19 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Wrexham ma najtrudniejszy harmonogram startów – aw meczach otwarcia występują kontrowersyjni przeciwnicy

Wrexham ma najtrudniejszy harmonogram startów – aw meczach otwarcia występują kontrowersyjni przeciwnicy

Jeśli wszystko wydawało się dla Wrexham snem od czasu ich imponującego awansu do Ligi Narodowej, dziś nadeszła pierwsza mile widziana dawka rzeczywistości: ich terminarz Ligi 2023-24.

Wrexham ma teraz swoją drogę do czegoś, co bez wątpienia ma nadzieję, że będzie szybką podróżą między dwoma nieligowymi drużynami do trzeciego poziomu angielskiego futbolu. Nie żeby wszystko zawsze szło gładko; Ponad połowa z 23 drużyn, z którymi Wrexham zmierzy się w przyszłym sezonie, grała w National League w ciągu 15 lat poza angielską ligą piłkarską (EFL).

Ogólne zasady dotyczące list dopasowań są oczywiście proste. Grasz dwa razy przeciwko każdej drużynie w swojej dywizji, raz u siebie i raz na wyjeździe, i wszystko się w końcu układa. Prawidłowy? Cóż, nie za bardzo. To, kiedy i gdzie grasz drużyną, a także rankingi, wciąż może mieć wpływ na impet drużyny w różnych momentach kampanii.

Nie mniej ważne jest, który punkt jest punktem wyjścia. ustawiacz tonów. Wpadnij na ulotkę, a wiele przedsezonowych nadziei twoich kibiców może przebić rzeczywistość. Spójrz na przegrywanie i pozostawanie bez wygranej, a łatwo jest podejmować ważne decyzje dotyczące terminów, zanim przejdziesz dalej po kilku godzinach gry w piłkę nożną.

A co z początkiem Wrexham? sportowiec Ocenił swoje pierwsze dziesięć meczów ligowych, aby ocenić, jak ciężko ludzie Phila Parkinsona byli w stanie go znaleźć.

System jest stosunkowo prosty i polega na uszeregowaniu każdego przeciwnika według jego ostatecznej pozycji w poprzednim sezonie w League Two.

Oprócz tych 18 drużyn, które nie awansowały ani nie spadły, są cztery drużyny, które spadły z League One, a my sklasyfikowaliśmy je również w ich końcowej klasyfikacji. Tak więc Milton Keynes Dons, który zajął 21. miejsce w 24-klubowej trzeciej lidze i stracił jeden punkt do przetrwania w poprzednim sezonie, po roku prowadzenia tych samych meczów wstępnych w tej samej lidze, prezentuje najtrudniejszy mecz z możliwych.

Ze względu na połączenie dwóch klubów z National League, Wrexham był mistrzem i tym samym zajął 23. miejsce, a Notts County awansowało w barażach, co czyni je najłatwiejszymi do dopasowania w dywizji.

READ  New York Yankees postawili Anthony'ego Rizzo na IL, aby zadzwonić do Ronalda Guzmana

Tak, to jest dalekie od bezbłędnego konta, ale zawsze będzie, zanim zacznie się prawdziwa zabawa i wszystkie te pochopne osądy będą mogły zostać dokonane.

A przed nami jeszcze długie sześć tygodni, więc teraz spójrzmy na start Wrexham.


Ponieważ wiesz, jak to wszystko opracowaliśmy, szybko zorientujesz się, gdzie jest otwieracz Wrexham w tabeli następnego sezonu.

Drużyna z Północnej Walii rozpocznie mecz na torze wyścigowym, który zawsze jest ich ulubionym miejscem, ale zrobi to przeciwko MK Dons – inaczej, według naszych obliczeń poza sezonem, ich najtrudniejszy mecz u siebie w całym sezonie. Nie jest tajemnicą, że zdrowe zwycięstwo w weekend otwarcia tylko podsyci marzenia o kolejnych awansach.

Tydzień później był to jeden z łatwiejszych wyjazdów zagranicznych, a AFC Wimbledon uplasował się na 21. miejscu.

Ci dwaj pierwsi antagoniści oferują oczywiście interesujący wątek poboczny.

MK Dons pozostaje kontrowersyjnym klubem w oczach wielu angielskich fanów piłki nożnej – zwłaszcza fanów Wimbledonu – ponieważ zrodzili się z usankcjonowanej przez FA decyzji o przeniesieniu Wimbledonu z południowych przedmieść Londynu, 75 mil na północ do Milton Keynes, podmiejskiego miasta dalej północ. West of DC i zmień jego nazwę.

Jest to typ decyzji franczyzowej często spotykany w sporcie amerykańskim. Jednak większość angielskich klubów piłkarskich wywodzi się ze swoich społeczności i ma ponad 100-letnią historię, a ugruntowany system spadków i awansów między dywizjami oznacza, że ​​oczekuje się, że kluby raczej zasłużą na swoje miejsce w piramidzie niż je otrzymają . W takim przypadku, zamiast zakładać klub w Milton Keynes i przedzierać się przez dywizje z głębi nie-ligi, właściciele Wimbledonu otrzymali pozwolenie na rozwiązanie klubu założonego w 1889 roku i przeniesienie.

Założony w 2002 roku nowy klub zapewnił Wimbledonowi miejsce w piłkarskiej piramidzie i pozwolił im używać pseudonimu Wimbledonu, The Dons. Zamiast kontynuować ruch na północ, niektórzy kibice Wimbledonu utworzyli własny zespół. Azjatycka Konfederacja Piłkarska powstała od podstaw, a swój początek miała w dziewiątej lidze angielskiej piłki nożnej. Od tego czasu awansowali sześć razy, awansując przez pięć lat w League One. Wrócili teraz do League Two po spadku w 2022 roku, z powrotem do swojego duchowego domu Plough Lane po latach bez stadionu, który mógłby nazwać ich domem, i z powrotem zmierzyć się z pogardzanym klubem z Milton Keynes, a także z Wrexham.

READ  Mark Madden: Brian Rust był pierwszym, który wrócił do Pingwinów, ale czy będzie ostatnim?

Mówiąc o Walii…

Trzy z pierwszych pięciu meczów rozegrali przeciwko zespołom z pierwszej dziesiątki, chociaż ani Barrow, ani Swindon Town nie zajęli czołowej szóstki w zeszłym sezonie. Trzech z pięciu jest również w domu.

Otwarcie 10 meczów Wrexham

Gra

drużyna

godz

trudność

1

Miltona Keynesa Donsa

H

1

2

Mistrzostwa Azji w Wimbledonie

A

21

3

Walsalla

H

16

4

Miasto Swindon

H

10

5

kurhan

A

9

6

Tranmere Rovers

A

12

7

Rovers z Doncaster

H

18

8

Miasteczko Grimsby

H

11

9

Hrabstwo Stockport

A

5

10

Kruk Aleksandra

H

13

Wrzesień przynosi kolejne pięć meczów, na które warto czekać, z wyjątkową wycieczką do Stockport County w zeszłym sezonie, które zajęło czwarte miejsce (trzy drużyny awansują automatycznie), a następnie przegrało na Wembley w rzutach karnych po remisie 1: 1. Remis z piątym w tabeli Carlisle United. To jeden z najtrudniejszych występów Wrexham w całym sezonie. Jednak pozostałe cztery spotkania we wrześniu to mecze z drużynami spoza pierwszej dziesiątki.

Na tym początku są też bliscy sąsiedzi. To 32 mile (51 km) z Wrexham do Tranmere na przedmieściach Liverpoolu, podczas gdy zespół wsparcia Crewe Alexandra będzie miał tylko 24 mile do pokonania, aby dostać się na tor wyścigowy.

Warto również wspomnieć o 46. i ostatnim meczu sezonu regularnego Wrexham, który odbędzie się w ostatni weekend kwietnia. Tego dnia będą gospodarzami Stockport, co może być idealnym rozwiązaniem, jeśli obie drużyny mają awans lub nadal mają do rozegrania baraże.

MK Dons spadł z Wrexham w meczu otwarcia League Two (zdjęcie: Katherine Ifill/Getty Images)

W tym momencie hrabstwo Notts również zasługuje na odrobinę miłości.

Biorąc pod uwagę fantastyczną passę obu klubów w walce o tytuł Ligi Narodowej oraz miłe słowa po sukcesie ze strony właścicieli Wrexham, Ryana Reynoldsa i Roba McElhinneya, można sobie wyobrazić, że fani obu klubów będą chcieli zobaczyć, jak radzą sobie inni.

READ  Michael Thomas został oskarżony o zwykłe pobicie i działanie przestępcze

Jak porównują się notatki?

Według naszych obliczeń, ich pięć pierwszych meczów jest łatwiejszych niż Wrexham – chociaż trzy z nich grają też poza domem.

Otwarcie 10 meczów w hrabstwie Notts

Gra

drużyna

godz

trudność

1

Sutton United

A

14

2

Miasteczko Grimsby

H

11

3

Morecambe

A

2

4

Rovers z Doncaster

A

18

5

Tranmere Rovers

H

12

6

Accringtona Stanleya

H

3

7

Miltona Keynesa Donsa

A

1

8

Miasto Salford

A

7

9

Leśne zielone łaziki

H

4

10

Colchester Utd

A

20

Jednak kolejnych pięć sprawia, że ​​wrzesień jest trudniejszy, a czterech ich przeciwników znalazło się w pierwszej siódemce, w tym dwie drużyny spadły z League One.

W rzeczywistości Notts rozgrywa sześć z pierwszych 10 meczów na wyjeździe z Meadow Lane, podczas gdy Wrexham sześć z pierwszych 10 meczów rozgrywa u siebie. Ale nie daj się w to wciągnąć. Wszystko, jak powiedzieliśmy na górze, wyrównuje się pod koniec sezonu pod względem terminarza; Tego samego nie można powiedzieć o decyzjach arbitrażowych i szczęściu.

Pozostaje tylko zachować wolne 28 października i 17 lutego.

Kiedy obie drużyny się spotykają, drugi mecz odbywa się na torze wyścigowym.

Obie strony unikały również gry ze sobą w Pucharze Carabao. To główne mniejsze rozgrywki pucharowe w sezonie krajowym – za FA Cup. Jest rozgrywany między wszystkimi klubami Premier League i English Football League, aw zeszłym sezonie wygrał go Manchester United.

Obie drużyny są w północnej części losowania pierwszej rundy. Wrexham będzie gościć w kwietniu zdegradowaną drużynę mistrzowską Wigan, a Notts County będzie gospodarzem League One Lincoln City.

Mecze odbędą się w tygodniu pomiędzy dwoma pierwszymi meczami w League Two.

(Górne zdjęcie: Oli Scarfe/AFP za pośrednictwem Getty Images)