4 maja, 2024

Chris Paul gotowy na sukces w najbardziej potrzebnej roli wojowników – NBC Sports Bay Area i Kalifornia

Nigdy nie było i nie powinno być żadnej wewnętrznej debaty na temat najlepszego miejsca dla Chrisa Paula wśród Warriors. Zawsze wiedzieli.

Największą wartością Paula dla tego zespołu jest pozycja lidera drugiej jednostki i tę rolę przejął w niedzielę w Houston.

Po ponad trzech miesiącach ukrywania tej kwestii publicznie, trener Warriors Steve Kerr w końcu ogłosił to oficjalnie. Jego logika była jasna w zwycięstwie Golden State 106:95 nad Rockets w Toyota Center.

„Jest bardzo dobry w ulepszaniu wszystkich zawodników” – powiedział dziennikarzom w Houston trener Steve Kerr. Niezależnie od tego, czy będzie w wyjściowym składzie, czy na ławce rezerwowych, będzie miał wpływ na mecz.

Paul utworzył drugą drużynę – z Garym Paytonem II, Jonathanem Kumingą, Moussą Moodym i Dario Sariciem – która zapewniła Warriors zdecydowane prowadzenie 24-8 w drugiej kwarcie, nawet gdy w meczu z Houston przegrywali krótko. Objął prowadzenie w czwartej kwarcie, a Stephen Curry szybko przywrócił wynik czterema celami za trzy punkty w niecałe dwie minuty.

Paul zakończył mecz z ośmioma punktami, siedmioma asystami i pięcioma zbiórkami. Co więcej, podczas 27 minut na parkiecie był najlepszym zawodnikiem drużyny (22). Każdy z pozostałych czterech członków drugiej jednostki również zajął miejsce na plusie.

„Spodobało Ci się? Kto lubi nowości?” Paul opowiedział o swoim pierwszym występie w rezerwowym w swojej 18-letniej karierze w NBA. „Nie chodzi o to, czy ci się to podoba, czy nie. To coś nowego. Nie nienawidzę tego. Nie chodzi o to, czy ci się to podoba. Podoba mi się fakt, że wygraliśmy. To było najważniejsze”.

W pewnym sensie kierownictwo Paula w pierwszej połowie uratowało początek. Curry miał spokojną pierwszą połowę. Draymond Green, który wrócił po opuszczeniu zgrupowania i pierwszych dwóch meczów, w ciągu dziewięciu minut popełnił trzy straty i trzy faule. Andrew Wiggins rozegrał 28 minut, w tym 15 w pierwszej połowie, i nie przechwycił ani jednej zbiórki. Klay Thompson i Kevon Looney byli zwykle solidni.

READ  Recenzje wykazały, że błędy sędziów charakteryzowały zwycięstwo kobiet LSU przeciwko Iowa

Curry odpadł jako ostatni. Kiedy wszedł na ławkę rezerwowych, gdy do końca kwarty pozostało 4:15, Warriors walczyli o punkty i przegrywali 18-15. Kiedy sytuacja się powtórzyła, na 7:42 do końca pierwszej połowy, druga drużyna dała Warriors prowadzenie 39-26.

„Byli znacznie lepszą jednostką w tej grze, nie dajcie się zwieść – głównie dlatego, że zabiłem naszą pierwszą jednostkę” – powiedział Green. „Ale byli znacznie lepszą jednostką, a Chris jest w tym wszystkim na czele. To będzie dla nas zaleta. Kiedy mówisz o zastąpieniu Steph Curry przez Chrisa Paula, nie ma nic lepszego”.

Często w ostatnich sezonach, a zwłaszcza w zeszłym, drugie jednostki Golden State miały tendencję do borykania się z problemem w ataku. Nie było niczym niezwykłym, że nici wyparowały, gdy kluczowi gracze – w szczególności Curry – siedzieli na ławce rezerwowych. Poszukiwanie rozwiązania irytujących minut „nie Steve” było priorytetem zeszłego lata.

Co doprowadziło do Paula nowego dyrektora generalnego Mike’a Dunleavy’ego. Tak, CP3 był od dawna wrogiem. Tak, ma 38 lat. Tak, zapłacił w tym sezonie 30 milionów dolarów. I tak, wiadomo, że jest nieco kłujący.

Ale nie było wątpliwości, że była to najlepsza alternatywa curry dostępna na świecie.

W trzech meczach, w tym w dwóch startach, Paul nadal szukał swojego strzału, ale zanotował 28 asyst i pięć strat. Jego stosunek 5,6 do 1 nie jest trwały, ale Warriors będą zadowoleni ze stosunku 4 do 1. W pierwszym meczu wchodząc z ławki rezerwowych w karierze, która rozpoczęła się w 2005 roku, uzyskał wynik 7 na 1. łącznie 1365 gier temu.

„Zastanawiam się nad tym” – powiedział Paul o swojej roli. „To coś nowego. Muszę zrobić wszystko, aby pomóc naszej drużynie wygrać. Jeśli to oznacza, jeśli oznacza to nie dokończenie niektórych meczów”.

READ  Jimmy Butler, Heat zachowaj spokój, gdy Celtics zdominują piąty mecz wschodnich finałów

Podwójnymi obowiązkami CP3 było zmniejszanie rotacji zespołu i rozwiązywanie problemów w minutach innych niż Steve. Trzy mecze później Paul osiągnął jedno i drugie.

Do tego sezonu Kerr zadowalał się grą w środku pola Carey-Green-Thompson przez 35–37 minut na mecz. Ma nadzieję uzyskać wystarczające wsparcie z ławki rezerwowych, aby zrzucić trzy bramki poniżej 30., najlepiej nie powyżej 32.

„Zobaczymy, jak pójdzie” – powiedział Kerr o swojej rotacji. „Rzeczy mogą się zmienić.

„Ale podoba mi się ten dzisiejszy wygląd. Ten rdzeń był najlepszą pięcioosobową jednostką w lidze w zeszłym roku. Mamy dane, które nam mówią i oczy, które nam mówią, że ta grupa wie, jak grać razem”.

Druga jednostka często sabotowała startery w zeszłym sezonie. Zejście CP3 z ławki powinno to zmienić, nawet jeśli będzie go to kosztować najdłuższa passa startowa na początku kariery w NBA.

„Zawsze podchodziłem do rywalizacji w ten sam sposób i robiłem wszystko, co w mojej mocy, aby pomóc naszemu zespołowi zwyciężyć” – powiedział Paul. „W tej roli – jeśli to oznacza start, jeśli to oznacza wchodzenie z ławki – wiem, kim jestem i co mogę zrobić. I z naszym zespołem to działa. Daje nam większy skład.

„Nigdy nie byłem w zespole o takiej głębi. Byłem w naprawdę dobrych zespołach – nie mieszaj tego – ale niekoniecznie tam, gdzie wszyscy ci goście mogą zacząć.

Wystartować może jedenastu wojowników, ale dopuszczalny limit wynosi pięciu. Było to pierwsze doświadczenie Paula poza podstawowym składem i zwycięstwo Warriors pod niemal każdym względem.