20 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Pojawiły się pierwsze emulatory z certyfikatem Apple dla iPhone'a

Pojawiły się pierwsze emulatory z certyfikatem Apple dla iPhone'a

Wczoraj wieczorem grałem w gry Game Boy Advance na moim iPhonie dzięki nowemu emulatorowi o nazwie iGBA, który wydaje się być pierwszym emulatorem Game Boy Advance w App Store, odkąd Apple zaczął zezwalać na emulatory na całym świecie. Jedynym problemem jest to, że iGBA nie wydaje się być dziełem programisty Mattii La Spiny.

Mimo to twierdzi, że sfrustrowany jest Apple, a nie La Spina.

Testut również złożył to oświadczenie krawędź:

Od ponad miesiąca współpracuję z firmą Apple nad wypuszczeniem AltStore jako alternatywnego rynku aplikacji i jestem rozczarowany, że zatwierdzili wówczas podróbkę głównej aplikacji AltStore Delta. Jednakże nadal planujemy uruchomienie Delta ASAP i wkrótce będziemy mieli więcej informacji na ten temat.

Oto kilka zrzutów ekranu GBA4iOS i iGBA dla porównania, zaczynając od iGBA.

Zrzuty ekranu z iGBA.
Zrzuty ekranu: Wes Davis/The Verge

La Spina, poproszona o komentarz, nie potwierdziła wyraźnie użycia kodu Testut, ale o tym poinformowała krawędź „Nie sądzili, że aplikacja będzie miała tak wiele reperkusji, naprawdę mi przykro” – dodali, dodając, że skontaktowali się z Testut za pośrednictwem poczty elektronicznej.

Innym problemem związanym z iGBA jest to, że zgodnie z Jego lista w App StoreGromadzi dane, które mogą zostać wykorzystane do Twojej identyfikacji, takie jak dane o lokalizacji i identyfikatory. Sugeruję przeczytanie dewelopera Mattii La Spina Polityka prywatności obsługiwana przez Github Przed zanurzeniem się. Po pobraniu aplikacja nie pytała o pozwolenie na korzystanie z danych o lokalizacji i nie widziałem w niej formularza zgody na śledzenie przeglądarki Niektórzy użytkownicy Reddita zgłosili, że je widzieli.

Znam inny emulator, zauważony wcześniej krawędź'S Parkera Orlotaniego. Jest to emulator Commodore 64 Nazywa się Emu64 XL. Tutaj zobaczyłem formularz prośby o zgodę wypełniony przełącznikami dla czegoś, co wydawało się kilometrami trackerów. Nie próbowałem znaleźć ani grać w żadne gry na Commodore 64 za pomocą Emu64 XL i usunąłem aplikację.

READ  Te osiem gier opuści Game Pass w maju

Apple ściśle kontroluje App Store od chwili jego powstania. Ta kontrola się obecnie rozpada, ponieważ unijna ustawa o rynkach cyfrowych przewiduje, że firma zezwala na inne sklepy z aplikacjami i ładowanie boczne na iPhonie. Firmie grozi także pozew złożony przez Departament Sprawiedliwości USA, który może zmusić ją do podobnych ustępstw i być może dlatego firma w ogóle zaczęła dopuszczać emulatory. W każdym razie zezwolenie na emulatory wydaje się wygraną; Szkoda, że ​​pierwsze aplikacje, które z tego korzystają, nie sprawdzają się.

Zaktualizowano 14 kwietnia 2024 o 11:17 ET: Zaktualizowano z komentarzami programistów Riley Testot i Mattia La Spina.