22 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Twórcy Fallout London byli zmuszeni opóźnić wydanie długo oczekiwanego moda w obawie, że aktualizacja Fallouta 4 nowej generacji go zepsuje.

Twórcy Fallout London byli zmuszeni opóźnić wydanie długo oczekiwanego moda w obawie, że aktualizacja Fallouta 4 nowej generacji go zepsuje.

Twórcy długo oczekiwanej gry Fallout London opóźnili ją na czas nieokreślony w obawie, że aktualizacja Fallouta 4 nowej generacji to zepsuje.

W zeszłym tygodniu Bethesda ogłosiła datę premiery długo oczekiwanej aktualizacji nowej generacji do Fallouta 4, na której oparta jest ambitna gra Fallout London do pobrania na 25 kwietnia. Dzieje się to zaledwie dwa dni po ogłoszeniu daty premiery Fallout London na 23 kwietnia.

Jak modderzy byli świadkami w przeszłości, aktualizacje gier Bethesdy mają tendencję do psucia istniejących modów i właśnie ta obawa wywołała ogłoszenie wyraźnie zirytowanego zespołu modów do Fallout London.

„Właśnie bez przerwy poprawialiśmy i testowaliśmy, aby wszystko było jak najbardziej stabilne dla was wszystkich przed wydaniem tej wersji” – powiedział na konferencji prasowej Dean Carter, kierownik projektu Team FOLON. Film reklamowy. „Ale wraz z pojawieniem się nowej aktualizacji za zaledwie 48 godzin ostatnie cztery lata naszej pracy po prostu się zatrzymają”.

Oczekuje się, że aktualizacja Fallouta 4 złamie ekspander skryptów Fallouta 4, na którym opiera się Fallout London i wiele innych modów do Fallouta 4. Dlatego też Zespół FOLON będzie musiał poczekać, aż twórcy rozszerzenia skryptów do Fallouta 4 wypuszczą poprawki dotyczące zgodności, zanim będą mogli nacisnąć przycisk Start w Fallout London. Jednak nie wiedząc, kiedy modderzy, z których wszyscy są ochotnikami, będą mieli czas, aby zająć się tym problemem, nie da się ogłosić nowej daty premiery Fallout London.

Carter jest wyraźnie rozczarowany opóźnieniem („Szczerze mówiąc, naprawdę nas to boli”). 23 kwietnia to Dzień Św. Jerzego, święto patrona Anglii, a Fallout London cieszyłby się dobrą relacją, gdyby dobiegła ogłoszona data premiery. Podobnie 23 kwietnia to dzień premiery Fallout London w grze, więc gracze, którzy uczestniczyli w Dniu Świętego Jerzego w prawdziwym życiu, znajdą się w grze.

READ  Mysz Logitech Vertical Lifting Mouse działa świetnie, ale szybko się brudzi

Carter stwierdził również, że zespół FOLON nie ma kontaktu z Bethesdą, co wyjaśnia, dlaczego data premiery aktualizacji nowej generacji do Fallouta 4 zaskoczyła modderów. „Bethesda nigdy się z nami nie skontaktowała przez całą naszą kadencję” – powiedział Carter. „Nigdy nie odbyliśmy z nimi szczegółowej rozmowy”.

„Bethesda. Bethesda nigdy się nie zmienia”.

Ostatecznie Carter wydawał się filozofować, jeśli chodzi o to, co stało się z Fallout London. Powiedział, że wszelkie potencjalne ulepszenia silnika i ulepszenia wydajności przyniosą korzyści modelowi, umożliwiając zespołowi „wypchanie silnika mocniej niż dotychczas, dzięki czemu uzyskamy te wspaniałe ulepszenia jakości życia w całym modelu”. Jednym z przykładów, jaki podał Carter, była kompatybilność z ekranami panoramicznymi, która wcześniej była tematem dyskusji (aktualizacja Fallouta 4 na PC dodaje obsługę ekranów panoramicznych i ultrapanoramicznych).

Carter zakończył reklamę, nawiązując do klasycznego wersu Fallouta: „Wojna. Wojna nigdy się nie zmienia”. „Kiedy to naprawimy, wszystko upadnie, ale tak, Bethesda. Bethesda nigdy się nie zmienia” – powiedział Carter.

Akcja Fallout London, zgodnie z oczekiwaniami, rozgrywa się nie w Ameryce, ale w Londynie i jako taki bada nowe otoczenie dla serii, a także przedwojenną historię Europy i skutki wojen o zasoby dla zorganizowanego klasowo społeczeństwa przedwojennej Wielkiej Brytanii . Gracze będą wchodzić w interakcje ze wszystkim, od „dławienia parlamentarnych arystokratów, przez wskrzeszenie Rycerzy Okrągłego Stołu, po bezlitosny kult rewolucjonistów”. Neil Newbon, aktor Astarion, ukochanego wampirzego towarzysza w Baldur's Gate 3, odgrywa niezapowiedzianą rolę, podobnie jak Anna Demetriou, która podkładała głos Sofii w Opowieść o zarazie: Requiem I Doris w Final Fantasy 16.

Kiedy twórcy Fallout London mówią, że jest to wersja w rozmiarze DLC, mają to na myśli. Obecnie waży około 30-40 GB, co czyni go za dużym dla Fallouta 4 na konsoli, a nawet dla samych modów Nexusa. GOG, który specjalizuje się w sprzedaży gier na komputery PC bez DRM, najwyraźniej wkroczył, aby udostępnić Fallout London posiadaczom Fallouta 4 za pośrednictwem GOG, Steam i ewentualnie Epic Games Store po uruchomieniu aktualizacji nowej generacji.

READ  Wyciekły zdjęcia przedstawiające bezdyskową białą serię Xbox firmy Microsoft

Wesley jest redaktorem wiadomości IGN w Wielkiej Brytanii. Znajdziesz go na Twitterze pod adresem @wyp100. Możesz skontaktować się z Wesleyem pod adresem [email protected] lub poufnie pod adresem [email protected].