22 września, 2023

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Ropa odbiła się od spadków z powodu obaw o popyt w Chinach

Ropa odbiła się od spadków z powodu obaw o popyt w Chinach

Zbiorniki magazynowe w rafinerii benzyny Petronius Ineos w La Vera we Francji, 29 marca 2022 r. REUTERS/Benoit Tessier

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

LONDYN, 26 kwietnia – Ceny ropy odbiły się we wtorek w niestabilnym handlu, ponieważ rynki zaważyły ​​na obawach o rosyjską podaż i chiński popyt.

Do 1355 GMT kontrakty terminowe na ropę Brent wzrosły o 1,26 USD (1,2%) do 103,58 USD za baryłkę. Kontrakty US West Texas Intermediate wzrosły o 1,14 centa lub 1,2% do 99,68 USD.

Brent i West Texas Intermediate ustabilizowały się w poniedziałek na poziomie około 4% i osiągnęły wtorkowe minima wynoszące 101,08 USD i 97,06 USD za baryłkę, obciążone obawami o popyt w Chinach, największym na świecie importerze ropy naftowej.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Stolica Chin, Pekin, rozszerzyła swoje masowe testy na COVID-19 na dużą część prawie 22-milionowego miasta, ponieważ mieszkańcy przygotowują się do blokady podobnej do najsurowszych ograniczeń w Szanghaju. Czytaj więcej

Jednak ropa Brent wzrosła o 2 USD/baryłkę na początku sesji po tym, jak Ludowy Bank Chin powiedział, że zwiększy wsparcie polityki pieniężnej dla realnej gospodarki.

Możliwość napiętej podaży fizycznej na rynku związana z wycofywaniem rosyjskiej ropy również podsycała optymistyczne nastroje.

Niemiecki minister gospodarki Robert Habeck powiedział we wtorek, że Niemcy mają nadzieję zastąpić wszystkie dostawy ropy z Rosji w ciągu kilku dni. Czytaj więcej

Analitycy stwierdzili, że uwolnienie ropy z rezerw awaryjnych w pewnym stopniu złagodziło obawy o ograniczoną podaż.

„Nacisk przesunął się na stronę popytową równania, a obawy związane z przedłużającymi się zakłóceniami dostaw zostały znacznie złagodzone przez uwolnienie 240 milionów baryłek ropy SPR przez członków Międzynarodowej Agencji Energetycznej i pozorny, choć nieco nieprzejrzysty handel ropą „, powiedział. Rosyjski”. Tamas Varga z brokera oleju PVM.

READ  Katar stanie „w solidarności” z krajami europejskimi podczas kryzysu energetycznego

Jako niedźwiedzi znak dla rynków ropy, pięciu analityków ankietowanych przez Reuters oszacowało, że zapasy ropy w USA wzrosły średnio o 2,2 miliona baryłek w tygodniu kończącym się 22 kwietnia.

Badanie zostało przeprowadzone przed publikacją raportu inwentaryzacyjnego z American Petroleum Institute we wtorek o 16:30 czasu wschodniego (2030 GMT). Oficjalne dane Administracji Informacji Energetycznej mają pojawić się w środę.

Oddzielnie, gazociąg CPC i terminal czarnomorski, który obsługuje około 80% eksportu ropy z Kazachstanu, powróciły do ​​pełnej przepustowości 23 kwietnia po kilkutygodniowym działaniu z połową przepustowości z powodu uszkodzonych przez sztorm punktów cumowniczych.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać bezpłatny nieograniczony dostęp do Reuters.com

Dodatkowe reportaże Mohi Narayan w New Delhi i Liz Hampton w Denver. Montaż przez Louise Heavens i Davida Goodmana

Nasze kryteria: Zasady zaufania Thomson Reuters.