20 maja, 2024

Play-offy NBA: Jalen Brunson, po początkowym strachu przed kontuzjami, prowadzi Knicks do zwycięstwa nad Pacers w drugim meczu

Wydaje się, że Indiana Pacers są o krok od remisu w środowy wieczór w Madison Square Garden.

Potem wrócił Jalen Brunson.

Brunson, po tym jak na początku przestraszył się kontuzji, wrócił do gry i poprowadził Knicks do zwycięstwa 130-121 nad Pacers w drugim meczu półfinału Konferencji Wschodniej. To daje Knicks prowadzenie 2:0 w serii po powrocie do Indianapolis.

„Jestem szczęśliwy po prostu tym, kim jestem [returned]„Szczerze mówiąc” – powiedział Bronson później w TNT. „Znaleźliśmy sposób. To wszystko.”

Pacers prowadzili 17 punktami w pierwszej połowie po tym, jak Knicks stracili Brunsona w pierwszych minutach, co niemal stworzyło doskonałą okazję do przejęcia gry na wyjeździe.

Wyglądało na to, że Brunson naruszył prawą nogę podczas obrony pod koniec pierwszej kwarty. Wchodząc na pas wykonał niezręczny ruch, a po zdobyciu gola przez Pacers natychmiast poprosił o zmianę.

Brunson opuścił boisko już po ośmiu minutach i wrócił do szatni. Jego ojciec, asystent trenera Knicks Rick Brunson, opuścił ławkę rezerwowych w drugiej kwarcie i również wrócił do szatni, choć zespół przez jakiś czas nie przekazywał żadnych aktualnych informacji. Wreszcie, w połowie drugiej kwarty, Knicks oznajmili, że Brunson odczuwa ból prawej stopy. Początkowo wątpliwe było, czy wróci, ale wrócił, aby rozpocząć drugą połowę owacją na stojąco na Manhattanie.

Knicks prowadzili siedmioma punktami, gdy Brunson opuścił boisko, chociaż na przerwę schodzili z 10-punktową przewagą, co oznaczało ogromną, 17-punktową przewagę dla Pacers. Gwiazda Pacers, Tyrese Haliburton, zdobył 22 punkty w pierwszej połowie, trafiając 7 z 12 z gry, podwajając liczbę prób strzałów z pierwszego meczu.

Wydaje się, że powrót Brunsona zrobił dużą różnicę dla Knicks. Niemal natychmiast objęli prowadzenie w drugiej połowie i wyszli na prowadzenie po łzie 21-6. The Knicks w trzeciej kwarcie podwyższyli wynik Indiany do zaledwie 18 punktów, z czego 10 zdobyli w ostatnich czterech minutach, a w ostatniej kwarcie prowadzili ośmioma punktami, co całkowicie odmieniło losy spotkania po zakończeniu pierwszej połowy.

READ  Poznaj zwycięzców imprezy 2022

The Knicks stracili OG Anunoby’ego z powodu kontuzji nogi w trzeciej kwarcie, po tym jak ten niezdarnie zatrzymał się podczas jazdy do obręczy. Szybko został wykluczony z gry z powodu kontuzji lewego ścięgna podkolanowego, a zakończył z 28 punktami i trafił 10 z 19 z gry. Nie jest jasne, jak poważna jest jego kontuzja ani czy będzie dostępny w piątkowym meczu nr 3.

Chociaż Pacers rozpoczęli czwartą kwartę szybką serią 6:0, Brunson odpowiedział potężną stratą i stratami jeden na jeden, dzięki czemu utrzymali przewagę po wielu posiadaniach.

Następnie Knicks wykorzystali serię 7:0, odrobili straty po 3-punktowym rzucie Donte DiVincenzo, a następnie perfekcyjnie przenieśli piłkę do Precious Achiuwy i wykończyli Pacers pod koniec tej kwarty. Pozwoliło im to wygrać różnicą dziewięciu punktów i zapewnić sobie dwumeczowe prowadzenie w serii.

Haliburton prowadził Pacers z 34 punktami, dziewięcioma asystami i sześcioma zbiórkami, trafiając 7 z 11 zza łuku. Andrew Nembhard dodał 15 punktów, a Pascal Siakam 14 punktów i osiem zbiórek. Trener Pacers Rick Carlisle również został wyrzucony z boiska w ostatniej minucie po kłótni z sędziami dotyczącej podwójnej decyzji o kozłowaniu, która wywołała w nim kipiącą frustrację.

Brunson zakończył mecz z 29 punktami, z czego wszystkie z wyjątkiem pięciu, zdobył w drugiej połowie i miał pięć asyst, trafiając 11 z 18 z gry. DiVincenzo dodał 28 punktów, a Josh Hart 19 punktów i zebrał 15 zbiórek.

Trzeci mecz tej serii odbędzie się w piątkowy wieczór w Indianapolis. Choć istnieje wiele pytań dotyczących zdrowia Knicks, czy będą to Brunson, czy Anunoby, Knicks są w niesamowitej sytuacji, aby po raz pierwszy od 2000 roku dotrzeć do finałów Konferencji Wschodniej.