22 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Celtics i Jrue Holiday zgadzają się na przedłużenie kontraktu o 4 lata za 135 milionów dolarów: Źródła

Celtics i Jrue Holiday zgadzają się na przedłużenie kontraktu o 4 lata za 135 milionów dolarów: Źródła

Boston Celtics i obrońca Jrue Holiday zgodzili się na przedłużenie kontraktu o cztery lata za 135 milionów dolarów, jak potwierdziły w środę źródła ligowe. O transakcji jako pierwszy poinformował ESPN.

W zeszłym sezonie Holiday brał udział w wymianie, w ramach której Portland Trail Blazers wysłali go do Celtics w zamian za Roberta Williamsa, Malcolma Brogdona i dwa typy w pierwszej rundzie draftu. Wcześniej Blazers przejęli Holidaya w wyniku wymiany trzech drużyn, w wyniku której Damian Lillard przeszedł do Milwaukee Bucks.

Holiday (33 lata) jest dwukrotnym członkiem All-Star NBA i trzykrotnym członkiem All-Defensive First Team All-NBA. Z Bucksami zdobył mistrzostwo NBA w 2021 roku. W sezonie 2023-24 Holiday notował średnio 12,5 punktu, 5,4 zbiórki i 4,9 asyst na mecz.

Biuletyn pulsacyjny

Darmowe codzienne aktualizacje sportowe prosto do Twojej skrzynki odbiorczej. Subskrypcja

Darmowe codzienne aktualizacje sportowe prosto do Twojej skrzynki odbiorczej. Subskrypcja

On kupujeKup newsletter Puls

Co to oznacza dla Holidaya i Celtics

Po raz kolejny Celtics dokonali dużego przejęcia poza sezonem, co pozwoliło na obniżkę wynagrodzeń w związku z przedłużeniem kontraktu. Kristaps Porzinis zgodził się na dwuletnie przedłużenie umowy o wartości 60 milionów dolarów po wymianie do Bostonu latem, a teraz Holiday skorzysta z dużej zniżki, odmawiając swojej opcji zawodnika wartej 37,4 miliona dolarów i rozpoczynając przedłużenie umowy, które będzie wynosić około 30 milionów dolarów rocznie. . Zapewnia mu to bezpieczeństwo na wakacjach do trzydziestki, a jednocześnie posiada opcję zawodnika po kolejnej umowie telewizyjnej, która spowoduje znaczny wzrost wynagrodzeń.

Holiday natychmiast zastąpił Marcusa Smarta na stanowisku lidera defensywy drużyny po przybyciu do Bostonu, gdzie jego wszechstronność i odpowiedzialność za koordynację relacji drużyn pomogły Bostonowi uzyskać drugi najlepszy wynik w defensywie w lidze. Był w tym sezonie jednym z najlepszych strzelców za trzy punkty w NBA i był w stanie spełnić każdą rolę w ofensywie, nawet przy zmniejszonych możliwościach w porównaniu do czasów, gdy grał w Milwaukee.

READ  Harmonogram rozgrywek Bowl 2022, wyniki play-offów futbolu akademickiego, aktualizacje na żywo: Floryda kontra stan Oregon w Las Vegas Bowl

W tej grupie rozciągającej uwaga zwraca się na Derricka White'a. Partner Holidaya na polu obrony nie zgodził się na przedłużenie gry przed obecnym sezonem i ma za sobą udany rok. White wkracza w ostatni rok swojej umowy w przyszłym sezonie, zarabiając zaledwie 18,8 miliona dolarów, więc należy mu się znaczna podwyżka, kiedy jako 30-latek będzie mógł wejść na rynek w 2025 roku. Ponieważ Jayson Tatum prawdopodobnie zgodzi się na przedłużenie limitu zawodników poza sezonem, a Jaylen Brown zacznie uderzać w limit, znalezienie miejsca na zapłatę białym będzie trudne ze względu na karny górny limit wynagrodzeń na drugim fartuchu. Jednak dzięki Paytonowi Pritchardowi i Samowi Hauserowi na tanich przedłużeniach Boston może utrzymać swoją głębię w dającej się przewidzieć przyszłości, ponieważ daje z siebie wszystko w turnieju. — Jared Weiss, pisarz sztabowy Celtics

Wymagana lektura

(Zdjęcie: Stacey Revere/Getty Images)