22 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Pojawia się kolejny obiektyw Wild Canon

Pojawia się kolejny obiektyw Wild Canon

Młyn patentowy rusza na nowo i tym razem sygnalizuje potencjalne trzęsienie ziemi w świecie obiektywów ultraszerokokątnych. Niedawny wniosek patentowy firmy Canon wywołał spekulacje na temat przełomowego obiektywu – obiektywu zmiennoogniskowego, który mógłby na nowo zdefiniować możliwości fotografów krajobrazu, astrofotografii i architektury.

Chociaż obecna oferta ultraszerokokątnych obiektywów zmiennoogniskowych firmy Canon jest już imponująca, ten nowy patent, odkryty przez Plotki o Canonie, dla obiektywu 14-20 mm f/2, który przesuwa granice tego, co uważaliśmy za możliwe. Przysłona f/2 jest praktycznie niespotykana w ultraszerokim zakresie ogniskowych, co zapewnia wyjątkową wydajność przy słabym oświetleniu i możliwość tworzenia oszałamiających zdjęć z małą głębią ostrości, nawet przy szerszych ogniskowych. Jako posiadacz Sigmy 14mm f/1.8 od dłuższego czasu mogę zaświadczyć, ile frajdy sprawia ta zabawa, a sama idea powiększania jest jeszcze bardziej ekscytująca.

Szczególnie astrofotografowie odnoszą ogromne korzyści. Jasna przysłona f/2 pozwoli na krótsze czasy ekspozycji, zmniejszając opóźnienie gwiazdowe i rejestrując najsłabsze obiekty niebieskie ze zwiększoną szczegółowością. Fotografowie wydarzeń również z pewnością docenią taki obiektyw. Firma Canon ustanowiła już imponujący precedens RF 28-70 mm f/2 L USMi jestem pewien, że ten obiektyw również będzie bardzo popularny.

Chociaż zgłoszenie patentowe oferuje ekscytujący wgląd w wizję firmy Canon, należy pamiętać, że nie stanowi ono gwarancji produkcji. Jednakże potencjał RF 14-20mm f/2 jest niezaprzeczalny i nie zdziwiłbym się, gdybym kiedyś zobaczył jakąś wersję tego obiektywu. Mamy nadzieję, że wkrótce usłyszymy więcej!

READ  Virtual Sci-Fi World EVE Online otrzymuje obsługę Microsoft Excel