27 września, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Chris Horner: Jumbo-Visma poparł Seppa Kossa w Vuelta a España z powodu protestów publiczności i koszmaru PR

Chris Horner: Jumbo-Visma poparł Seppa Kossa w Vuelta a España z powodu protestów publiczności i koszmaru PR

Sepp Kuss uda się w niedzielę do Madrytu jako pierwszy zwycięzca wielkiego touru po USA od czasu, gdy Chris Horner wygrał Vuelta a España dziesięć lat temu, a były zawodowiec wierzy, że sukces Kussa na Vuelcie może tchnąć życie w amerykańską scenę wyścigową.

Horner, który obecnie prowadzi swój własny zwyczaj Kanał Youtubemocno wierzy się, że Jumbo-Visma zdecydowała się wesprzeć Kussa dopiero po tym, jak zespół spotkał się z ogromną reakcją opinii publicznej po wielokrotnych atakach Primoža Rogliča i Jonasa Vingegaarda na ich innego alpinistę.

Sytuacja osiągnęła szczyt na Angliru na 17. etapie, gdy trzej kolarze odsunęli się od wszystkich pozostałych rywali, a Roglič zaatakował z Vingegaardem na kole. Kuss nie był w stanie dogonić przeciwnika, ale ograniczył swoje straty i ogólnie utrzymał niewielką przewagę.

Po tym kontrowersyjnym epizodzie zarówno Roglic, jak i Vengegard zmienili taktykę i na pozostałych etapach zaczęli bronić Kos.

„Zarząd Jumbo zmienił stronę dopiero z powodu protestów fanów i koszmaru public relations, przez który przechodził Jumbo” – powiedział Horner. GCN W rozmowie telefonicznej prowadzonej w jego domu w Stanach Zjednoczonych.

„Dlatego przewrócili stronę. Nie przewrócili strony, ponieważ Angelero skończył. To był koszmarny scenariusz. Spotykali się przed wyścigiem, w jego trakcie, po wyścigu, a potem, zanim wszyscy poszli spać. prawdopodobnie włączali budziki o drugiej w nocy, żeby zwołać kolejne spotkanie.

„Jeśli chcesz wierzyć w informacje PR, które ci dają, możesz, ale na Sebie ciążyła duża presja [to win] W końcu przyjechał zespół.”

„Seb jest fantastycznym ambasadorem amerykańskiego sportu”.

Horner z pewnością nie umniejsza znaczenia nowego zwycięzcy Grand Tour w USA, którego zwycięstwo w Vuelcie w 2013 r. uczyniło go pierwszym oficjalnym amerykańskim kolarzem, który wygrał trzytygodniowy wyścig od czasu Grega LeMonda w 1990 r. Biorąc pod uwagę trudności, z jakimi boryka się krajowe kolarstwo, scena w USA W tej chwili, szczególnie na trasach, w obliczu fali zamykania zespołów i braku wyścigów, sukces Kussa może rozpalić ogień wśród fanów, którzy od lat tęsknili za zwycięstwem w Grand Tour.

READ  Źródła - Philadelphia 76ers zatrudni Nicka Nurse jako głównego trenera

„Mam nadzieję, że to wzmocni wyścigi w USA i sprawi, że sponsorzy powrócą. Możesz sprawić, że więcej amerykańskich drużyn znajdzie sponsorów, zamiast korzystać tylko z Lidl-Trek i EF Education-EasyPost, które nie mają na pokładzie zbyt wielu Amerykanów ” Horner powiedział: „Zespół mógłby pozyskać więcej sponsorów i pomóc w rozwoju sportu”.

„Amerykańska scena wyścigowa tonie lub w najlepszym razie stoi nad wodą. Mam nadzieję, że to wyjdzie na jaw, ale zajmie to kilka lat, ponieważ nie stanie się to od razu. Daje jednak USA możliwość spojrzenia dalej. Sepp Najważniejsze informacje o zwycięstwie Kossa „Pomimo tego, co powiedziałeś, mamy tych utalentowanych zawodników, jeżdżą oni po prostu dla Jumbo i Zjednoczonych Emiratów Arabskich”.

Zdaniem Hornera nie tylko osiągnięcia Kosa na rowerze zasługują na toast, ale także jego osobowość i profesjonalizm.

„Myślę, że Sepp Kuss jest świetnym ambasadorem tego sportu po stronie amerykańskiej” – powiedział.

Dodał: „Bardzo ciekawie się ogląda jego osobowość, sposób, w jaki poświęca swój sukces zespołowi, i to, jak się ściga, jest naprawdę fajne. Kiedy sam się ścigałem, uwielbiałem ścigać się dla zespołu i dlatego też Móc.” Obejrzyj, jak o tym mówię na moim kanale.

„Byłem bardzo zdenerwowany sposobem, w jaki Jumbo go traktował, ponieważ przez całą moją karierę zawsze chodziło o to, aby twoja drużyna wygrywała i dzieliła się zwycięstwami. Bolało mnie serce, gdy jego koledzy z drużyny go atakowali, ale uwielbiam to, że Seb wygrywa. To wspaniały zawodnik. .”

„Seb powinien zostać tam, gdzie jest”.

Zamknięcie podium w Vuelta a España drużyny Jumbo-Visma wywołało plotki i spekulacje na temat przyszłości wszystkich trzech zawodników na szczycie rankingów. Trio jest związane swoimi obecnymi kontraktami przez kilka lat, ale to nie powstrzymuje Roglicia i Kos przed łączeniem ich z rywalizującymi ze sobą drużynami.

READ  Chris Middleton z Bucks odrzucił opcję gracza za 40,4 miliona dolarów, źródła podają: Co to oznacza dla Milwaukee

Holenderska drużyna zrobiła wszystko, co w jej mocy, aby mieć szczęśliwy i gotowy skład, a Horner nie rozumie, dlaczego Kos miałby zabiegać o transfer, gdyby warunki w innym klubie nie były dla niego absolutnie idealne.

Zdaniem Hornera lider Vuelty otrzyma kolejną szansę na poprowadzenie zespołu i lepiej będzie, jeśli wykorzysta siłę Jumbo, niż z nią rywalizować.

„Nie sądzę, że Seb opuści Jumbo, chyba że pojawi się niesamowita okazja, ponieważ do GC będziesz potrzebować od pięciu do ośmiu zawodników, aby konkurować z Jumbo i ZEA. Jeśli przejdzie do innego zespołu, będzie na nim presja, aby pokonać tych gości – stwierdził Horner.

„W tej chwili nie jest oceniany tak dobrze jak tamci goście, więc w Jumbo zawsze będzie stawiany w trudnej sytuacji, ale w innej drużynie zawsze będzie walczył z tymi chłopakami, a oni nie pozwolą mu wstać drogę i zarabiaj cztery minuty.

„Gdybym był nim, nigdzie bym nie poszedł, chyba że istniałaby możliwość posiadania niesamowitego programu sponsorskiego z budżetem Zjednoczonych Emiratów Arabskich i Jumbo, a oni stworzyliby świetny zespół. Gdyby poszedł gdzie indziej, musiałbyś walczyć Pogačar, a potem oczywiście Vingegaard i Roglič.”

„Jumbo-Visma zmierza ku upadkowi”

Horner, który podczas swojej długiej kariery ścigał się u boku takich zawodników jak Alberto Contador, Lance Armstrong i Fabian Cancellara, również może sobie wyobrazić walki wewnętrzne i więcej dramatyzmu w Jumbo-Visma, gdy zespół będzie starał się zadowolić swoje gwiazdy.

Jak dotąd strategia zespołu była w przybliżeniu solidna, ale wraz z awansem trzech obecnych mistrzów Grand Tour, a także Wouta van Aerta i wielu innych zawodników, Horner mógł zauważyć, że zaczynają się trudności.

„Seb będzie musiał poczekać na tę okazję, ponieważ Roglic nie wystąpi w Giro ani w Vuelcie. Roglic nie wystartuje w Giro ani w Vuelcie, a w Jumbo-Visma będą nieporozumienia” – powiedział Horner.

READ  Rachunki a wynik.

„Jeśli nie zechcą zaprosić na Tour de France zarówno Jonasa, jak i Roglicia, nie wyobrażam sobie, że Roglic pozostanie w zespole, ponieważ chce wygrać Tour de France, a wkrótce będzie miał 34 lata.

„Przestępstwem byłoby, gdyby Roglic opuścił Tour de France co roku, aby Jonas mógł wygrać. Jeśli nie zabiorą go na Tour, Roglic może odejść i możemy zobaczyć, jak zabiera ze sobą Seba. Seb będzie miał Szansa. Chciał ponownie wygrać Grand Tours, ale w tej chwili nie może powiedzieć, kiedy nadejdzie ten dzień.

Oglądaj na żywo każdy etap Vuelta a España GCN+Powtórki i skróty są dostępne na życzenie. Obowiązują ograniczenia regionalne, Sprawdź dostępność tutaj. Śledź najświeższe wiadomości z wyścigów z Vuelta a España na naszej dedykowanej stronie poświęconej wyścigom, do której link znajduje się tutaj.