22 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

iRobot Combo j7 Plus to najmądrzejszy i najpotężniejszy robot iRobot w historii

iRobot Combo j7 Plus to najmądrzejszy i najpotężniejszy robot iRobot w historii

Nowe automatyczne odkurzacze iRobot są inteligentniejsze i wydajniejsze, a robot mopujący może szorować podłogi głębiej. Tak przynajmniej twierdzi firma, wprowadzając na rynek swoje najnowsze flagowe produkty: odkurzacz/mop Roomba Combo j9 Plus za 1399 dolarów i odkurzacz j9 Plus za 899 dolarów. Obydwa modele można już zamawiać w przedsprzedaży na stronie irobot.com w Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. W zeszłym tygodniu iRobot wprowadził na rynek także dwa roboty odkurzające średniej klasy, które potrafią mopować.

Który to robot? Wyraźnie czuć ucisk spośród wielu konkurentów. Te najnowsze modele skupiają się na zapewnieniu większej inteligencji, mocy i procedur czyszczenia, aby dotrzymać kroku firmom takim jak Ecovacs, Roborock i Dreame, które wypuszczają na rynek fajniejsze niż kiedykolwiek wcześniej roboty sprzątające w domu.

Zacznijmy od Combo j9 Plus. Ma ten sam system wysuwanego mopa, co Combo j7, który zręcznie podnosi robota mopa do góry i nad odkurzaczem, tak aby nie dotykał dywanów. Większość konkursów rozwiązuje problem przeciągania brudnych mopów po dywanie poprzez podniesienie nakładki mopa o kilka milimetrów, co może stanowić problem w przypadku dywanów z długim włosiem.

Kiedy testowałem Combo j7, podobał mi się wysuwany mop, ale w rzeczywistości mopowanie było w porządku — nie szorowało tak naprawdę, a wysuwane nakładki mopa i obrotowe głowice mopa w odkurzaczach typu combo firmy Roborock i innych.

Odpowiedź iRobota na konkurencję, którą nazywa SmartScrub, On jest Właściwie bardzo mądry. Zamiast przeprojektowywać urządzenie mopujące, iRobot sprawia, że ​​cały robot porusza się w przód i w tył, naśladując sposób, w jaki szorujesz podłogę mopem ręcznym.

Nie robi tego w każdym pokoju; SmartScrub łączy się z inną nową funkcją oprogramowania o nazwie Dirt Detective (więcej o tym później), aby dotrzeć do pomieszczeń, które mogą tego potrzebować, takich jak kuchnie i przedpokoje. Możesz także włączyć tę funkcję dla poszczególnych pokoi w aplikacji. A co najlepsze, SmartScrub będzie także dostępny w j7 Plus Combo w ramach aktualizacji oprogramowania.

READ  Google zwiększa użyteczność swojego systemu notatek AI NotebookLM

Roomba Combo j9 Plus to najnowszy flagowy robot iRobot, który charakteryzuje się większą mocą ssania, samoopróżniającą się podstawą ładującą, która napełnia zbiornik zbiornika czyszczącego i może być używany jako stolik boczny.
Zdjęcie: iRobot

Kolejną nową funkcją Combo j9 jest przeprojektowana podstawa automatycznego ładowania/rozładowywania, która teraz automatycznie napełnia zbiornik na wodę mopa. Jest to coś, czego brakowało mi, gdy recenzowałem j7 Plus Combo; Należy ręcznie napełnić zbiornik mopa.

Tańszy j9 Plus za 899 dolarów to wersja j9 Plus Combo zawierająca tylko powietrze i wyposażona w tę samą stację dokującą co j7. Oba nowe modele mają tę samą funkcję unikania przeszkód AI, która pojawiła się w linii Roomba wraz z j7 — dzięki temu unikniemy typowego bałaganu w domu i psich odchodów, które według firm zajmujących się robotyką są w naszych domach. Należy pamiętać, że ta funkcja wykorzystuje kamerę znajdującą się na odkurzaczu.

Firma twierdzi również, że modele j9 Plus to najpotężniejsze modele Roomby w historii. iRobot nie podaje numerów Pa, ale twierdzi, że jest o 100 procent mocniejszy niż seria i. (Jednak twierdzenia iRobota dotyczące mocy ssania wydają się czasami celowo tępe – na jego stronie internetowej podano, że zarówno seria j, jak i seria i są 10 razy silniejsze niż seria 600, podczas gdy s9 jest 40 razy silniejszy. Zakładając, że j9 jest silniejszy Dwa razy większa seria seria i i to wciąż tylko tyle połowa Tak potężny jak S9. Skontaktowaliśmy się z firmą iRobot w celu uzyskania wyjaśnień.)

Nowe roboty pozwolą uniknąć typowego bałaganu w domu i psich odchodów, które według firm zajmujących się robotyką są w całych naszych domach

Obydwa nowe modele wyposażone są w system iRobot OS w wersji 7.0, który wprowadza ciekawą funkcję o nazwie Dirt Detective. To identyfikuje najbrudniejsze pomieszczenia w domu i najpierw je czyści. iRobot tak mówi Analizuje wcześniejsze preferencje, wzorce i czas sprzątania, aby automatycznie nadać priorytet pomieszczeniom, które wymagają najwięcej uwagi.

Dirt Detective współpracuje z funkcją wprowadzoną w iRobot OS 6.0, która automatycznie identyfikuje typy pomieszczeń za pomocą wbudowanej kamery. Zatem pomieszczenie, w którym znajduje się lodówka i piekarnik, może być kuchnią (możesz ustawić te nazwy w aplikacji). Są także na tyle inteligentni, że wiedzą, jak na koniec posprzątać łazienkę, unikając możliwości rozmazania jakichkolwiek zanieczyszczeń łazienkowych na dywanach.

READ  Apple zatwierdziło aplikację Epic Games na rynek po wstępnej odmowie

Stacja dokująca J9 Combo ma zbiornik na wodę (na górze) i więcej miejsca do przechowywania toreb i zapasowych podkładek do mopa, a także drewniany stół na górze.
Zdjęcie: iRobot

J9 Plus ma tę samą stację dokującą co j7 Plus. Ładuje robota i automatycznie opróżnia kosz.
Zdjęcie: iRobot

Co ciekawe, nowa stacja dokująca Combo j9 nie posiada zbiornika na brudną wodę – to cecha spotykana w konkurencyjnych stacjach dokujących Roborock i Ecovacs. Dzieje się tak dlatego, że nie czyści nakładki mopa; Zamiast tego oczekuje się, że go wyjmiesz i umyjesz. Eliminuje to możliwość zaśmiecenia zlewozmywaków, co stanowi realne ryzyko w przypadku nowych zlewozmywaków wielofunkcyjnych, jeśli nie utrzymuje się ich w czystości. Mop Roomby jest jednak cieńszy i mniejszy niż mopy konkurencji, dlatego mam wątpliwości co do jego skuteczności.

iRobot wreszcie wprowadza do swoich odkurzaczy opcje poziomu ssania

Automatycznie opróżniana stacja dokująca Roomby, która pozostaje w modelu j9 Plus, jest najlepiej zaprojektowaną spośród dostępnych obecnie stacji dokujących i bardziej przypomina mebel niż większość innych. Ciekawostką jest to, że nowa podstawa Combo j9 może być również meblem; Zaprojektowali blat jako stolik boczny.

iRobot twierdzi również, że nowa stacja dokująca jest cichsza niż poprzednia wersja podczas automatycznego opróżniania – proces, który w obecnej stacji dokującej przypomina dźwięk silnika odrzutowego wlatującego do Twojego salonu.

A skoro mowa o ciszy, iRobot wreszcie wprowadza do swoich odkurzaczy opcje poziomu ssania. Tylko w modelach J9 możesz teraz wybierać w aplikacji pomiędzy niskim, średnim i wysokim poziomem ssania. Jako opcja w każdym innym odkurzaczu robotycznym, iRobot nigdy wcześniej nie pozwalał użytkownikom na tego typu kontrolę. Główną zaletą jest możliwość uruchomienia odkurzacza na niskim poziomie, gdy jesteś w domu, bez przeszkadzania Tobie i członkom Twojej rodziny.

READ  Wskrzeszenie ostatniego zwycięskiego Penske IndyCar

Funkcja Dirt Detective w serii Roomba j9 dostosowuje ustawienia, takie jak siła ssania i liczba przebiegów sprzątania z pomieszczenia do pokoju.
Zdjęcie: iRobot

Przed premierą rozmawiałem z Colinem Angle, dyrektorem generalnym iRobot, i wyjaśnił, że strategia w przypadku tych nowych robotów polega na powrocie do podstaw z robotami odkurzającymi. Funkcje, których powinieneś chcieć, to obrotowe podkładki i lasery [lidar navigation]Powiedział: „Długa żywotność baterii”. „Ale tak naprawdę potrzebujesz czystości, łatwości obsługi i powrotu na chodnik”.

Tutaj się nie myli – nie ma znaczenia, ile fajnych funkcji ma bot; Jeśli utkniesz, nie posprzątasz swojego domu. Podczas testowania robotów do mopa obrotowego zauważyłem, że częściej się one utkną; Duże mopy przyklejone do boku stwarzają ryzyko potknięcia. Jednak dobrze radzą sobie z czyszczeniem podłóg. Będziemy musieli sprawdzić, czy nowa procedura czyszczenia Combo j9 to zrekompensuje, kiedy nowe modele zostaną przetestowane.