21 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

W przypadku gier mobilnych Legion Go firma Lenovo celuje w ROG Ally

W przypadku gier mobilnych Legion Go firma Lenovo celuje w ROG Ally

Wygląda na to, że obecnie każda firma i każda mama wypuszcza na rynek laptopy do gier, a Lenovo jest tuż obok planszy. Firma ogłosiła Legion Go, swoje pierwsze przenośne urządzenie do gier z systemem Windows, które będzie można kupić w październiku. Ma 8,8-calowy wyświetlacz QHD Plus, procesor AMD Ryzen Z1 Extreme i akumulator o pojemności 49,2 Wh (więcej niż te, które można znaleźć w ROG Ally i Steam Deck). Aha, pojawiają się kontrolery, co jest fajne.

Podczas gdy Steam Deck firmy Valve jest zwykle pierwszym produktem, który przychodzi na myśl przy omawianiu tej kategorii, Legion Go bardziej przypomina skrzyżowanie Nintendo Switch i ROG Ally firmy Asus. Po pierwsze, modele Ally zaczynają się od 699 dolarów i są wyraźnie tym, czego Lenovo próbuje dorównać ceną. Ale podobnie jak Ally obsługuje stary system Windows i ma więcej elementów sterujących (głównie touchpad) zaprojektowanych specjalnie do obsługi tego systemu.

1/3

Oto przypadek, w którym przychodzisz.

Po podłączeniu kontrolerów Legion Go jest o około pół funta cięższy niż ROG Ally (i nieco cięższy niż Steam Deck). Jest to zauważalna różnica przy podnoszeniu urządzenia; Czuje się cięższy. Nie miało to szczególnego wpływu na moje wrażenia z gry, ponieważ prawie korzystałem z urządzenia z podpórką.

Wiem jednak, że jest to coś, z czego część potencjalnych klientów nie będzie zadowolona, ​​zwłaszcza ci, którzy kupują urządzenie przenośne do częstych podróży. Ta obudowa z pewnością wydaje się nieco masywniejsza niż ta, którą noszę ze swoim Switchem.

Rzekomą zaletą tego dodatkowego rozmiaru jest żywotność baterii. Asus położył duży nacisk na zmniejszenie rozmiaru i wagi Ally, w wyniku czego ma on mniejszą baterię niż Go. Mogę sobie wyobrazić, że wiele osób uznałoby poświęcenie części przenośności na rzecz dłuższej żywotności za bardzo rozsądną transakcję (zwłaszcza biorąc pod uwagę, jak wielu recenzentów jest niezadowolonych z żywotności baterii Ally).

Niestety przedstawiciele Lenovo nie podali nam szacunkowej żywotności baterii podczas imprezy demonstracyjnej, twierdząc, że nie mieli wystarczająco dużo czasu, aby to przetestować, ale zapewnili mnie, że otrzymają szacunkową wartość przed premierą w październiku. Mam na myśli, że na pewno. OK.

READ  Apple testuje druk 3D w nowym zegarku Apple Watch: raport

Pod względem pozostałych specyfikacji ekran ma rozdzielczość 2560 x 1600 i częstotliwość odświeżania 144 Hz. Wewnątrz otrzymasz 16 GB pamięci RAM LPDDR5X i aż do 1 TB pamięci. Porty obejmują gniazdo audio 3,5 mm, port USB typu C (USB 4.0, DisplayPort 1.4, Power Delivery 3.0), czytnik microSD oraz dodatkowy port USB typu C (taka sama specyfikacja jak poprzednio) na dole.

Kiedy je przymierzałem, na jednostkach demonstracyjnych znajdowały się odciski palców.

Udało mi się wypróbować tylko niektóre gry na nim załadowane. Emulator PowerWash, Quake II, Zły zachódI Krótki spacer Znalazł się wśród wybranych tytułów. Domyślnie działały z mocą 15 W, co, jak mi powiedziano, było „prawdopodobne” w jaki sposób urządzenie będzie się ładować. Lenovo podkreśliło w strefie demonstracyjnej, że gra Legion, w którą graliśmy, nie była w ostatecznej formie i mnóstwo rzeczy – w szczególności program uruchamiający Lenovo, który nie działał podczas mojej wersji demonstracyjnej, oraz jego nakładka w grze, która jeszcze nie działa – Będzie gotowy przed premierą (która dla przypomnienia ma nastąpić za niecałe dwa miesiące).

Wrażenia z gry, które miałem, były w większości dobre, chociaż słyszałem, że inni recenzenci mieli problemy z uruchomieniem wszystkich tytułów. Otwieranie boków było łatwe, gdy zrobiłem to kilka razy, a 8,8-calowy ekran wydawał się znacznie większy niż 7-calowy ekran Switcha. Kontrolery mieszczą się w małej podstawce dołączonej do modelu i naprawdę można odnieść wrażenie, że korzysta się z joysticka. Zdecydowanie wziąłbym to za Joy-con (a przyciski są wygodniejsze w naciskaniu).

Wszystkie elementy sterujące reagowały w różnych grach, które wypróbowałem, a sama rozgrywka była płynna, bez zacięć i nadmiernego hałasu wentylatora. Natknąłem się jednak na poważny problem: wiele gier, które wypróbowałem, zdawało się nie wiedzieć, że działają na urządzeniu mobilnym. W wielu momentach wielu gier proponowano mi naciśnięcie klawisza „Escape”, którego nie ma w Legion Go. Przedstawiciel Lenovo po drobnych poprawkach zdecydował, że muszę nacisnąć B. Gra ciągle kazała mi nacisnąć B0 – zakładam, że to jakiś klawisz joysticka? – co w końcu odkryłem, było piątką w Legion Go. Działo się to gdy kontrolery były podłączone i gdy były w trybie joysticka.

READ  Dostawca ekranów Apple może stracić na ogromnym popycie na iPhone’a 14 po tym, jak został przyłapany na skracaniu rogów

Tak wyglądała, gdy konsola eksplodowała.

Nie trzeba dodawać, że jest to ogromny problem. Gry nie powinny wymagać od ludzi naciskania niewłaściwych klawiszy (lub naciskania klawiszy, których ich urządzenia nie mają). To wspaniale, że to przenośne urządzenie pozwala grać w tytuły za pomocą myszy i klawiatury (to znaczy, o to chodzi w Windowsie), ale nie rozumiem, w jaki sposób to urządzenie może być sprzedawane, jeśli nie przypisuje tej funkcji do przycisków gamepada poprawnie. Możesz oczywiście podłączyć mysz i klawiaturę, aby rozwiązać niektóre z tych problemów, ale jeśli widzisz, że często to robisz, prawdopodobnie warto wydać dodatkowe kilkaset dolarów na wydajny laptop do gier (którego Asus ma świetnego wybór).

Niektóre gry, w które grałem, zdawały się działać na komputerze wyposażonym w mysz i klawiaturę

Dotyka to największego otwartego pytania, jakie obecnie mam na temat Legion Go, tej samej obawy, którą miałem w związku z ROG Ally przed jego premierą: Windows. Czy nawigacja za pomocą tych elementów sterujących będzie łatwa i intuicyjna?

Trudno to stwierdzić na podstawie mojego krótkiego stażu pracy. Należy jednak zauważyć, że na tym urządzeniu nie działa wersja systemu Windows ze specjalnym systemem gestów zoptymalizowanym pod kątem przenośnego urządzenia do gier; Działa ze starym, normalnym systemem operacyjnym.

Nie ma też „trybu pulpitu” dla elementów sterujących takich jak Ally; Przypuszczam, że oczekuje się od ciebie jedynie poruszania się po oldschoolowym interfejsie Windows za pomocą touchpada lub ekranu dotykowego Legionu. Nie miałem problemu z zrobieniem tego podczas mojej wersji demonstracyjnej, ale nawigacja na małym gładziku, gdy dostępne były w pełni funkcjonalne joysticki, wydawała mi się trochę marnotrawstwem, gdy dostępne były w pełni funkcjonalne joysticki (a ja też mam małe palce).

READ  Dom, który król Karol kupił dla przyjaciela zmarłej królowej

Tutaj jesteśmy z podłączonymi kontrolerami.

Oto konsola z uchwytem na joystick.

Jest to przeszkoda, którą muszą pokonać prawie wszystkie urządzenia z systemem Windows w tej kategorii. „Największym problemem konkurencji Steam Deck jest to, że korzystają z systemu operacyjnego Windows”. krawędź Kolega Sean Hollister w niedawnym artykule napisał o Ayaneo Kun, podobnym, ale znacznie droższym urządzeniu. „To trochę sprzeczne z intuicją (czy w systemie Windows nie znajdują się gry?), ale system Windows nie jest specjalnie zoptymalizowany pod kątem laptopów do gier, gładzików czy nie”.

Nawet jeśli pracujesz ramię w ramię z Microsoftem, ten wyczyn jest trudny do osiągnięcia. Na przykład konkurent Lenovo, firma Asus, ściśle współpracował z firmą Microsoft podczas opracowywania ROG Ally, aby dostosować interfejs użytkownika systemu Windows do mniejszych rozmiarów i stworzyć odrębne elementy sterujące do użytku na komputerach stacjonarnych. Pomimo tego, sterowanie Ally nadal stwarza pewne problemy z czułością, dokładnością i korelacją, a podczas naszego wstępnego procesu testowania natknęliśmy się na całą listę sytuacji, w których przyciski nie do końca działały tak, jak powinny.

Z kolei Lenovo powiedział mi, że Microsoft nie był zaangażowany w rozwój Legion Go w żaden znaczący sposób. Mogę więc sobie tylko wyobrazić, że podczas premiery również tutaj możemy zobaczyć pewne błędy.

Myślę, że wiele oczekiwań wobec tego urządzenia będzie zależeć od tego, czy Lenovo uda się sprawić, by jego gadżet dobrze współpracował z systemem Windows (i udowodni jego sterownik, który wciąż jest w dużej mierze nieznany). Jestem pewien, że nie jest to łatwe zadanie i nie zazdroszczę inżynierom, którzy muszą to zrobić – ale jak dowiedzieliśmy się od Ally zaledwie kilka miesięcy temu, ten stopień kompatybilności może polepszyć lub zepsuć wrażenia z gry .

Zdjęcie: Monica Chen/The Verge