20 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Ambasador Indii opisuje różnorodność osiągnięć Indii, sesja dialogowa ze studentami

Ambasador Indii opisuje różnorodność osiągnięć Indii, sesja dialogowa ze studentami

W sesji pytań i odpowiedzi, która odbyła się 14 maja, mówił o geopolityce, osiągnięciach Indii w dziedzinie technologii kosmicznej i ich wyjątkowej różnorodności kulturowej.

„Nakma Mallik opisała dwustronne stosunki Indie-Polska podczas rozmowy ze studentami Szkoły Głównej Handlowej w Ambasadzie w dniu 14 maja 2024 r. W sesji pytań i odpowiedzi poruszył geopolitykę, nasze osiągnięcia w technologii kosmicznej i naszą wyjątkową różnorodność kulturową. ” przesłane przez Ambasadę Indii w Polsce w dniu X.

Wcześniej 8 maja przyjął go wojewoda śląski Marek Wójcik.

Rozmawiali o pogłębieniu powiązań gospodarczych i innych między Indiami a Słowacją. Ambasador Indii pogratulował Wojciechowi udanego zorganizowania 16. Europejskiej Konferencji Gospodarczej.

„Wojewoda śląski Marek Wójcik przyjął w Katowicach Nagmę M Malik. Rozmawiano o pogłębieniu relacji gospodarczych i innych między Indiami a Śląskiem. Pochwalił wojewodę za pomyślną organizację 16. Europejskiego Kongresu Gospodarczego” – poinformowała wcześniej Ambasada Indii.

W dniach 7-9 maja w Międzynarodowym Centrum Kongresowym w Katowicach odbył się XVI Europejski Kongres Gospodarczy (EEC), którego celem było stworzenie szerokiego i zróżnicowanego forum dyskusji na temat przyszłości polskiej i europejskiej gospodarki.

Indie i Polskę łączy wieloletnia przyjaźń charakteryzująca się kontaktami politycznymi na wysokim szczeblu, żywym zaangażowaniem gospodarczym i tradycyjnymi powiązaniami kulturowymi.

Oba kraje nawiązały stosunki dyplomatyczne w 1954 r., co doprowadziło do otwarcia Ambasady Indii w Warszawie w 1957 r.

READ  Siatkówka: druga porażka Polski z Japonią, Brazylia powstrzymała Stany Zjednoczone

Po wybuchu konfliktu między Rosją a Ukrainą w lutym 2022 r., podczas „Operacji Ganga”, Polska pomogła w ewakuacji indyjskich studentów z Ukrainy. (ANI)

Ten raport jest generowany automatycznie z serwisu informacyjnego ANI. ThePrint nie ponosi odpowiedzialności za jej treść.