16 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Sędzia z Tennessee blokuje próbę sprzedaży Graceland Elvisowi Presleyowi

Sędzia z Tennessee blokuje próbę sprzedaży Graceland Elvisowi Presleyowi

Notariusz stwierdził, że podpis na dokumencie nie był jej autorstwa.

Mimo wszystko dom Elvisa Presleya w Graceland nie zostanie wystawiony na aukcję w czwartek.

Podczas środowej rozprawy, która trwała zaledwie około ośmiu minut, radca prawny Joe Day Jenkins opóźnił sprzedaż Graceland, mówiąc: „Notariusz przysięgał, że nie uwierzytelnił podpisu Lisy Marie Presley na akcie powierniczym, co budzi wątpliwości co do autentyczności tego materiał.” Ważność podpisu.

Środowe przesłuchanie w Tennessee miało ustalić, czy podejrzana jednostka może przystąpić do ogłoszonego planu sprzedaży na aukcji majątku zmarłego piosenkarza w Memphis.

Aktorka Riley Keough, wnuczka Presleya, próbowała uniemożliwić firmie Naussany Investments and Private Lending LLC zorganizowanie aukcji przed budynkiem sądu hrabstwa Shelby w czwartkowe popołudnie.

Keough twierdzi, że we wrześniu ubiegłego roku firma przedstawiła fałszywe dokumenty, „które miały wykazać, że Lisa Marie Presley pożyczyła 3,8 miliona dolarów od Nosani Investments i przedstawiła akt powierniczy obciążający Graceland jako zabezpieczenie” – twierdzi Keough. Dokumenty sądowe uzyskane przez WATN, spółkę zależną Memphis ABC.

Keough jest reprezentowany przez prawników z siedzibą w Memphis i Jacksonville na Florydzie. Obaj prawnicy odmówili komentarza dla ABC News. Nie jest jeszcze jasne, czy Naussany Investments ma prawnika.

Gregory Nosani z Jacksonville złożył jednostronicowy wniosek o kontynuację, powiedział Jenkins, a Jenkins odrzucił ten wniosek w środę.

„Sąd opóźni sprzedaż w razie potrzeby, ponieważ zgodnie z prawem stanu Tennessee nieruchomość jest uważana za wyjątkową, a ponieważ jest jedyna w swoim rodzaju, utratę nieruchomości uznaje się za szkodę nieodwracalną” – stwierdził Jenkins.

READ  Aktorka Bayonetta Helena Taylor wzywa do bojkotu Bayonetty 3

„Graceland jest częścią tej społeczności i jest bardzo lubiana przez nią i na całym świecie” – dodał Jenkins.

W środę ABC News otrzymała kopię wniosku po rozprawie sądowej.

„Uważam, że zarzuty postawione Naussany Investments & Private Lending są bezpodstawne i nie uzasadniają wydania deklaratywnego nakazu sądowego ani tymczasowego zakazu zbliżania się” – napisał mężczyzna zidentyfikowany jako Gregory E. Naussany.

„Mając możliwość przedstawienia obrony przed zarzutami postawionymi przez Danielle Reilly Keogh, Trustee Promenade Trust, Naussany Investments & Private Lending, jest ona gotowa przedstawić dowody i argumenty wykazujące, że wnioskowana ulga nie jest w tej sprawie uzasadniona” – dodał. dodany. „Z szacunkiem proszę, aby sąd rozważył wniosek o oddalenie i wydał orzeczenie na moją korzyść”.

ABC News pozostawiło wiadomość głosową pod numerem telefonu podanym we wniosku, ale nie otrzymało jeszcze odpowiedzi. Wiadomość e-mail wysłana na adres podany w dokumencie została odesłana.

Zespół prawny Keougha twierdził, że podpisy Lisy Marie Presley na wekslu i akcie powierniczym zostały sfałszowane. Z akt sprawy wynika, że ​​dokumenty „najwyraźniej przedstawiono przed urzędniczką Kimberly Philbrick w maju 2018 r. w hrabstwie Duval na Florydzie”, ale nigdy nie zostały odnotowane w rejestrze hrabstwa Shelby.

Z akt sprawy wynika, że ​​Philbrick, notariusz zarejestrowana w Daytona Beach na Florydzie, podpisała 8 maja oświadczenie pod przysięgą, że nigdy nie spotkała Lisy Marie Presley i nigdy nie poświadczyła notarialnie tych dokumentów.

Philbrick nie odpowiedział jeszcze na prośby o komentarz ze strony ABC News.