21 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Oto, co pojawi się w Gemini AI na Androida

Oto, co pojawi się w Gemini AI na Androida

Najlepszą nową funkcją Google na Androida od lat jest… Koło badawcze, dlatego też zajęło ono centralne miejsce podczas dzisiejszego przemówienia otwierającego Google I/O. Google ogłosiło nowe aktualizacje Gemini, sztucznej inteligencji, która napędza system operacyjny Android. Większość nowych funkcji wydaje się przydatna, chociaż mogą wydawać się bardziej subtelne, niż się spodziewałeś.

Google twierdzi, że ujawni więcej informacji na temat systemu operacyjnego Android środa 15 majaDrugi dzień konferencji deweloperskiej. Czekajcie na te ogłoszenia.

Zakreśl kółko, aby wyszukać swoją pracę domową

Zrzut ekranu: Google

Pierwsza duża aktualizacja Gemini jest teraz dostępna za pośrednictwem gestu Circle to Search. Od dziś możesz używać długiego skrótu do wyszukiwania odpowiedzi na różne pytania związane z fizyką i matematyką. Gdy zadasz zapytanie, wyszukiwarka Google wyświetli instrukcje krok po kroku. Pamiętaj, że aby funkcja mogła działać, musisz zarejestrować się w celu uzyskania pomocy w zakresie zadań matematycznych i tekstowych w menu Laboratorium wyszukiwania.

Google Chwali się na swoim blogu Wszystko to jest możliwe dzięki LearnLM, „nowej rodzinie dopracowanych modeli uczenia się”. Szczerze mówiąc, starsi milenialsi są zazdrośni, że obecnie Twoje dzieci otrzymują taką pomoc. Google planuje udostępnić w dalszej części roku więcej pomocy w odrabianiu zadań domowych ze przedmiotów STEM, w tym możliwość wyróżniania wykresów i wykresów.

Bliźnięta zyskują większy kontekst

Obraz przedstawiający sposób przeciągania i upuszczania obrazów generatywnych

Przeciągnij i upuść obrazy generatywne pomiędzy Gemini i innymi aplikacjami.
zdjęcie: Google

Jeśli chcesz więcej kontekstu dla Google Gemini, zyskasz go więcej w tym roku. Firma Google ogłosiła na I/O, że w następnej aktualizacji połączysz się z Gemini, aby móc wchodzić w interakcję z aplikacją, której używasz. Możesz na przykład przeciągnąć i upuścić zdjęcie utworzone przez Gemini do innej aplikacji, takiej jak Wiadomości, lub zagłębić się w film w YouTube, nie przechodząc zbyt daleko. Abonenci Gemini Advanced będą mieli także możliwość wysłania zapytania do pliku PDF w celu uzyskania szybkiego podsumowania. Ta konkretna aktualizacja zostanie wdrożona „w ciągu najbliższych kilku miesięcy”.

Gemini Nano stało się multimediami na urządzeniu

Zrzut ekranu przedstawiający zawartość aplikacji mobilnej w przypadku wystąpienia oszustwa

Przykład okna dialogowego, które wyświetli się Gemini, gdy podejrzewa, że ​​trwa oszukańcze połączenie.
zdjęcie: Google

Gemini Nano – najmniejszy model z rodziny Gemini firmy Google obsługujący sprzęt Pixel w tym urządzeniu – jeszcze w tym roku otrzyma aktualizację także na zgodnych urządzeniach Pixel. Po pierwsze, Gemini Nano stanie się multimedialny. Sztuczna inteligencja będzie w końcu mogła jednocześnie przetwarzać tekst i dane wejściowe audio lub wideo. Będzie korzystać z funkcji Androida, takich jak TalkBack, gdzie Nano może generować opisy obrazów i elementów interfejsu, które nie zawierają szczegółów.

Gemini Nano obsługuje także funkcję wykrywania oszustw w aplikacji na telefon, o której Google poinformował podczas przemówienia. Ta funkcja skanuje rozmowę na urządzeniu w celu ustalenia w czasie rzeczywistym, czy nie doszło do oszustwa. Google twierdzi, że rozmowa jest przetwarzana po stronie sprzętu i nie jest przesyłana na serwer. Zamiast tego Nano nasłuchuje wyzwalających słów i wyrażeń, a następnie komentuje, że możesz być zamieszany w oszustwo.

Bliźnięta dla programistów

Steve Ballmer z Microsoftu powiedział to jako pierwszy: Konferencja dla programistów skupia wokół siebie programistów, programistów, jeszcze raz programistów! Google przypomniał swoim programistom, że Gemini jest dostępny do użytku w… Środowisko programistyczne Androida. Programiści uzyskują wcześniejszy dostęp do Gemini 1.5 Pro, który może pomóc w programowaniu i montażu.

READ  Amazon zmienia Alexę w chatbota dla Twojego domu