20 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Według doniesień Lionel Messi nie pojedzie na sobotni mecz Interu Miami z Atlantą United

Według doniesień Lionel Messi nie pojedzie na sobotni mecz Interu Miami z Atlantą United

Według wielu raportów gwiazda Interu Miami, Lionel Messi, nie będzie obecny w drużynie podczas sobotniego meczu wyjazdowego z Atlanta United. szczególnie Zgłoszone po raz pierwszy Aktualności. Oto, co musisz wiedzieć:

  • 36-latek zagrał 7 września w meczu eliminacyjnym Argentyny z Ekwadorem przez 88 minut. Chociaż we wtorek pojechał z reprezentacją narodową na kolejny mecz z Boliwią, nie znalazł się na liście ze względu na wyższe wysokości. konkurs.
  • Trener Miami Tata Martino powiedział w piątek, że z Messim wszystko w porządku, ale o jego dostępności zdecyduje dopiero po zakończeniu treningu przed meczem z Atlantą. „Będziemy z nim ostrożni, ponieważ w krótkim czasie mamy wiele ważnych meczów” – powiedział Martino.
  • Przedstawiciel ligi powiedział, że Major League Soccer „była świadoma” nieobecności Messiego w sobotę. Inter Miami traci sześć punktów do miejsca w play-off Konferencji Wschodniej na osiem meczów do końca sezonu zasadniczego.

Dramatyczna historia

W zeszłym miesiącu Martino powiedział, że drużynie będzie brakować Messiego przez „co najmniej” trzy mecze w tym sezonie, gdy będzie on grał w reprezentacji narodowej. Opuścił mecz Miami w zeszły weekend ze Sportingiem KC, który wygrał 3:2.

Oczekuje się, że mecz w Atlancie przyciągnie nawet 72 000 fanów.

Stadion Mercedes-Benz w Atlancie jest jednym z sześciu stadionów Major League Soccer ze sztuczną murawą, co zwiększa niepewność co do statusu Messiego. Wiele starzejących się gwiazd, które na przestrzeni lat przybyły do ​​MLS z Europy, unikało rozgrywania meczów na sztucznych nawierzchniach ligi.

W sierpniu Messi powiedział, że gra na trawie w nowej lidze nie będzie stanowić problemu.

„Prawda jest taka, że ​​spędziłem młodość na sztucznej murawie i całe moje życie było na tym boisku” – powiedział Messi. „Prawda jest taka, że ​​minęło dużo czasu, odkąd grałem na sztucznej murawie, ale nie mam problemu z ponownym przystosowaniem się”.

READ  Według Zacha Lowe’a wojownicy „emocjonalnie przygotowani” na odejście Klaya Thompsona – NBC Sports Bay Area i Kalifornia

Martino, który trenował Atlantę w latach 2016–2018, powiedział w tym tygodniu, że nie ma żadnych obaw, czy jego zespół będzie grał na boisku. „Moje doświadczenia z murawą Atlanty zawsze były pozytywne” – powiedział. Sportowiec Wtorek.

Wymagana lektura

(Zdjęcie: Megan Briggs/Getty Images)