23 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Nowy format MLB nie odbił się na Dodgersach, Braves.  Baseball Playoff od lat bije czołowe drużyny

Nowy format MLB nie odbił się na Dodgersach, Braves. Baseball Playoff od lat bije czołowe drużyny

Jeśli chcesz dokonać trafnej prognozy, oto dwie proste zasady: Nie przewiduj wyników serii MLB, bez względu na to, jak dobre lub złe są zespoły. Spodziewaj się, że pewna podgrupa fanów baseballu z bardzo dużymi głośnikami będzie odruchowo wrogo nastawiona do zmian.

Trzy z czterech 100-wygranych drużyn baseballowych wróciły z play-offów w pierwszych dwóch rundach, Dwie wygrane 89 San Diego Padres A Jedno zwycięstwo 87 Filadelfia. Zanim dwie słabsze drużyny spotkały się, aby rozpocząć National League Series, zagrożenie znane jako anegdotyczne dowody zmusiło świat baseballa do wstrzymania się i omówienia, czy ich hardcorowe zwycięstwa były rzeczywiście złe.

To zamieszanie wydaje się wynikać z połączenia dwóch wydarzeń: nowego formatu play-off obowiązującego w tym sezonie i Los Angeles Dodgers – Zwycięzcy 111 meczów w sezonie zasadniczym i najsilniejsi polegli faworyci – przegrali, zanim jeszcze dotarli do NLCS. Są to, jak zobaczysz, zdarzenia niepowiązane, ale Kiedy dwóch użytkowników Twittera z Łączy 3,8 miliona obserwujących Potrafią całkowicie strzelać.

Krótko mówiąc, wiele osób nagle oburzyło się na pomysł, że World Series niekoniecznie ukoronuje najlepszą drużynę baseballową jako mistrz. Zgadza się, mistrzostwa świata nie ukoronują najlepszej drużyny. Play-offy MLB — zwłaszcza od czasu wprowadzenia dzikiej karty w 1995 roku — nie mają na celu znalezienia najlepszej drużyny baseballowej. Został zaprojektowany tak, aby grupa najlepszych drużyn baseballowych wpadała na siebie, aby uzyskać dramatyczny efekt.

Nie jest to jednak produkt nowego formatu meczowego. Jest to generalnie produkt play-offów.

Los Angeles Dodgers odpadli z NLDS przez San Diego Padres, który wygrał o 22 mecze mniej w sezonie zasadniczym. (Wally Scalig / Los Angeles Times przez Getty Images)

Co tak naprawdę zmienił nowy format meczów MLB

Ponieważ wydaje się, że jest trochę zamieszania, oto, co naprawdę zmieniło się w play-offach MLB w tym sezonie: każda liga traci dwie drużyny z dzikimi kartami i zwycięzców trzeciego poziomu, teraz jest ich trzech. Zamiast jednej bitwy, w której zwycięzca bierze wszystko między dwiema dzikimi kartami, istnieje teraz runda znana jako seria dzikich kart. Po każdej stronie łuku seria trzech meczów pomiędzy najsłabszym zwycięzcą klasy rywalizuje z najsłabszą drużyną z dzikimi kartami, a następnie rywalizują ze sobą dwie najlepsze drużyny.

READ  Stephen Curry mówi, że Golden State Warriors wewnętrznie rozmawiali o handlu z Kevinem Durantem, który był „niezrozumiany”

Pierwszy i drugi zwycięzca każdej ligi pożegnał się z Division Series, w której i tak rozpoczęliby swoje rundy playoff w starym formacie. Mieli dłuższą przerwę między końcem sezonu zasadniczego a rozpoczęciem play-offów niż zwykle, ale byłoby to ogólnie uważane za przewagę i nie mamy wystarczających informacji lub wystarczającej liczby wzorców, aby powiedzieć inaczej.

Zastanówmy się, jak wyglądałoby boisko NL, gdybyśmy dostosowali wyniki tego sezonu do formatu, który obowiązywał w latach 2012-2021:

  • The odważny A mets Zagrałby w 163 grę, aby ustalić, kto wygrał wynik.

  • Przegrany w tej grze zmierzyłby się z Padres w dzikiej grze karcianej o prawo do walki z Dodgersami.

  • Zwycięzca dogrywki NL East awansował do najlepszej z pięciu NLDS przeciwko Kardynałowie św. Ludwikaktóry osiągnąłby ten etap automatycznie, zamiast grać w najlepszą z trzech serii Wild Card.

  • Jedyna rzecz, która na pewno zmieniłaby wynik? Drużyna Veleza w ogóle nie zamierzała grać w play-offach, a zatem nie wyeliminowałaby Cardinal and the Braves.

Co mówią liczby o nękaniu w playoffach MLB?

Panika z powodu zmian doprowadzi do przekonania, że ​​stworzyli chaos, który obalił Tytanów. Ale to nie jedyny przypadek. Najlepsze drużyny przegrywają cały czas w październiku.

Od 1995 roku, kiedy do każdego kwadratu play-off w lidze dodano czwartą drużynę, 40 drużyn wygrało 100 meczów. Spośród 39, których sezony się skończyły (w tym sezonie) Astros Podłączają się od razu, niewzruszeni rzekomym nowym formatem zabijania ulubionych), oto jak daleko zaszli:

  • Bohaterowie: 5

  • Przegrana na Mistrzostwach Świata: 6

  • Mistrzostwa przegrane w serii: 8

  • Przegrana w serii dywizji: 19

  • Zagubieni w dzikiej karcie: 1 (przepraszam, fani Mets)

Prawie połowa z nich wpadła w ALDS lub NLDS! Spośród nich 17 przegrało z zespołami z gorszymi wynikami – niepokonani nowicjusze weszli średnio o 8,47 mniej zwycięstw w sezonie regularnym.

Możemy również poszerzyć naszą uwagę, aby przyjrzeć się drużynom z najlepszymi wynikami w swoich turniejach, ponieważ nie każdy sezon ma drużynę ze 100 zwycięstwami, a ostatnio kilka sezonów zostało oznaczonych przez wiele drużyn ze 100 zwycięstwami i nie wszystkie z nich. może być najlepszy. (Jeśli chcesz poruszyć problem z ustawieniem play-off, może pozbądź się jednego z powodu stosunkowo niedawnego zjawiska, że ​​drużyny 100-win są zmuszane do gry z innymi drużynami 100-win we wczesnej rundzie. Obejmuje to również serię Giants-Dodgers 2021 jako Yankees-Twins w 2019 i Yankees-Red Sox w 2018.)

READ  WR Mike Evans chce nowego kontraktu z Buccaneers do pierwszego tygodnia

Spośród 57 drużyn od 1995 roku, które zakończyły sezon zasadniczy na szczycie AL lub NL (wliczając w to drużyny remisujące o honor), to podobna historia.

Padres, zwycięzca 89 meczów, nie jest nawet szczególnie godny uwagi, jeśli chodzi o słabszych. Odważni w zeszłym roku – pamiętacie je? Wyeliminuj 106 zwycięskich Dodgersów w drodze do Mistrzostw Świata po wygraniu 88 meczów. Seattle Mariners są najbardziej znani ze swojej passy 116 wygranych meczów w 2001 roku w meczu z Yankees 95 zwycięstwem ALCS.

Pamiętajcie, że w formacie 2012-2021 Padres mógł z łatwością wygrać grę z dziką kartą przeciwko Mets i skończyliby dokładnie w tym samym meczu z Dodgersami.

Zdecydowanie to nie dodatkowe drużyny stwarzają problemy faworytom. Najlepsze drużyny radziły sobie lepiej od 2012 do 2021 roku – kiedy dwie dzikie karty musiały ze sobą zagrać, zamiast najlepszej drużyny z dzikimi kartami, która awansowała bezpośrednio do Division Series. W latach 1995-2011 tylko 30,6% najlepszych drużyn sezonu zasadniczego dotarło do Mistrzostw Świata. W latach 2012-2021 dotarło tam 45%.

Najlepsze zespoły, jeśli w ogóle, stają się lepsze. Ale nikt nie może nic zrobić z kaprysami miniserialu. Marginesy pomiędzy złymi zespołami MLB i OK MLB oraz dobrymi zespołami MLB są na tyle małe, że potrzebujemy, wiesz, 162 meczów, aby to rozwiązać. Więcej niż trzy do pięciu gier? Między dwoma dobrymi drużynami? W zasadzie nie ma marginesu.

Niektórzy na Twitterze wezwali do rozszerzenia serii Division do pierwszej siódemki, podobnie jak w dwóch ostatnich rundach play-offów, ale nie miałoby to większego znaczenia. Jak zauważył na Twitterze analityk NFL Michael Lopezaby dorównać średniej NBA najlepszej drużyny przechodzącej przez rundę play-off, baseball musiałby rozegrać najlepszą z 75 (!!!) serii.

Właściwie zrobienie tego byłoby głupie. Odpowiedź, gdyby celem całej ligi było znalezienie i ukoronowanie najlepszej drużyny, byłby to system na wzór Premier League, w którym sezon zasadniczy byłby pełnym zestawem i kapodlem. Ale to nie jest cel ligi i nigdy nie był.

READ  Giganci kontra punkty Dowódcy: aktualizacje na żywo, statystyki gier, skróty i analizy, gdy konkurenci NFC East udają się na OT

Jako producent rozrywki — konkurujący z NFL, NBA i niezliczonymi innymi opcjami — MLB potrzebuje napięcia stresu i uwolnienia tego, co widzieliśmy w ten weekend w San Diego i Filadelfii. Musisz sprzedać nadzieję dziesiątkom fanów, oferując bardziej realistyczną możliwość bycia lepszym niż czterodniowe Dodgersi, gdy czteromiesięczne przetrwanie ich jest na granicy niemożliwego. Potrzebuje Interlude Baseball, super-intensywnej wersji gry, która przywołuje ekstremalne sytuacje w rozgrywce – mroczna letnia gra wciągnięta do czarnej dziury i przekształcona w mecz w klatce.

Istnieją uczciwe argumenty na temat tego, jak wysoki powinien być próg playoff, aby zachęcić do ekstremalnej rywalizacji, i czy sport powinien zrobić więcej, aby rozpoznać normalną sezonową doskonałość, zanim rzuci wszystkich na zasadniczo równe szanse. Jest wiele kłótni, które w ogóle by się nie wydarzyły, gdybyśmy mogli Przyznanie się, co tak naprawdę mówią trzy porażki o drużynie, która wygrała 111. Ale nie ma co się spierać: bez playoffów sport byłby mniej rozrywkowy i mniej popularny.

Kłopoty w tym momencie to tylko część tradycji.