24 września, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Wonderlust: czego się spodziewać na wydarzeniu Apple dotyczącym iPhone’a 15

Wonderlust: czego się spodziewać na wydarzeniu Apple dotyczącym iPhone’a 15CNN

Oczekuje się, że Apple zaprezentuje linię iPhone’a 15 we wtorek podczas corocznego wrześniowego wydarzenia przewodniego firmy i może dostarczyć Największa zmiana w telefonie projekt Za 11 lat.

Wydarzenie prasowe, które Apple zapowiadało hasłem „Love of Wonders”, odbędzie się w siedzibie firmy w Cupertino w Kalifornii i będzie transmitowane na żywo na stronie internetowej firmy, począwszy od godziny 10:00 czasu lokalnego.

Chociaż coroczne wydarzenie dotyczące iPhone’a z biegiem lat stało się coraz bardziej usprawnione i zapowiadało stopniowe zmiany w żywotności baterii, systemie aparatu i wyświetlaczach, w tym roku Apple ma po raz pierwszy zaoferować ładowanie swoich smartfonów przez USB-C. Zmiana może ostatecznie uprościć proces ładowania na różnych urządzeniach i markach.

Ale firma będzie musiała pochwalić się czymś więcej niż tylko nowym systemem ładowania, aby skłonić użytkowników do aktualizacji. Sprzedaż Apple w zeszłym miesiącu Spadek nastąpił trzeci kwartał z rzędu. Przychody iPhone’a w tym kwartale wyniosły 39,7 miliarda dolarów, co oznacza spadek o około 2% rok do roku.

Oto więcej, czego można się spodziewać:

Apple już wcześniej przestawiło swoje iPady i MacBooki na ładowanie przez USB-C, ale teraz może być właściwy czas, aby firma w końcu wprowadziła zmianę na iPhone’y. Decyzja ta nastąpiła niecały rok po głosowaniu Unii Europejskiej za przyjęciem przepisów wymagających od smartfonów, tabletów, aparatów cyfrowych, przenośnych głośników i innych małych urządzeń obsługi ładowania USB-C do 2024 r. Pierwsze prawo tego rodzaju ma na celu zmniejszenie liczby ładowarki i kable, z którymi muszą się liczyć konsumenci przy zakupie nowego urządzenia i umożliwieniu użytkownikom mieszania i dopasowywania urządzeń i ładowarek, nawet jeśli są produkowane przez różnych producentów.

„To prawdopodobnie największe zaburzenie w projektowaniu iPhone’a od wielu lat, ale w rzeczywistości nie jest to dramatyczne posunięcie” – powiedział Ben Wood, analityk w CCS Insight.

READ  Gracze nie są zadowoleni, że nie można pogłaskać psa w Zelda: Tears of the Kingdom

W zeszłym roku starszy wiceprezes Apple ds. marketingu globalnego, Greg Joswiak, publicznie podkreślił wartość i wszechobecność ładowarki Lightning, zaprojektowanej z myślą o szybszym ładowaniu urządzeń, ale zauważył, że „oczywiście będziemy musieli zastosować się” do mandatu UE. Ładowarka Lightning została wprowadzona na rynek w 2012 roku.

Zmiana na USB-C prawdopodobnie spowoduje również falę akcesoriów do ładowania, być może w różnych kolorach. Możliwe, że użytkownicy iPhone’a zapłacą także za adapter ścienny USB-C, ponieważ będzie to złącze o innej wielkości.

Krążą pogłoski, że cała linia iPhone’a 15 otrzyma funkcję „Dynamic Island” – interaktywne miejsce dla alertów, powiadomień i różnych elementów sterujących – która zastąpi wycięcie w górnej części ekranu. Narzędzie zostało wprowadzone na rynek w zeszłym roku w wysokiej klasy modelach iPhone’a 14 Pro.

Chociaż jest ich kilka Krążą inne pogłoski na temat podstawowych modeli iPhone’a, a według nich modele iPhone’a 15 Pro i 15 Pro Max otrzymają szereg nowych funkcji. Raport Bloomberga. Obejmuje to tylny obiektyw peryskopowy, który pozwala na większy zoom optyczny, oraz tytanową obudowę, dzięki której urządzenie jest nawet o 15% lżejsze i cieńsze. Oczekuje się również, że modele Pro otrzymają najnowszy chip Apple A17, pierwszy w technologii 3 nm, który może zapewnić szybsze przetwarzanie i dłuższą żywotność baterii.

Oczekuje się, że linia będzie dostępna w różnych nowych kolorach, jak widać na logo Apple na zaproszeniu na wydarzenie, w tym w kolorze granatowym i zaktualizowanych odcieniach szarości, bieli i srebra.

W czerwcu Apple wprowadziło… Wizja Pro, zestaw słuchawkowy do rzeczywistości mieszanej, który według firmy zwiastuje nową erę „obliczeń przestrzennych”. Yoram Wormser, analityk Insider Intelligence, uważa, że ​​firma przetestuje „kilka nowych funkcji i głębszą współpracę”, aby wzbudzić emocje przed premierą w 2024 r. (Możliwe jest również, że Apple ogłosi datę premiery). Zestaw słuchawkowy łączy rzeczywistość wirtualną z rzeczywistością rozszerzoną, czyli technologią nakładającą wirtualne obrazy na wideo na żywo z prawdziwego świata. Zestaw słuchawkowy to największa i najbardziej ryzykowna premiera produktu Apple od lat.

READ  Wideo w czasie rzeczywistym może być kolejnym skokiem w technologii sztucznej inteligencji

Nowe słuchawki AirPods, zegarki Apple i daty wydania oprogramowania

Firma zazwyczaj co roku prezentuje swoje najnowsze zegarki Apple wraz z iPhonem, więc prawdopodobnie zobaczymy debiut Apple Watch Series 9 i być może następną generację smartwatcha Ultra 2, potężniejszego urządzenia do noszenia dla poważnych fanów sportu. Według Bloomberga Apple pracuje nad całkowitą modernizacją swojego smartwatcha Apple Watch Series 10 w przyszłym roku, więc tegoroczne aktualizacje będą stosunkowo niewielkie.

Ponadto oczekuje się, że Apple zaprezentuje następną generację słuchawek AirPods z nowym etui ładującym, które będzie działać z kablami USB-C. Prawdopodobnie ogłosi także daty premiery systemów operacyjnych nowej generacji dla iPhone’a, iPada, komputerów Mac i Apple Watch.

Na przykład w maju Apple zaoferował Duża ilość nowych narzędzi W iOS 17 pojawi się m.in. dokładniejsza autokorekta, nowa funkcja o nazwie Poczta głosowa na żywo Transkryptuje wiadomość dzwoniącego w czasie rzeczywistym, a narzędzie NameDrop umożliwia użytkownikom udostępnianie informacji kontaktowych poprzez umieszczenie dwóch iPhone’ów blisko siebie. Aplikacja na iPhone’a również to zrobi Zmień położenie przycisku komentarza W prawym dolnym rogu ekranu, obok innych funkcji.

Ponieważ oczekuje się, że nowy iPhone zajmie centralne miejsce, wielu analityków nie spodziewa się, że Apple to zrobi Nowe iPady i komputery Mac będą wprowadzane na rynek do października. Chociaż rywale, Samsung i Google, podwajają wysiłki w zakresie urządzeń składanych, nadal nie oczekuje się, że Apple zaprezentuje podobną wersję tej jesieni.