20 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Dyrektor generalny Spirit Airlines nazywa branżę lotniczą „sfałszowaną grą”, a amerykańscy konsumenci są „przegranymi na dłuższą metę”

Dyrektor generalny Spirit Airlines nazywa branżę lotniczą „sfałszowaną grą”, a amerykańscy konsumenci są „przegranymi na dłuższą metę”

Podróż


Dyrektor generalny Spirit Airlines, Ted Christie, szczerze mówił o branży lotniczej, porównując ją do sfałszowanej gry i stwierdzając, że amerykańscy konsumenci są „długoterminowymi przegranymi”.

„Dzisiaj prawie wszystkie zyski całej amerykańskiej branży lotniczej skupiają się zaledwie w dwóch firmach, podczas gdy mniejsi, niemieccy przewoźnicy starają się odzyskać rentowność w czymś, co bardziej niż kiedykolwiek wygląda na sfałszowaną grę” – Christie stwierdziła o zarobkach zadzwoń do analityków. .

Dodał: „Wielka Czwórka jest beneficjentami tej nowej normalności, a amerykańscy konsumenci ponoszą w dłuższej perspektywie straty”.

Do niedawna przewoźnik uważał, że „branding nowego obiektu może być niebieski” – wyjaśnił Christie.

Miał na myśli nieudaną fuzję z JetBlue Airways o wartości 3,8 miliarda dolarów, która miała miejsce na początku tego roku. Christie argumentował, że umowa o fuzji linii lotniczych, pierwotnie ogłoszona w 2022 r., „zaoszczędziłaby konsumentom setki milionów i stworzyła prawdziwego konkurenta dla dominujących amerykańskich linii lotniczych z Wielkiej Czwórki”, napotkała jednak znaczny sprzeciw organów regulacyjnych.

W styczniu sędzia federalny zablokował przejęcie Spirit przez JetBlue po tym, jak zgodził się z Departamentem Sprawiedliwości, że transakcja zaszkodzi dostępności tanich podróży lotniczych.

Ted Christie, dyrektor generalny Spirit Airlines, określił amerykańskich konsumentów jako „długoterminowych przegranych”. Obrazy Getty’ego

„Patrząc wstecz na kilka miesięcy, nadal jesteśmy głęboko przekonani, że nakazanie przez sąd federalny naszej fuzji z JetBlue było poważnym błędnym odczytaniem zarówno dowodów, jak i prawa” – powiedział analitykom Christie.

„Fakt, że Departament Sprawiedliwości złożył wniosek o zablokowanie fuzji dwóch przewoźników o łącznym udziale w rynku mniejszym niż 8%, pokazuje, jak ignorancką jest rząd na temat naszej dynamicznej działalności lotniczej, szczególnie w epoce po koronawirusie” – dodał. powiedział. „

Załaduj więcej…
READ  Dlaczego umiejętności miękkie są dziś bardzo poszukiwane na rynku pracy?


https://nypost.com/2024/05/07/lifestyle/spirit-airlines-ceo-calls-airline-industry-a-rigged-game-us-consumers-are-long-term-losers/?utm_source=url_sitebuttons&utm_medium =site%20buttons&utm_campaign=site%20buttons

Skopiuj adres URL udostępniania