20 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Strażnik All-ACC, Deja Kelly, przenosi się do stanu Oregon

Strażnik All-ACC, Deja Kelly, przenosi się do stanu Oregon

Ogłosiła w poniedziałek w mediach społecznościowych, że trzykrotna rozgrywająca ACC Deja Kelly przeniesie się ze stanu Karolina Północna do stanu Oregon.

Kelly, Teksańczykka o wzroście 170 cm, podczas swojej kariery w Chapel Hill, gdzie zaczynała przez wszystkie cztery lata, notowała średnio 15,4 punktu, 3,5 zbiórki i 3,0 asysty na mecz, a przez ostatnie trzy lata prowadziła drużynę Tar Heels pod względem punktacji.

Ma piąty i ostatni rok kwalifikowalności, ponieważ NCAA przyznała studentom-sportowcom bezpłatny sezon podczas pandemii Covid-19. Kelly był również uprawniony do wyjazdu do Draftu WNBA 2024.

Kelly, która nie wykluczyła powrotu do Chapel Hill, kiedy weszła do portalu na początku kwietnia, zakończyła karierę w UNC jako ósma w rankingu strzelców, pomagając programowi dotrzeć do Sweet 16 w 2022 roku. Tar Heels spadły do ​​ostatecznej krajowej mistrz Karoliny Południowej przechodzi w tym sezonie do drugiej rundy.

Kelly jest także obecna w świecie NIL, mogąc pochwalić się umowami z Tommy Hilfiger, Crocs, Beats by Dre i nie tylko.

Będzie starała się pomóc drużynie Ducks, która w 2019 r. dotarła do Final Four, odbić się po kampanii 11-21 w tym roku i powrócić do turnieju NCAA po opuszczeniu ostatnich dwóch sezonów. Stan Oregon, który utracił na rzecz portalu zarówno Chance Gray (stan Ohio), jak i Grace VanSlooten (stan Michigan), dołączy do Wielkiej Dziesiątki w przyszłym sezonie wraz z innymi byłymi szkołami Pac-12 w Waszyngtonie, USC i USC.

READ  Ta głupia drużyna Maple Leafs zbliża się do końca pewnej ery. Fanom też może się spodobać

Kelly to siódmy nowy trener, którego Kelly Graves sprowadził na sezon poza sezonem. W skład nowej grupy wchodzą także Amina Muhammad z Teksasu, Salimatu Koroma z Arizony, Ari Long z Waszyngtonu, Nanni Valatia z Brigham Young University, Alexis Whitfield z UC Santa Barbara i Elissa Mephius ze Sieny. .