gdzieś «chciany». Niedawna ankieta „USA Today” wykazała, że ​​Harbaugh znalazł się poza 10 najlepiej zarabiającymi trenerami futbolu uniwersyteckiego w tym roku, za Jamesem Franklinem z Penn State (8,5 miliona dolarów) i Ryanem Dayem z Ohio State (10,271 miliona dolarów).

W ostatnich latach Harbaugh flirtował z NFL, udzielając wywiadu Minnesota Vikings w 2022 r., po czym w styczniu powrócił do wielkich fanfar i podpisał nowy kontrakt z Denver Broncos. Według NFL Network może w tym sezonie ponownie powrócić do zawodowej ligi, ale oczekuje się, że spełni wszelkie pozostałe kary NCAA.

Najnowsze wiadomości piłkarskie ze stanu Michigan: