30 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Whit Merrifield dla Blue Jays dobija do domu zwycięzcę na 13. miejscu

Whit Merrifield dla Blue Jays dobija do domu zwycięzcę na 13. miejscu

TORONTO – Zwycięstwo to zwycięstwo. Blue Jays chwycili się tego pomysłu obiema rękami i są gotowi go rozciągać, aż eksploduje.

Sobotnie zwycięstwo nad Red Sox, 4:3 w 13 rundach, nie miało całego uroku, ale jeśli spojrzysz na rankingi AL Wild Card, nie ma na to miejsca. Home run Whita Merrifielda i przerwanie passy zwycięstw był odpowiednim sposobem na zakończenie tego meczu, ale Blue Jays mają teraz na koncie 13 meczów w sezonie. Nie ma czasu na odprawę, po prostu ruszaj naprzód.

Zespół Blue Jays przez cały sezon prosił swoich pracowników miotacza o chodzenie po wodzie i udało im się to z sukcesem, zrzucając akcję ataku na zmęczone ramiona w workach marynarskich. W sobotę przyszła kolej na Chrisa Bassetta i weteranowi się to udało. Ale jak mówi sam starożytny tekst, zbrodnia nie była po to, by ją poprzeć. Po zwycięstwie pewny siebie Bassett mocno go wspierał.

„Wiem, że dużo mówiło się o uderzaniu. Jesteśmy najlepszymi rzucającymi w głównych ligach i gramy najlepszą obroną w głównych ligach” – powiedział Bassett. Myślę, że aspekt uderzania w tym wszystkim i historia o tym, że nasi uderzający nie są świetni, są po prostu wypaczone.

Gdyby to był kwiecień, Blue Jays mogliby poświęcić trochę czasu na wykrycie tuzina różnych błędów, które sprawiły, że gra ciągnęła się znacznie dłużej, niż było to konieczne. Teraz nie ma na to czasu, a zwycięstwo sprawi, że Blue Jays pójdą do przodu z pewnym impetem w zatłoczonym i skomplikowanym obrazie AL Wild Card:

„To coś ogromnego. Wygrałem serię z pierwszymi dwoma i ciężko było przegrać ten mecz w jakikolwiek sposób”, powiedział główny trener John Schneider. „Trudno będzie jutro wrócić. W miejscu, w którym jesteśmy, chłopaki będą na to gotowi, ale trzeba robić przerwy. Czasami potrzebujesz przerw, szczególnie w takich meczach, a dzisiaj je mamy.

READ  Christian Horner i Red Bull spotkają się w piątek po zarzutach niewłaściwego zachowania postawionych menadżerowi zespołu Wiadomości z Formuły 1

Biorąc pod uwagę tak wiele sytuacji w ciągu najbliższych kilku tygodni, gra „co jeśli” stanie się czymś naturalnym.

Wracając do roku 2021, Blue Jays mieli najlepszy atak w baseballu i jeden z najlepszych w historii swojej drużyny. Bez problemu prowadzili w baseballu z drużynowym OPS na poziomie 0,796 i zaliczyli 262 home runy z najlepszymi wynikami w lidze, czyli o 21 więcej niż drużyna zajmująca drugie miejsce. W tym składzie nie udało się przejść play-offów, ponieść porażkę w ostatnim dniu sezonu, a Toronto nie może pozwolić, aby historia się powtórzyła.

To jest rotacja play-offów i jeśli jej nie osiągniemy, przez następną dekadę będziemy traktować ją jako punkt odniesienia. „Gdyby tylko to przestępstwo z 2029 r. miało taką niesamowitą rotację w 2023 r.”

Atak Toronto został bez wątpienia osiągnięty. Grupa ta zajmuje 16. miejsce w najważniejszych ligach pod względem zdobytych runów i nie osiągnęła jeszcze tak dużej mocy, jaką mogła. Jednak Bassett nie bez powodu pozostaje w tym sezonie jednym z najgłośniejszych kibiców swoich kolegów z drużyny.

„Mamy chłopaków na sali” – powiedział Bassett. „Wielu mężczyzn [elsewhere] Mają fałszywą pewność siebie, ponieważ chcą myśleć, że mają facetów, którzy mogą być seksowni i poprowadzić drużynę, ale nie mają facetów. Mamy czterech lub pięciu chłopaków, którzy mogą to zrobić z łatwością. Dopóki będziemy grać i bronić się w taki sposób, w jaki gramy, cios nadejdzie.

Bassett też wie, jak sprawy mają się w październiku. Brał udział w rozgrywkach posezonowych z drużynami A’s i Mets i całkowicie wierzy – można to poczuć – że ten zespół może zrobić coś wyjątkowego.

Długo trzeba było czekać na drużynę z tak wielkim talentem. A jeśli nadejdzie ten dzień, cały personel odczuje ulgę, gdy zobaczy, jak przestępca chwyta za klamkę i pomaga w rozwiązaniu tej sprawy.