19 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Osoba umiera podczas ceremonii wręczenia dyplomów w stanie Ohio

Osoba umiera podczas ceremonii wręczenia dyplomów w stanie Ohio

Władze uniwersytetu podają, że w niedzielę podczas ceremonii wręczenia dyplomów na Uniwersytecie Stanowym w Ohio mężczyzna upadł na trybuny. „The Columbus Dispatch” podał, że do upadku doszło około południa w pobliżu miejsca, w którym zbierali się ostatni absolwenci na stadionie Ohio.

Policja otoczyła teren kordonem. Nie było od razu jasne, czy upadek był wypadkiem, czy zamierzony, czy też dotyczył ucznia, czy innej osoby.

Rzecznik uniwersytetu Benjamin Johnson powiedział w oświadczeniu e-mailowym, że uniwersytet wie o śmierci, ale nie ma dodatkowych informacji na temat tego, co się stało.

Niektórzy uczniowie i inni obecni na ceremonii byli wyraźnie zdenerwowani. Początek trwał dalej, a mówcy nie wspominali o tym, co się stało.

„Każdemu, kto dotknie dzisiejszy incydent, udostępnimy poradnictwo i inne zasoby wsparcia” – oznajmił w oświadczeniu rzecznik firmy. Spółka stowarzyszona z CBS, WBNS.

Według uczelni dyplom lub świadectwo osobiście odebrało 12 555 studentów wspomniany.


Uniwersytet miał ostatnio do czynienia z protestami podczas wojny w Gazie, które spowodowały zamieszanie na kampusach w całym kraju. Ponad trzydziestu studentów i protestujących w stanie Ohio zostało oskarżonych o wykroczenie po stłumieniu przez uniwersytet protestów dotyczących inwestycji w Izraelu w czwartkowy wieczór.

READ  Żeglarze wracają z tyłu po jedenaste zwycięstwo z rzędu