20 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

AMC jest gotowa zarobić na inwestorach zajmujących się akcjami Meme, powodując wzrost cen akcji

AMC jest gotowa zarobić na inwestorach zajmujących się akcjami Meme, powodując wzrost cen akcji

(Bloomberg) – Pomocni mogą okazać się sprzedawcy detaliczni przybywający do AMC Entertainment Holdings Inc. Mając nadzieję na spalenie krótkich sprzedawców, firma pracuje również nad wzmocnieniem swoich finansów.

Najczęściej czytane w serwisie Bloomberg

Dzieje się tak dlatego, że znajdująca się w trudnej sytuacji sieć kin, która w poniedziałek wzrosła o 78% w wyniku szaleństwa na rynku memów, zawarła umowę zbierania funduszy zwaną ofertą rynkową, która pozwala jej oportunistycznie tworzyć nowe akcje w celu sprzedaży kupującym na otwartym rynku. Transakcja stanowi część długoterminowych wysiłków AMC mających na celu zabezpieczenie kapitału potrzebnego do przeprowadzenia restrukturyzacji, nawet jeśli oznacza to rozwodnienie inwestorów pragnących czerpać korzyści z krótkoterminowych wzrostów.

„Byłbyś szaleńcem, gdybyś nie sprzedawał akcji w ten sposób, gdybyś kierował firmą” – powiedział Matthew Tuttle, dyrektor generalny Tuttle Capital Management.

Od 8 maja firma może pozyskać w ramach programu około 125 milionów dolarów dodatkowej gotówki, co oznacza, że ​​może sprzedać około 24 milionów akcji w oparciu o poniedziałkowe zamknięcie na poziomie 5,19 dolarów.

Transakcja finansowa wygenerowała już 124 miliony dolarów przed prowizjami i opłatami dzięki sprzedaży 38,5 miliona akcji zwykłych po jej ujawnieniu w marcu. Wskazywałoby to na średnią cenę na poziomie 3,22 dolara, co stanowi spadek o ponad 90% w porównaniu z notowaniami akcji zaledwie rok temu.

Choć rozwodnienie miałoby wpływ na inwestorów, którzy podnieśliby kurs akcji, nie jest to nic nowego dla AMC ani społeczności memów. W ciągu ostatnich czterech lat spółka ogłosiła co najmniej pięć ofert akcji, a dane zebrane przez Bloomberg pokazują, że sprzedały przy tym miliony akcji.

Przezwyciężenie ogromnego zadłużenia wynoszącego 4,5 miliarda dolarów było najwyższym priorytetem zarządu AMC i temu ma służyć sprzedaż akcji. Z zeszłotygodniowego zgłoszenia wynika, że ​​na koniec marca spółka miała 624 mln dolarów w gotówce i ich ekwiwalentach, po stracie prawie 165 mln dolarów w kwartale.

READ  Samochody elektryczne często ładowane są w nocy. będzie problemem.

Analitycy Bloomberg Intelligence, Geetha Ranganathan i Kevin Nair, napisali w poniedziałek, że zyski „mogą w niewielkim stopniu rozwiać obawy związane z problemami strukturalnymi sieci kin”.

Nawet po poniedziałkowym wzroście, kurs akcji nadal spadł o 99% w stosunku do najwyższego poziomu z czerwca 2021 r.

Najczęściej czytane w Bloomberg Businessweek

©2024 Bloomberg L.P