14 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Katarzyna, księżna Walii, dołącza do rodziny królewskiej na balkonie pałacu podczas swojego pierwszego publicznego wystąpienia od czasu, gdy zdiagnozowano u niej raka

Katarzyna, księżna Walii, dołącza do rodziny królewskiej na balkonie pałacu podczas swojego pierwszego publicznego wystąpienia od czasu, gdy zdiagnozowano u niej raka


Centrum handlowe w Londynie
CNN

Katarzyna, księżna Walii, dołączyła do innych członków rodziny królewskiej na balkonie Pałacu Buckingham, aby uczcić oficjalne urodziny króla. Było to jej pierwsze publiczne wystąpienie od czasu zdiagnozowania u niej raka.

Księżna Walii, jej mąż William i ich dzieci George, Charlotte i Louis zebrali się na balkonie z królem Karolem i królową Camillą, aby obejrzeć przelot Królewskich Sił Powietrznych. Machali i uśmiechali się do tłumu, który witał ich wiwatami.

Księżniczka, znana również jako Kate, została wcześniej przewieziona oficjalnym powozem wraz z dziećmi z Pałacu Buckingham na procesję Gwardii Konnej, aby obejrzeć ceremonię, zwaną Siły koloru. Można ją zobaczyć noszącą odznakę Irlandzkiego Pułku Gwardii, nawiązującą do jej roli honorowego pułkownika.01:01- Źródło: CNN

Na nagraniu widać, jak księżna Walii wychodzi z wagonu po raz pierwszy od czasu, gdy zdiagnozowano u niej nowotwór

Później widziano rodzinę, która obserwowała wydarzenia z punktu widzenia, podczas gdy mąż Kate, William, książę Walii, jeździł na koniu.

Dla Kate było to jej pierwsze publiczne wystąpienie od Bożego Narodzenia, na kilka tygodni przed zdiagnozowaniem u niej raka.

Króla Karola III i królową Camillę również przewieziono powozem z Pałacu Buckingham, wywołując wiwaty ze strony tłumów powoli udających się do centrum handlowego. Ze względu na diagnozę raka król w tym roku podróżował powozem, a nie konno.

Na to wydarzenie w centrum handlowym zebrali się ludzie w każdym wieku. Niektórzy widzowie noszą czapki i naszyjniki z flagą Union Jack, inni machają flagami. Niektórzy śpiewali hymn narodowy.

James Manning/PA Wire

Książę Jerzy, książę Walii, książę Ludwik, księżna Walii, księżniczka Charlotte, król Karol III, królowa Camilla i księżna Edynburga na balkonie Pałacu Buckingham.

W piątek Kate poinformowała o aktualnym stanie swojego stanu zdrowia, stwierdzając, że poczyniła „duże postępy” w powrocie do zdrowia. Powiedziała jednak, że spodziewa się, że leczenie będzie kontynuowane przez kilka kolejnych miesięcy i że „jeszcze nie wyszła na prostą”.

Trooping the Color to wspaniały spektakl wojskowy, podczas którego 1400 oficerów i żołnierzy, 400 muzyków i 200 koni maszeruje ulicami Londynu od Pałacu Buckingham do Horse Guard Parade, podczas gdy tłumy ustawiają się na trasie.

To wydarzenie, jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu królewskim, jest tradycją obchodów oficjalnych urodzin brytyjskiego monarchy już od ponad 260 lat. Jednak faktyczne urodziny Charlesa przypadają na listopad.

Od XVIII wieku brytyjscy królowie i królowe podwoili swoje obchody, organizując publiczne uroczystości – oficjalne Boże Narodzenie – i bardziej prywatne wydarzenie w tym samym dniu.

Henry’ego Nichollsa/AFP/Getty Images

Fani rodziny królewskiej niosą ze sobą kartonową wycinkę przedstawiającą Katarzynę, księżną Walii, czekając w centrum handlowym przed Pałacem Buckingham.

Chrisa Jacksona/Getty Images

Członkowie społeczeństwa zbierają się w Pałacu Buckingham.

Uważa się, że tradycja ta zaczęła się od mającego obsesję na punkcie imprez króla Jerzego II w 1748 roku. Podobnie jak Karol III, Jerzy urodził się w listopadzie, kiedy brytyjska pogoda często odbiega od ideału.

Dowodem na to jest fakt, że pogoda uległa pogorszeniu wraz z zakończeniem wydarzeń. Na tłumy oczekujące na powrót króla do pałacu spadł ulewny deszcz i porywisty wiatr. Niektórzy widzowie mieli trudności z utrzymaniem parasoli na miejscu.

Otrzymuj bezpłatny biuletyn Royal

Wygląd Kate był głównym tematem dyskusji wśród gapiów, którzy rozmawiali i ogrzewali dłonie termosami z herbatą. „Jesteśmy bardzo podekscytowani” – powiedziała CNN 41-letnia Rene Geldenhuis.

„Mamy nadzieję, że uda nam się wyjść na balkon i ponownie zobaczyć jej piękną twarz… Brakowało nam widywania jej w miejscach publicznych, więc jesteśmy tu głównie dla niej” – dodała.

Tegoroczne procedury uległy modyfikacji, gdyż 75-letni Charles kontynuuje leczenie nieokreślonego rodzaju nowotworu.

Lekarze byli zachęcani jego postępami, co pozwoliło mu to zrobić Wznów obowiązki wobec społeczeństwa w kwietniu, ale każdy jego post jest sprawdzany i dostosowywany w stosownych przypadkach.

W związku z sobotnimi wydarzeniami omówił żołnierzy siedzących w powozie Ascot Landau obok królowej Camilli.

Trzej z armii brytyjskiej Konie, które galopowały po Londynie w kwietniu Wrócił do służby i w ten weekend wziął udział w paradzie urodzinowej. Według armii pozostałe dwa konie „cieszą się wakacjami w Chilterns” i we właściwym czasie powrócą do służby.

To rozwijająca się historia, która będzie aktualizowana.