18 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Paige Bueckers, UConn pokonuje Duke'a i awansuje do Elite Eight kontra USC

Paige Bueckers, UConn pokonuje Duke'a i awansuje do Elite Eight kontra USC

PORTLAND — Fanka UConn była na trybunach w Moda Center w sobotni wieczór i zebrała swoje długie blond włosy w kucyk z warkoczami z przodu, zupełnie jak gwiazdorka UConn Paige Bueckers.

Trzymała w ręku tabliczkę z napisem: „Paige, czy robię to dobrze?” A Bueckers przybija piątkę, biegnąc z ławki drużyny UConn z powrotem do szatni.

W dzisiejszych czasach każdy chce być jak Bueckers, który w sobotni wieczór po raz kolejny wystąpił w drużynie Huskie z numerem 3 w wygranym 53-45 meczu z Duke z numerem 7, a teraz wysunął drużynę Husky na 22. miejsce w Elite 8 w lidze ostatnie 24 turnieje Mistrzostwa NCAA. Bueckers zdobyła 24 ze swoich 53 punktów w drużynie tego wieczoru, gdy drużyna Huskies była szczególnie bezbronna, po tym jak napastnik Aaliyah Edwards popełnił swój czwarty faul w połowie trzeciej kwarty. UConn przez cały wieczór grał tylko sześcioma zawodnikami, ale trafił 40 procent z gry w porównaniu do 33 procent Duke'a i zdobył 23 punkty przy 23 stratach Duke'a, co stanowi różnicę w meczu.

„Nie wiem, czy mam takiego” – powiedział trener Geno Auriemma, gdy wezwano go do wygłoszenia oświadczenia wstępnego na konferencji prasowej po meczu.
Do przerwy Duke prowadził 23-13 po tym, jak w pierwszych dwóch kwartach grało słabo w ataku. Pod koniec trzeciej kwarty Błękitne Diabły prowadziły aż 20 punktami, gdy UConn prowadził 42-22.

„Myślę, że przez całą noc było tam tłoczno, więc kiedy dotknęliśmy farby, było tam wielu chłopaków” – powiedziała trenerka Duke, Kara Lawson. „To był pierwszy mecz Sweet 16 dla wszystkich w naszym składzie i na początku byliśmy rozproszeni.”

Jednak Błękitne Diabły wróciły i na niecałe dwie minuty przed końcem zmniejszyły stratę do zaledwie pięciu punktów. Huskies utrzymały się w końcówce pod wodzą Bueckersa oraz Edwardsa i obrońcy KK Arnolda, który zdobył 12 punktów.

READ  Anthony Edwards uderza Muster Slam, gdy Timberwolves wygrywają

„Myślę, że w defensywie graliśmy mądrzej niż w ofensywie, ale myślę, że zadbaliśmy o posiadanie posiadania w defensywie” – powiedział Edwards. „Odwaliliśmy dobrą robotę przy obstrukcji”.

Auriemma powiedział, że widział, jak jego zespół był przez cały czas zmęczony, co zmusiło go do zmiany planu gry. Przypisał 20-punktową przewagę Huskies, mówiąc, że UConn „pchał, pchał i pchał”.

„I wtedy poczułem się OK.” Musimy tu odpocząć, inaczej nie będziemy w stanie dokończyć meczu. „A potem myślę, że robiąc to, trochę zyskaliśmy – (my) wzięliśmy głęboki oddech. Ćwiczyliśmy, potem postanowiliśmy zapalić papierosa i nie mieliśmy już ochoty na ćwiczenia. Dlatego trudno było nam wrócić do rytmu wydarzeń. Wiedziałem jednak, że nagranie będzie bardzo trudne, bardzo trudne dla obu stron.

Następnie UConn zagra z USC w obowiązkowym pojedynku, w którym wystąpią JuJu Watkins, gwiazda Bueckers i Trojans. Zapytana o Watkins, Bueckers odpowiedziała, że ​​najlepiej będzie, jeśli husky ograniczą jej dotyk w jak największym stopniu.

Auriemma, który zażartował, że po sobotnim meczu potrzebuje drinka, a może i kąpieli lodowej, powiedział, że jego zespół zdaje sobie sprawę, że nie może to być jednorazowy mecz.

„Rozumieją, że to USC kontra UConn, a nie Paige kontra JuJu. Ponieważ jeśli spróbujemy to osiągnąć – a zdarzało się to często – ktoś z ich zespołu dostanie 30, a potem wszyscy wrócimy do domu i powiedz: „Tak, przegraliśmy, ale wykonaliśmy robotę.” Świetny JuJu” – powiedział mężczyzna. „Gratulacje” – powiedział.

„To musi być nasz zespół przeciwko ich drużynie i zobaczymy, jak pójdzie. I jestem pewien, że oni tam nie myślą: spędźmy całą naszą energię na ochronie Paige.

Wymagana lektura

(Zdjęcie: Steve Chambers/Getty Images)