15 kwietnia, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Aktualizacja Damara Hamelina: Rachunki za bezpieczeństwo dokonały „znaczącej poprawy” po zatrzymaniu krążenia w grze, mówi personel medyczny, ale jego droga do wyzdrowienia może być długa

Aktualizacja Damara Hamelina: Rachunki za bezpieczeństwo dokonały „znaczącej poprawy” po zatrzymaniu krążenia w grze, mówi personel medyczny, ale jego droga do wyzdrowienia może być długaCNN

Buffalo Bills to niszczycielski Hamlin Osiągnij „fundamentalną poprawę” Szpital w Cincinnati po Zatrzymanie akcji serca w meczu Lekarze ogłosili w poniedziałek, czwartek, że jest już przytomny i porusza rękami i stopami.

Dr Timothy Britts, który jest częścią jego zespołu medycznego, powiedział dziennikarzom, że 24-latek może komunikować się, kręcąc głową, kiwając głową lub pisząc krótkie notatki, ale nie może jeszcze mówić, ponieważ jest podłączony do respiratora. Po przebudzeniu, powiedział Britts, umysł Hamlina wciąż był w grze, kiedy zapisywał swoje pierwsze pytanie w schowku: „Czy wygraliśmy?”

„Wiemy więc, że nie tylko światła są włączone, ale wiemy, że jest w domu. Wygląda na to, że wszystkie cylindry działają w jego mózgu” – powiedział Britts, wiceprezes ds. operacji klinicznych na University of Cincinnati Health, gdzie leczony jest Hamlin.

Śledź aktualizacje na żywo

Jednak zespół medyczny ostrzegł, że czeka jeszcze wiele etapów powrotu do zdrowia Hamelina. Britts powiedział, że zawodnik, który musiał zostać poddany środkom uspokajającym i zaintubowany po tym, jak upadł, pozostaje w stanie krytycznym. Lekarze nie powiedzieli dokładnie, kiedy zaczął się wybudzać.

W poniedziałek Hamlin załamał się podczas pierwszej kwarty meczu Bills przeciwko gospodarzowi Cincinnati Bengals. Szybko ściągnięty z boiska w karetce, oszołomił wypełniony stadion – gracze opuszczali go płacząc i obejmując się – co wywołało falę wsparcia ze strony nieznajomych w całym kraju, w tym wśród milionów, którzy oglądali ratownictwo medyczne rozgrywane w telewizji na żywo.

NFL ogłosiło w czwartek, że mecz Bills-Bengals – pierwotnie przełożony w poniedziałek wieczorem – nie zostanie wznowiony ani nadrobiony. gracze ligowi, Bardzo się trząsłem Po implozji Hamlina przygotowują się teraz do emocjonalnego powrotu do rywalizacji, aby rozegrać ostatnie mecze sezonu regularnego w sobotę i niedzielę.

W niedzielę obejmuje to Bills goszczący New England Patriots i Bengals goszczący Baltimore Ravens. Liga pracuje nad planami uhonorowania Hamlina we wszystkich 16 weekendowych konkursach, dwie osoby zaznajomione z tą sprawą powiedziały reporterowi CNN, Oliverowi Darcy’emu.

READ  Futbol uniwersytecki wybiera oś czasu: prognozy przeciwko spreadowi, szanse na 25 najlepszych meczów w tygodniu 3

Bills i Bengals już zajęli miejsca w play-offach. Chociaż odwołanie poniedziałkowego meczu nie będzie miało żadnego wpływu na drużyny kwalifikujące się do play-offów, może zmienić rozstawienie i to, które drużyny będą gospodarzami niektórych meczów – a NFL ma się zakończyć w piątek. modyfikacje go przetworzyć.

„To był bardzo ciężki tydzień” – powiedział w czwartek komisarz NFL Roger Goodell. „Nadal koncentrujemy się na powrocie do zdrowia Dummara Hamelina i jesteśmy zachwyceni poprawą jego stanu, a także ogromnym wsparciem i opieką dla Dummara i jego rodziny z całego kraju. Doceniamy również niesamowitą pracę personelu medycznego i pochwalić każdego z nich”.

Oto najnowsze osiągnięcia:

• Hamlin dokonał „dość niezwykłego powrotu do zdrowia”: Chociaż Hamlin pozostaje na oddziale intensywnej terapii, wykazuje „dobry powrót do zdrowia neurologicznego”, gdy nie śpi i trzyma się za ręce z rodziną w szpitalu, powiedział Brytyjczyk w czwartek.

Ma przed sobą długą drogę: „To naprawdę dobry punkt zwrotny w jego ciągłej opiece”, powiedział Britts, ale „wciąż ma przed sobą wiele, wiele kroków”. Następnym wielkim kamieniem milowym Hamlina będzie samodzielne oddychanie bez respiratora, powiedział dr William Knight, dyrektor medycyny ratunkowej.

• Przyczyna zatrzymania krążenia jest nadal nieznana: Knight powiedział, że trwają testy w celu ustalenia przyczyny zatrzymania akcji serca. następstwa zawału serca od zakłóceń elektrycznych, które powodują, że serce nagle przestaje prawidłowo bić, a śmierć może nastąpić szybko, jeśli pomoc nie zostanie udzielona natychmiast; To nie to samo, co zawał serca lub niewydolność serca.

Hamlin stracił puls na boisku: Będąc otoczony na boisku przez zespoły medyczne, Knight powiedział, że Hamlin stracił puls i musiał otrzymać resuscytację i defibrylację, podczas gdy kibice i jego koledzy z drużyny patrzyli. Lekarz dodał, że został następnie zaintubowany w karetce i przybył do szpitala około 30 do 45 minut po tym, jak stracił przytomność.

READ  Celtics i Blake Griffin zgadzają się na roczną umowę z pełną gwarancją, według raportu

Płatności znów działają: drużyna Śr spotkałem I odbył swój pierwszy pełny trening w tym tygodniu w czwartek, przygotowując się do goszczenia Patriotów w niedzielę. Główny trener zespołu, Sean McDermott, powiedział, że zespół otrzymuje „dodatkowe aktualizacje” od personelu medycznego, a także od dyrektora generalnego Bills Brandona Beana i trenera sportowego Nate’a Priska, który pozostaje w Cincinnati. „Myślę, że fakt, że nadal słyszymy dobre wieści o Damarze, popycha nas do przodu” – powiedział dziennikarzom rozgrywający Josh Allen.

• „Ludzie zmienią się na zawsze”: Allen powiedział, że gracze prowadzili „bardzo szczere, szczere i głębokie rozmowy”, odkąd ich kolega z drużyny trafił do szpitala w poniedziałek. „Myślę, że ponowne założenie tego kasku było naprawdę dobrą rzeczą dla naszego zespołu”, powiedział o swoim powrocie do treningu, „… ale skłamałbym, gdybym nie powiedział, że niektórzy ludzie będą zmienić się na zawsze po tym, jak byłem na boisku, oglądałem to i czułem te uczucia. ”

Wiadomość o przebudzeniu Hamlina spotkała się z falą wiadomości wsparcia i ulgi od graczy z całej NFL. Od czasu jego upadku fani uhonorowali gracza, przekazując ponad 7 milionów dolarów Jego zbiórka charytatywna Rzecznik firmy powiedział, że jego koszulka jest najczęściej kupowaną koszulką sportową w sklepie z odzieżą sportową Fanatics.

Rodziny Hamlin i Allen odrzuciły również internetową krytykę T. Higginsa, odbiornika Cincinnati Bengals, który zderzył się z Hamlinem na chwilę przed jego upadkiem. Rzecznik rodziny powiedział, że Higgins skontaktował się z nią i „wsparł”.

„Mam nadzieję, że poczuje dzisiaj ulgę” – powiedział Allen o Higginsie, rozmawiając z dziennikarzami w czwartek. To jest piłka nożna i mam nadzieję, że nie bierze tego na siebie, ponieważ w tej sytuacji nie mógł zrobić nic innego.

Lekarze i pracownicy rozliczeniowi wielokrotnie oklaskiwali szybką akcję personelu medycznego, który rzucił się na Hamelina kilka sekund po tym, jak upadł.

Asystent trenera sportowego Denny’ego Killingtona Wykonał resuscytację na Hamlinie, gdy leżał na boisku, Deon Dawkins, ofensywny liniowy Billsa, napisał w czwartek na Twitterze. McDermott powiedział w czwartek, że trener uratował życie Hamlinowi.

READ  Brock Purdy przyznaje, że musi zmienić swój atrybut po czteroosobowym meczu przeciwko Ravens – NBC Sports Bay Area i Kalifornia

– Jak to mówią, w tym przypadku trening się opłaca – powiedział trener na czwartkowej potreningowej konferencji prasowej poświęconej Hamlinowi. „Ale znowu, kontekst tego, że pomocnik znalazł się w takiej sytuacji i musiał podjąć działania, które wykonał, zintensyfikować i przejąć kontrolę tak jak on – a byli też inni w tej dziedzinie – krótko mówiąc, nie jest zdumiewający i odwagi, której wymagało, mówiąc o prawdziwym przywódcy, prawdziwym bohaterze. , w ratowaniu życia Damara”.

Medycy, którzy pracowali na uboczu, gdy Hamlin upadł, wezwali wszystkich do pomocy, zgodnie z nagraniem audio uzyskanym przez CNN. Powiedzieli: „Nie podoba mi się sposób, w jaki to się potoczyło” i „będziemy potrzebować wszystkich”.

Dyrektor medyczny NFL, dr Allen Sales, w środę przypisał szybką reakcję medyczną „60-minutowemu spotkaniu” odbywającemu się między zespołami medycznymi a przedstawicielami NFL przed każdym meczem w celu zlokalizowania sprzętu medycznego i pobliskich ośrodków medycznych oraz ustanowienia łańcucha dowodzenia w w sytuacjach awaryjnych, m.in.

W czwartkowym ogłoszeniu oficjalnego odwołania meczu Bills-Bengals, który został zawieszony po upadku Hamlina, NFL wyszczególniło części procesu decyzyjnego, w tym, że wynik meczu nie będzie miał wpływu na drużyny kwalifikujące się do playoffów.

Bills i Bengals zajęli już miejsca w play-offach, ale są Manewruj, aby uzyskać wyższe nasiona w posezonowej Konferencji Futbolu Amerykańskiego.

W oświadczeniu NFL wyjaśniono, że decyzja o wznowieniu lub nadrobieniu meczu zmusiłaby ligę do przesunięcia rozpoczęcia play-offów o tydzień, co wpłynęłoby na wszystkie 14 zakwalifikowanych klubów.

Na koniec liga stwierdziła, że ​​podjęcie decyzji przed 18. tygodniem wciąż pozwala wszystkim klubom na poznanie kursów na ostatni mecz przed ostatnim meczem sezonu zasadniczego.