15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Sędzia w Tennessee zablokował sprzedaż Graceland po rzekomym oszustwie wnuczki Elvisa Presleya

Sędzia w Tennessee zablokował sprzedaż Graceland po rzekomym oszustwie wnuczki Elvisa Presleya

W środę sędzia w Tennessee zablokował tę decyzję Aukcja w Gracelanddawny dom Elvisa Presleya, został przejęty przez firmę, która twierdziła, że ​​jego majątek nie spłacił pożyczki, która wykorzystała nieruchomość jako zabezpieczenie.

Radca hrabstwa Shelby, Joe Day Jenkins, wydał tymczasowy nakaz przeciwko proponowanej aukcji zaplanowanej na czwartek tego tygodnia.

„Sąd nakaże sprzedaż zgodnie z wymogami, ponieważ nieruchomość jest uważana za wyjątkową w świetle prawa stanu Tennessee, a ponieważ jest wyjątkowa, utratę nieruchomości uważa się za szkodę nieodwracalną” – powiedział Jenkins, zgodnie z tym, co doniosła brytyjska gazeta „ Codzienna poczta”. Spółka stowarzyszona z CBS, WREG-TV.

Nakaz Jenkinsa zasadniczo podtrzymuje wcześniejsze orzeczenie, które wydał po tym, jak wnuczka Presleya, Riley Keough, złożyła pozew, aby walczyć z tym, co jej zdaniem było oszukańczym planem.

„Jak wyjaśnił sąd, te roszczenia nie mają podstaw. Graceland nie będzie w dalszym ciągu działać tak, jak to miało miejsce przez ostatnie 42 lata, zapewniając fanom Elvisa z całego świata możliwość dalszego posiadania Elvisa. Presley Enterprises Inc. w środę: „Odwiedzanie jego słynnego domu to najlepsze w swojej klasie doświadczenie”.

W publicznym ogłoszeniu o przejęciu 13-akrowej nieruchomości w Memphis opublikowanym wcześniej w maju podano, że Promenade Trust, który kontroluje Muzeum Graceland, jest winien 3,8 mln dolarów po niespłacie pożyczki w 2018 r. Que, aktorka, fundusz powierniczy odziedziczony i własność domu po śmierci matki, Lisy Marie Presleyostatni rok.

Jak wynika z zawiadomienia o sprzedaży egzekucji, spółka Naussany Investments and Private Lending podała, że ​​Lisa Marie Presley użyła Graceland jako zabezpieczenia pożyczki. Keogh w imieniu Promenade Trust zarzucił w swoim pozwie, że Nosani przedstawił fałszywe dokumenty dotyczące pożyczki we wrześniu 2023 r.

W środę ani prawnicy Keogh, ani Naussany Investments nie pojawili się w sądzie.

Keough, który wystąpił w zeszłorocznym hitowym serialu „Daisy Jones and the Six”, jest spadkobiercą majątku.

W pozwie Keough twierdzi, że Naussany Investments „wydaje się być fikcyjnym podmiotem stworzonym w celu” oszukania jej rodziny. W pozwie stwierdzono również, że matka Keogha „nigdy nie pożyczyła pieniędzy” od firmy ani nie przekazała jej aktu powierniczego na rzecz Graceland, a ponadto twierdzi, że dokumenty twierdzące inaczej są „sfałszowane”.

Kupiłem Facebooka Graceland W 1957 roku, w wieku 22 lat, za 102 500 dolarów. W momencie, gdy go kupował, tak było zamek Miało powierzchnię 10 266 stóp kwadratowych, a Elvis kupił także farmę otaczającą dom o powierzchni 13,8 akra. Od tego czasu rezydencja została powiększona do 17552 stóp kwadratowych.

Graceland, gdzie Elvis zmarł w 1977 r., zostało wpisane do Krajowego Rejestru miejsc o znaczeniu historycznym Stanów Zjednoczonych w 1991 r. Co roku Graceland – nazwane na cześć Grace, ciotki jednego z pierwotnych właścicieli – odwiedza ponad 600 000 osób.

READ  Horoskop dzienny na czwartek, 13 lipca 2023 r