21 maja, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Akcje Palantiru spadły o 12%, zatrzymując wzrost mema

Akcje Palantiru spadły o 12%, zatrzymując wzrost mema

Akcje Palantiru (PLTR) spadły o ponad 12% po publikacji ostatniej kwartalnej publikacji zysków spółki, która zawierała prognozy rocznych przychodów, które nie zrobiły wrażenia na inwestorach.

Palantir opublikował wytyczne dotyczące przychodów na cały rok w przedziale od 2,68 do 2,69 miliarda dolarów. Było to mniej więcej zgodne z oczekiwaniami analityków na poziomie 2,68 miliarda dolarów. Jednak biorąc pod uwagę, że w ciągu ostatnich pięciu dni akcje wzrosły już o około 15%, wskazówki te nie wystarczyły, aby utrzymać wzrosty cen akcji.

„Wyniki były dobre, ale uważamy, że inwestorzy skupiają się na mnożniku, przy notowaniach akcji na poziomie 16 [times 2024 revenue] (najwyższy w naszym świecie) aż o 47% [year-to-date] „W druku” – napisał analityk Jefferies Brent Thiel w notatce do klientów we wtorek rano.

Spadek udziałów w spółkach zajmujących się oprogramowaniem AI był następstwem podobnego scenariusza, jak w przypadku innych ulubionych firm zajmujących się sztuczną inteligencją w tym sezonie wyników. Ogólnie rzecz biorąc, po zeszłorocznych ogromnych wzrostach, nazwy związane ze sztuczną inteligencją spoza Nvidii (NVDA) nie zrobiły wrażenia na inwestorach w tym sezonie wyników.

Najnowsza publikacja Palantira pokazała silną poprawę sytuacji spółki, co skłoniło analityka do podniesienia szacunków przychodów i zysków na ten rok, zauważył analityk Citi Tyler Radke. Radke utrzymał jednak „neutralną” rekomendację dla akcji spółki, zauważając, że Palantir jest notowany po „jednej z najwyższych wycen” w branży oprogramowania.

Zdjęcie: STRF/STAR MAX/IPx 2021 21.02.21 Palantir zastępuje GameStop jako główny obiekt zainteresowania WallStreetBets.  Logo Palantir i WallStreetBets są wyświetlane na różnych urządzeniach Apple.

Zdjęcie: STRF/STAR MAX/IPx 2021 21.02.21 Logo Palantir i WallStreetBets widoczne na różnych urządzeniach Apple. (STRV/STARMAX/IPx)

Wydaje się, że reakcja ta zatrzymała szerszą hossę w ciągu ostatnich kilku dni wśród akcji spółek memów lub tych, których akcje często notowane są po rozszerzonych wycenach, zwykle oderwanych od tradycyjnych fundamentów zalecanych przez analityków giełdowych.

READ  TYLKO ZACHOWAJ ZWROTY: Sklepy ważą i płacą, aby nie zwracać niechcianych przedmiotów

SoundHound AI (SOUN), ostatnio popularna firma zajmująca się sztuczną inteligencją, odnotowała w poniedziałek dwucyfrowy wzrost swoich akcji przy pozornie braku katalizatora. Akcje spółki spadły we wtorek o ponad 2%.

GameStop (GME) i AMC (AMC), popularne transakcje detaliczne od czasu pierwszego wzrostu cen akcji memów w 2021 r., w ostatnich sesjach odnotowują wzrosty. Akcje GameStop wzrosły w zeszłym tygodniu o około 45%, ale we wtorek spadły o około 6%. Akcje AMC spadły o ponad 4%.

To samo można powiedzieć o innych nazwach, takich jak Carvana (CVNA), która wzrosła o ponad 40% od czasu, gdy firma ogłosiła zyski 1 maja, notując wzrosty z każdą sesją, aż do lekkiego spadku we wtorek.

Stratedzy giełdowi uważnie obserwują trendy na akcjach memów, a rynek zbliża się do rekordowego poziomu, co może być potencjalnym sygnałem, że nastroje na rynku stały się zbyt niepewne. W tej chwili stratedzy nie wierzą, że tak jest.

Apetyt na ryzyko wzrósł ostatnio, ale pozostaje „nieco powyżej średniej” i może wzrosnąć, jak zauważył w poniedziałkowej notatce zespół ds. strategii kapitałowej Deutsche Bank. Stratedzy Citi wyrazili podobny odczyt w przypadku Indeksu Lefkovicha, który uwzględnia między innymi krótkie pozycje inwestorów i dźwignię finansową w celu określenia nastrojów na rynku.

Po przekroczeniu poziomów „euforii” w marcu, ostatni piątkowy odczyt pokazał, że indeks Lefkovicha wyszedł z fazy euforii, wskazując, że nastroje „wróciły do ​​normy” w obliczu kwietniowego spadku na rynku, napisał zespół City pod przewodnictwem Scotta Kronerta. w badaniach. . Uwaga.

Oczekuje się, że kolejny test sentymentu do nazw memów nastąpi po dzwonku, kiedy Reddit (RDDT), giełdowy gospodarz czatów, którego popularność ponownie wzrosła w 2021 r., opublikuje swoje pierwsze kwartalne wyniki jako spółki publicznej.

Josh Schaeffer jest reporterem Yahoo Finance. Śledź go na X @_joshschafer.

READ  IRA Bidena pozostawiła Europę w martwym punkcie. A granie w doganianie może prowadzić do dwóch dużych błędów

Kliknij tutaj, aby uzyskać szczegółową analizę najnowszych wiadomości giełdowych i wydarzeń mających wpływ na ceny akcji.

Przeczytaj najnowsze wiadomości finansowe i biznesowe z Yahoo Finance