24 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Rishi Sunak twierdzi, że Keir Starmer jest smutny i nie ma racji, łącząc kpiny z osób trans ze sprawą Brianny Guy

Rishi Sunak twierdzi, że Keir Starmer jest smutny i nie ma racji, łącząc kpiny z osób trans ze sprawą Brianny Guy

  • Napisane przez Kate Whannell
  • Reporter polityczny

Wyjaśnienie wideo,

ZOBACZ: Rishi Sunak zdecydował się nie przepraszać ojca Brianny Guy za komentarz trans w Izbie Gmin

Rishi Sunak oskarżył Sir Keira Starmera o pokazanie „najgorszego w polityce” poprzez „wykorzystanie tragedii” Brianny Guy w awanturze w Izbie Gmin.

Sir Keir skrytykował w środę premiera za żart na temat jego „definicji kobiety” w dniu wizyty matki Brianny w parlamencie.

Ojciec zamordowanej transpłciowej nastolatki wezwał Sunaka do przeprosin.

Premier jednak odmówił, zamiast tego oskarżając przywódcę labourzystów o to, że jest „smutny i nie ma racji”.

Powiedział, że jego słowa skierowane do sir Keira podczas pytań premiera były „całkowicie uzasadnione”.

„Nie mam nic poza głębokim, serdecznym współczuciem [Brianna Ghey’s] Cała rodzina i przyjaciele.

„Ale wykorzystywanie tej tragedii do odwrócenia uwagi od odrębnego i bardzo jasnego stanowiska, które wypowiadałem na temat udokumentowanych osiągnięć Keira Starmera w wielu kluczowych kwestiach politycznych, ponieważ nie ma on planu, jest moim zdaniem zarówno smutne, jak i błędne. Pokazuje najgorsze polityki.”

Do wymiany zdań, która wywołała awanturę, doszło w Izbie Gmin, gdzie Sunak wspomniał o, jak to określił, szeregu zwrotów akcji wśród Partii Pracy, oskarżając Sir Keira o zmianę swojego stanowiska w sprawie „definicji kobiety”.

„Chociaż, jeśli mam być uczciwy, zwrot nastąpił jedynie w 99%” – dodał. W komentarzu nawiązano do wywiadu, w którym Sir Keir stwierdził, że „99,9% kobiet” nie ma penisa, gdy omawiają prawa człowieka do identyfikowania się z płcią inną niż ta, z którą się urodziły.

Sir Keir odpowiedział: „Ze wszystkich tygodni, kiedy to mówiłem, kiedy matka Brianny była w tym pokoju. Szkoda.

„Raj jak uczciwy człowiek, który nie ponosi żadnej odpowiedzialności”.

Ojciec Brianny, Peter Spooner, powiedział, że Sunak powinien przeprosić za „obraźliwą” i „odczłowieczającą” uwagę.

W rozmowie ze Sky New Spooner powiedział: „Nie należy wykorzystywać tożsamości ludzi w ten sposób i osobiście jestem zszokowany jego komentarzami i uważam, że powinien przeprosić za swoje komentarze”.

Matka Brianny, Esther Guy, oświadczyła w oświadczeniu, że nie chce komentować tych wypowiedzi, ponieważ „skupia się na tworzeniu pozytywnych zmian i trwałym dziedzictwie dla Brianny”.

Wyjaśnienie wideo,

Obejrzyj: Sunak kpi ze Starmera podczas PMQ

Pani Guy nie było na galerii publicznej podczas wymiany zdań między obydwoma przywódcami podczas pytań premiera, ale przybyła wkrótce potem.

Szesnastoletnia Brianna zginęła po tym, jak została zwabiona do parku i 28 razy dźgnięta nożem przez nastolatków Scarlett Jenkinson i Eddiego Ratcliffe'a.

Zapytana w czwartek o komentarze przewodnicząca Izby Reprezentantów Penny Mordaunt stwierdziła, że ​​Sunak jest „dobrym i troskliwym człowiekiem” i dodała: „Jestem pewna, że ​​wszystko przemyślał.

„I nie tylko o państwie Guy musi pomyśleć, ale jestem pewien, że myśli także o osobach transpłciowych lub mających transpłciowych bliskich i rodzinach, z których część siedzi na tych zielonych ławkach.

Mam nadzieję, że Lider Opozycji również zastanowi się nad swoimi działaniami.

„Ten rząd słusznie chronił bezpieczeństwo i godność kobiet na każdym etapie, starając się zapewnić osobom transpłciowym pewność i pewność.

„Ten rząd ma również rację, że pociąga opozycję do odpowiedzialności za liczne sprzeczności i zmiany w jej programie politycznym”.

Jednak były minister Paul Scally powiedział, że Sunak powinien przeprosić. W przemówieniu w BBC Politics Live poseł torysów powiedział: „Gdybym to był ja, prawdopodobnie zadzwoniłbym do ojca Brianny”.

Dodał, że „nie ma wątpliwości, że Rishi okazuje współczucie” i oskarżył siły opozycji o wzbudzanie „sztucznego gniewu” w związku z komentarzami.

READ  Premier Słowacji wycofuje się podczas wizyty ze wsparcia Ukrainy