24 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Yoshinobu Yamamoto po debiucie jest ostry, ale Dodgers przegrywają

Yoshinobu Yamamoto po debiucie jest ostry, ale Dodgers przegrywają

LOS ANGELES – Debiut Yoshinobu Yamamoto w drużynie Los Angeles Dodgers, kończący się największym kontraktem w historii nowicjusza, trwał tylko jedną rundę i zaowocował pięcioma zarobionymi runami, co stanowiło prawie jedną czwartą jego sumy w ciągu całej rundy. Poprzedni sezon w Japonii. Nastąpiło to po dwóch trudnych występach podczas wiosennych treningów, które od początku podały w wątpliwość zdolność Yamamoto do przeskoczenia do najbardziej zaawansowanej ligi baseballowej w Stanach Zjednoczonych.

„Jest dużo pewności siebie, jest dużo dumy i ognia” – powiedział menadżer Dodgers Dave Roberts o Yamamoto, sportowcu, który wciąż się uczy. „A jeśli chodzi o uznanie dla kontraktu i jego części, myślę, że bierze to do siebie. Wziął to do siebie. Był naprawdę zdeterminowany, aby dobrze się zaprezentować podczas swojego debiutu u siebie”.

Yamamoto, który w sobotni wieczór po raz drugi wystartował dziewięć dni po koszmarnym pierwszym meczu z Korei Południowej, utrzymywał drużynę St. Louis Cardinals bez punktów przez pięć dominujących rund w sobotni wieczór i wszedłby głębiej w mecz, gdyby nie 35-minutowe opóźnienie spowodowane deszczem. Po czwartym.

Zawodnik Dodgersów, Joe Kelly, pozwolił na pięć runów w pierwszej dziesiątce, a Shohei Ohtani wyszedł ze swoją drużyną z przewagą jednego i załadowanymi bazami w dolnej części 10-tej, co zakończyło się porażką 6:5 – ale wiwatowanie wokół startu Yamamoto zwyciężył. to wszystko.

W rozmowie za pośrednictwem tłumacza Yamamoto powiedział, że czuje się tak, jakby „odzyskał swoje rzeczy”. Dodał, że przed wejściem na boisko nie dokonał wielu poprawek, ale dzisiaj był po prostu „spokojny”.

„Nie lubisz tego przyznawać ani mówić, ale myślę, że było to bardziej stresujące niż cokolwiek innego” – powiedział asystent trenera Dodgers Connor McGuinness o zmaganiach związanych z jego pierwszym startem. „To, że mógł przez to przejść i doświadczyć tego, spadło na niego jak lawa śnieżna, i patrzeć, jak wraca w takim stanie, w jakim to zrobił, to wyjątkowy talent, stary”.

READ  Tygrysy podpisują kontrakt z Coltem Keithem na przedłużenie o sześć lat

Yamamoto uderzył pięciu pałkarzy, w tym trzech pierwszych, z którymi się mierzył, i wykonał osiem z dziewięciu zamachów oraz chybień przy breakballu i curveballu. Ten ostatni jest często używany jako narzut, aby wrócić do liczenia, a nie ucieczka służąca eliminowaniu uderzających, ale McGuinness był zachęcony, aby zobaczyć, jak Yamamoto wpada w strefę i nie trafia najwolniejszą ze wszystkich podkręconą piłką. Pitch, rzucony głównie w górnych latach 70-tych.

Szybka piłka Yamamoto z lat 90., kolejna elitarna piłka, którą trudno złapać z jego dolnego ramienia, była rzucana w sobotę w celu uderzenia w 79% przypadków, w porównaniu z 43% przypadków w Korei. McGuinness dodał, że narzut, którego używa głównie do ataków leworęcznych przeciwników, został porzucony głównie dlatego, że pozostałe trzy narzuty działały tak dobrze.

„Świetnie się spisał, odbierając, nie pozwolił, aby pierwszy z nich miał na niego wpływ” – powiedział Mookie Betts, który w sobotę zdobył bramkę po raz czwarty u siebie i przez pierwsze pięć meczów osiąga wskaźnik OPS 2,109. „Do dnia pierwszego startu nie możesz tak naprawdę wiedzieć, co się stało. Naprawdę miło jest widzieć kogoś, kto znajdował się pod dużą presją i tak dalej, tak dobrze sobie z tym wszystkim radził”.

Yamamoto zdobył trzy tytuły MVP z rzędu z Orix Buffaloes w Japonii, a następnie 21 grudnia podpisał 12-letni kontrakt o wartości 325 milionów dolarów z Dodgersami, zgadzając się na warunki 12 dni po tym, jak Ohtani otrzymał 10-letni kontrakt o wartości 700 milionów dolarów. Yamamoto już na początku obozu zaimponował swoim kolegom z drużyny swoimi umiejętnościami i przywództwem. Jednak w swoich dwóch ostatnich meczach w Cactus League oddał dziewięć runów w ciągu 7⅔ rund, a następnie został ostrzelany przez San Diego Padres w swoim debiucie w sezonie zasadniczym, pozwalając na cztery trafienia, chód, uderzenie narzutem i dziki narzut, zanim nagrał trzeci na zewnątrz.

READ  Roy został zatrudniony jako trener Islanders, aby zastąpić Lamberta

Yamamoto dokonał subtelnej korekty przed swoim drugim startem, trzymając ręce nieco wyżej, gdy osiągnął określoną pozycję w prześwicie, po czym oderwał prawą rękę od rękawicy, aby oddać narzut. To pomogło zsynchronizować jego narodziny, powiedział Roberts. Jednak Dodgers nie przytłoczyli go rekomendacjami przed debiutem na stadionie Dodger. Na wczesnych etapach swojego związku pozwolili Yamamoto i jego osobistemu trenerowi, Osamu Yadzie, nadawać ton.

„To zdecydowanie nowy sposób, w jaki na to patrzymy, więc jesteśmy podekscytowani, że możemy się z tego czegoś nauczyć” – powiedział McGinnis. „Naprawdę staramy się nauczyć jego mowy, schematu zabaw i sposobu, w jaki to robi. Upewnij się tylko, że czuje się tam komfortowo. W miarę upływu czasu będziemy go uczyć pewnych rzeczy powoli. Ale powrót do formy zrobił na nim naprawdę wrażenie tak jak on to zrobił. Nie martw się o Opóźnienie, idź i daj nam dodatkową połowę. To było ogromne dla boiska. „Nie mógłbym być bardziej dumny z tego, co dzisiaj zrobił”.