20 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

W ciągu najbliższych dwóch lat „tajny” podatek od gazu w Kalifornii wzrośnie o 50 centów

W ciągu najbliższych dwóch lat „tajny” podatek od gazu w Kalifornii wzrośnie o 50 centów

Według niezidentyfikowanego stanowego regulatora jakości powietrza długoterminowy program redukcji emisji może doprowadzić do 50-procentowego wzrostu cen benzyny w Kalifornii w ciągu dwóch lat.

we wrześniu, Kalifornia Rada ds. Zasobów Powietrza (CARB), główny stanowy organ regulacyjny ds. ochrony środowiska, informuje, że ceny gazu będą rosły w przyszłym roku o około 50 centów za galon, a następnie co roku będą rosły, aby pomóc w wysiłkach na rzecz czystego powietrza. Podwyżka cen nie uwzględnia obowiązującego w państwie podatku od gazu.

Republikańska senator stanowa Janet Nguyen, jedna z najbardziej krytycznych jastrzębi podatkowych w legislaturze, powiedziała Fox News Digital, że „tajna” podwyżka podatków „ukarałaby większość Kalifornijczyków”.

Dealerzy samochodowi rzucają zimną wodę na opcje pojazdów elektrycznych zamiast na benzynę: „Nie będę czuć się bezpiecznie”

Stacja benzynowa w Falls Church w Wirginii, październik 2022 r. (Zdjęcia Reuters/Kevin LaMarque/Reuters)

„Ludzie z klasy średniej i o niskich dochodach nie mogą sobie pozwolić na benzynę do szkoły, pracy, na zakupy czy do lekarza” – powiedział Nguyen. „Nikt o tym nie wie. Myślę, że ludzie myślą, że to tylko podatek, więc nie znają różnicy między podatkiem węglowym a podatkiem stanowym. To prawie jak podatek od podatku”.

Raport przewiduje, że ceny benzyny wzrosną w związku z… Reformy norm dotyczących paliw niskoemisyjnych Utworzone w 2007 r., w przyszłym roku wzrosną o 47 centów, a w 2026 r. – o 52 centy. Ceny oleju napędowego mogą w tym roku wzrosnąć o 59 centów, a w ciągu dwóch lat o 66 centów. Prognozy długoterminowe wskazują, że w latach 2031–2046 cena benzyny może wzrosnąć o 1,15 dolara, a oleju napędowego o 1,50 dolara za galon, a cena paliwa do silników odrzutowych wzrośnie o 1,21 dolara.

READ  Kontrakty terminowe na akcje wzrosły, gdy Wall Street czeka na wybory śródokresowe w USA

W grudniowym raporcie pracownicy Zarządu Lotnictwa nazwali prognozy wyższych cen gazu „niekompletnymi”, skupiając się zamiast tego na oszczędnościach dla kierowców w miarę przechodzenia na pojazdy elektryczne.

Sprzedaż samochodów hybrydowych rośnie wraz ze spadkiem popytu na samochody elektryczne

Ładowarka Tesli

Pojazd Tesla jest podłączony i ładowany na stacji szybkiego ładowania akumulatorów w Mountain View w Dolinie Krzemowej w Kalifornii, 24 sierpnia 2016 r. (Kolekcja Smitha/Gado/Getty Images/Getty Images)

Raport pojawia się po sfinalizowaniu w zeszłym miesiącu przez CARB nowych przepisów wymagających szybkiego odejścia od tradycyjnego transportu napędzanego ropą naftową. Do zeroemisyjnych alternatyw Realizując kompleksową agendę klimatyczną. CARB zidentyfikował samochody osobowe, ciężkie ciężarówki, pociągi towarowe i statki portowe wymagające zmiany.

Kalifornia też Wycofywanie nowych samochodów napędzanych gazem oraz nałożenie obowiązku sprzedaży pojazdów w 100% elektrycznych do 2035 r. Od tego czasu prawie 20 innych stanów przyjęło te zasady, co oznacza, że ​​nakaz ten w pewnym stopniu będzie dotyczył ponad 40% kraju.

Nabywców konkurencyjnego pojazdu elektrycznego Tesli na SU7 może czekać miesięczne oczekiwanie

Oakland w Kalifornii

Widok z lotu ptaka dźwigi towarowe w porcie Oakland stoją na tle panoramy San Francisco 24 października 2022 r. w Oakland w Kalifornii. (Justin Sullivan/Getty Images/Getty Images)

Kliknij tutaj, aby przeczytać więcej o Fox Business

Szerokie wysiłki stanu na rzecz elektryfikacji sektora transportu są częścią zobowiązań klimatycznych Kalifornii przedstawionych przez Newsom dwa lata temu. Zgodnie z planem kraj pracuje nad stopniowym uniezależnianiem się od paliw kopalnych, wdrażaniem zielonej energii, ograniczeniem emisji gazów cieplarnianych o 85% do 2045 r. i zmniejszeniem zapotrzebowania na ropę naftową aż o 94%.

„Możemy rozwiązać ten kryzys klimatyczny, jeśli skupimy się na dużych, odważnych krokach niezbędnych do ograniczenia zanieczyszczeń” – powiedział gubernator Gavin Newsom w sierpniu 2022 r.

READ  238 000 samochodów Ford Explorer zostało wycofanych z eksploatacji z powodu usterki, która mogła spowodować ich wywrócenie się

Thomas Catenacci z Fox News przyczynił się do powstania tego raportu.