19 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Polska wyznaczyła JWOC 2027 – Japonia będzie gospodarzem WMOC 2027

Polska wyznaczyła JWOC 2027 – Japonia będzie gospodarzem WMOC 2027

Młodzi zawodnicy Orientu za trzy lata przybędą do Polski, aby ścigać się o medale JWOC, natomiast nieco starsi wytyczą w tym samym roku kurs na wyścigi w Japonii i WMOC.

Stało się to jasne po posiedzeniu Rady IOF 3 majar & D2024 powołano kilku organizatorów przyszłych mistrzostw międzynarodowych.

Mistrzostwa Świata Juniorów w biegu na orientację już po raz czwarty odbędą się w Polsce. Ostatni JWOC w Polsce odbył się w 2011 roku, gdzie Wijerowo było gospodarzem mistrzostw.

Polska ma napięty harmonogram organizacji międzynarodowych wyścigów w nadchodzącym czasie. Za dwa tygodnie będą gospodarzami Pucharu Świata CX80 MTBO i EMTBOC, za miesiąc EYOC, Mistrzostw Świata CX80 w MTBO w przyszłym roku i WMOC w 2026 roku.

Mistrzostwa Świata Masters w Biegu na Orientację 2027 będą pierwszymi zawodami, których gospodarzem będzie Japonia. Rok wcześniej o międzynarodowe medale walczyć będą także na ziemi japońskiej podczas Mistrzostw Świata w Narciarskim Biegu Na Orientację 2026.

Podczas spotkania wybrano Wielką Brytanię na gospodarza Mistrzostw Świata Masters MTB w biegu na orientację w 2026 roku, a Mistrzostwa Azji w biegu na orientację przydzielono Chinom na ten sam rok.

Tutaj znajdziesz protokoły wszystkich posiedzeń Rady IOF.

Na zdjęciu: sztafeta Susanny Lucier JWOC 2022.

READ  Powerhouse Energy wybuduje JV zakład wodorowy w Polsce