20 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Osiem wniosków z zdenerwowanego zwycięstwa Patriotów nad Bills w 7. tygodniu

Osiem wniosków z zdenerwowanego zwycięstwa Patriotów nad Bills w 7. tygodniu

Częściowo dlatego, że miał więcej czasu w kieszeni, było też więcej przypadków, w których Jones wzmagał się po pierwszym przeczytaniu, zamiast wpadać w panikę, gdy jego pierwszy odczyt nie był otwarty. Było to zauważalne, gdy Pats wykorzystali grę w trzeciej i krótkiej pozycji. Początkowy odczyt Bourne’a padł na linię bicza i był dobrze pokryty, ale Jones spokojnie przeszedł od tego do drugiego odczytu i znalazł Demario Douglasa z odległości 16 jardów.

Patriots QB powiedział, że było kilka przypadków, gdy jego wzrok skupiał się na pośpiechu, zamiast kontynuować czytanie, ale to było znacznie lepsze niż Jones. Mac wykonał także „mocne” rzuty do TE Pharaoha Browna (połączenie) i debiutanta WR Demario Douglasa (połączenie) i odpowiednio przeprowadził elementy ataku (szybka gra, gra akcji, RPO itp.). Ogólnie rzecz biorąc, Jones ma +0,34 doskonałych oczekiwanych punktów dodanych do 39 biegaczy (84. percentyl).

Przez ostatnie trzy tygodnie ostro traktowaliśmy rozgrywającego, ale w niedzielę przeciwko drużynie z jego numerem drużynowym Jones dał radę w niedzielnym meczu z Bills.

3. Zmiany w kadrze i programie zapewniły Patriots najwyższy w sezonie wynik 29 punktów

Po kolejnych porażkach z Cowboys i Saints, wokół drużyny powtarzano mantrę, na czele z wypowiedziami głównego trenera po porażkach, że Patriots „zaczynają od nowa”.

Jednak rozczarowująca porażka na wyjeździe z Raiders w Vegas nie zachęcała do zaczynania od nowa. Wyglądało to jak ten sam film, który widzieliśmy w pierwszych czterech meczach: ten sam powolny początek (13-3 w pierwszej połowie) i ta sama niepewna gra linii ataku i przyjmujących, co doprowadziło do tej samej trudnej gry rozgrywającego – jeśli to można jak to się zaczyna od nowa. Chłopcze, zwróć uwagę poniżej.

W niedzielę wyglądało na to, że atak Patriots zaczyna się od nowa, ponieważ kilka aspektów ataku zostało dostosowanych, aby ustabilizować linię ataku i stworzyć więcej konfliktów w obronie. Zaczynając od personelu, sztab trenerski Pats w końcu wykonał ruch, którego wszyscy domagaliśmy się, przenosząc OL Mike’a Onwenu na prawy wślizg. Onwenu nie rozpoczął meczu na prawym ataku od sezonu 2021, ponieważ zespół próbował postawić go na obronę, ale ten ruch był konieczny.

READ  Wyczerpujący Alaskan Iditarod rozpoczyna się uroczystym startem

Przed weekendem Patriots zajęli ostatnie miejsce pod względem dopuszczalnej presji (36.) i 32. miejsce pod względem blokowania podań prawymi wślizgami (27,9 na 100). Coś musiało ustąpić, ponieważ zespół nie mógł w dalszym ciągu wychowywać Vedariana Lowe’a, który po prostu przerósł jego możliwości. Z czwartym bazowym Sidy Sowem na prawej obronie, Pats wyszli w szóstym innym składzie w ciągu siedmiu tygodni: LT Trent Brown, LG Cole Strange, C David Andrews, RG Sidy Sow i Onwenu na prawym ataku.

Pomimo braku wewnętrznego napastnika Eda Olivera, Bills weszli do meczu, prowadząc w lidze pod względem liczby worków (24), zajmując jednocześnie piąte miejsce pod względem wskaźnika presji. Z Dużym Mikem w prawym ataku, Jones znajdował się pod presją po porażkach wynoszącą zaledwie 21,9%, co było jego najlepszym wynikiem w sezonie, a skuteczność Patsów w parterze wyniosła 48%. Jeśli chodzi o rekordy, może być już za późno, gdy Pats są w dołku, ale nie będzie przesadą stwierdzenie, że rekonfiguracja linii O mogła uratować ich sezon przed katastrofą.

Wraz z przetasowaniami w linii ataku O’Brien powoli buduje więcej ruchu w ataku, zwłaszcza w grze biegowej, ponieważ Pats korzystali z ruchu w 72,7% swoich zagrań w tym tygodniu. Pats OC również oddał osiem przechwytów (6 z 8, 95 jardów) i wykorzystał więcej RPO.

Można spytać, a my to zrobimy, co zajęło Patriotom tak dużo czasu: przesunięcie Onwenu na prawy wślizg, nakarmienie Kendricka Bourne’a i Popa Douglasa, zwiększenie ruchu i udawanie fałszywych pozycji. Myślę jednak, że O’Brien zawsze dochodził do tego momentu w ataku. Niestety, ich straty bardzo szybko rosły.

To jest droga naprzód dla ataku Patriots. Miejmy teraz nadzieję, że tego się utrzymają.

4. Patriots Defense w końcu rozwiązało problem Josha Allena, „wysyłając” rozgrywającego Billsa

Jak pisaliśmy w naszym planie gry na początku tego tygodnia, aby pokonać Kapitana Chaosu (Allen), musisz stoczyć z nim walkę. Nowa Anglia dokonała tego, atakując Allena ze skutecznością 43,2% po odbiciach, podczas gdy sztab trenerski Pats rzucił wyzwanie wewnętrznej linii obrony, wywierając presję na Allena środkiem. Pomysł był taki, aby Allen uciekł ze środka kieszeni, zamiast przedłużać akcje na lewą lub prawą stronę, gdzie jest bardziej niebezpieczny.

„Musisz wywierać presję na rozgrywającego. Elitarni gracze mogą wywierać na niego presję, ile chcesz, ale jeśli nie wywierasz presji na rozgrywającego w meczu z tym gościem, to ten facet jest elitarnym rozgrywającym. Trzej najlepsi rozgrywający w tej grze to elita” – powiedział Godchaux Patriots.com. „NFL, więc musisz wypchnąć go z kieszeni środkiem i mieć nadzieję, że końcówki go dogonią”.

Wewnętrzni napastnicy Pats odpowiedzieli na wezwanie, zwiększając presję na poziomie 40,9%, co zakłóciło tempo ataku Billsów i zmyliło Allena kilkoma nietypowymi błędami przy wyprowadzaniu piłki na boisko. Według NextGen Stats przywódcami Patriots pod względem presji QB byli Christian Barmore (5), Dietrich Wise (5), Jaun Bentley (3) i Godchaux (3). Jak wskazują te liczby, udało im się wywierać presję na Allena środkiem.

Chociaż rozgrywający Billsów został zwolniony tylko raz, Allen spieszył się 18 razy, co nieco wytrąciło go z równowagi. Jeśli chodzi o próby podań trwające dłużej niż 2,5 sekundy, Allen zajmuje zaledwie 10 z 24 punktów, a wskaźnik podań na poziomie 42,0 i wyższy niż oczekiwano procent ukończenia podań wynoszący -8,1.

W niektóre dni rozgrywający Billsów mógł podpalić obronę Patriots, ponieważ pozwalał mu przedłużyć grę nogami, gdy pojawiła się presja. Ale tego dnia Allen był wyłączony z gry.

Kolejnym pozytywnym wydarzeniem w ofensywie Patriots był debiutancki jitterbug Demario Douglas, który powrócił po jednym meczu nieobecności i poprowadził zespół z 74 jardami wznowieniowymi po pięciu złapaniach.