16 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Finaliści MLB All-Star 2023

Finaliści MLB All-Star 2023

Faza 1 głosowania MLB All-Star 2023 dobiegła końca. Oto finaliści przechodzący do fazy 2, która rozpocznie się w poniedziałek o godzinie 12:00 czasu wschodnioamerykańskiego — i którzy właśnie zajęli miejsce startowe w Midsummer Classic.

Nie było niespodzianką, że przewodził w ogólnej liczbie zdobywców głosów: lider Ligi Narodowej Ronald Acuna Jr. z Braves prowadził w klasyfikacji generalnej, a Shuhei Ohtani z Aniołów przewodził Lidze Amerykańskiej.

Jako liderzy głosowania fazy 1, Ohtani i Acuña zdobyli automatyczne miejsca startowe do Meczu Gwiazd 11 lipca w Seattle. Ohtani będzie rozpoczynającym DH w AL, a Acuña będzie jednym z trzech startujących w NL.

GLIN: Shuhei Ohtani, DH, Anioły – 2 646 307 głosów

Holandia: Ronald Acuña Jr., Braves – 3 082 600 głosów

Jeśli chodzi o resztę głosowania: Dwóch najlepszych zdobywców głosów na każdej pozycji oraz sześciu najlepszych graczy przechodzi do drugiej fazy głosowania, która określa początek Meczu Gwiazd. (W Holandii, ponieważ Acuña jest już zamknięty jako pojedynczy gracz, cztery osoby, które zdobyły najwięcej głosów po nim, przechodzą do etapu 2.)

Druga tura głosowania rozpoczyna się w południe ET w poniedziałek i trwa do południa ET w czwartek. Fani mogą głosować tylko raz na 24 godziny na platformach MLB na to, kogo chcą zobaczyć w Midsummer Classic. Sumy głosów nie są przenoszone z pierwszego etapu.

Startujący All-Star zostaną ujawnieni 29 czerwca o 19:00 czasu polskiego na ESPN.

Oto wszyscy gracze, którzy awansują do fazy 2 głosowania All-Star na każdą pozycję w AL i NL. (Statystyki sezonu na koniec głosowania w fazie 1.)

Łapacze: Adley Rochman (Orioles), Jonah Heim (Rangers)

W swoim drugim sezonie Rutschman ugruntował swoją pozycję jednego z najlepszych graczy w grze, a 25-latek może równie dobrze być na najlepszej drodze do swojego pierwszego Meczu Gwiazd. Rutschman uderza .272 z 10 homerami i 32 RBI i prowadzi AL z 49 walkami – do zaledwie 44 strikeoutów. Heim, również po raz pierwszy pretendent do All-Star, ma nierówny sezon ofensywny, który idzie w parze z jego zwykłymi umiejętnościami w polu, z 10 homerami i najlepszymi w karierze 117 OPS+.

Pierwsza baza: Vladimir Guerrero Jr. (Blue Jays), Yandy Diaz (Rays)

Druga baza: Marcus Simien (Rangers), Whit Merrifield (Blue Jays).

Semien i Corey Seager, którzy podpisali kontrakt z Rangers przed sezonem 2022, byli dynamicznym duetem, który poprowadził AL West w 2023 roku. 32-letni Semien, który prowadzi AL z 61 punktami, może być po raz drugi All -Gwiazda. Inny weteran, Merrifield, szuka swojego trzeciego skinięcia głową w All-Star. 298 z 18 skradzionymi bazami.

Trzecia baza: Josh Jung (Rangers), Matt Chapman (Blue Jays).

25-letni Jung naprawdę zaczyna swój drugi sezon. Rangersi w pierwszej rundzie draftu 2019 uderzają 275 z 15 home runami i 44 RBI. Mahjong po raz pierwszy może być All-Star. Gorący start Chapmana do 2023 roku może popchnąć go do drugiego startu w karierze All-Star i pierwszego startu w All-Star. 30-latek ma na swoim koncie 10 home runów i 25 deblów w pierwszej lidze dla Toronto.

Shortstop: Beau Bechet (Blue Jays), Corey Seager (Rangers)

Bichette może być All-Star po raz drugi i po raz pierwszy. 25-latek prowadzi ligę amerykańską trzeci sezon z rzędu, zdobywając 101 uderzeń, uderzając 317 z 14 pałkarzami. Seager przegapił trochę czasu w tym sezonie, ale był bestią, gdy był w składzie. 29-letni trzykrotny All-Star nietoperzy 0,38 z 10 home runami i 1,060 OPS. Seager szuka swojego drugiego z rzędu nominacji do All-Star w Teksasie i pierwszego startu w All-Star w swojej karierze.

Zawodnicy: Aaron Judge (Yankees), Mike Trout (Angels), Randy Arzarena (Rays), Yordan Alvarez (Astros), Kevin Kiermayer (Blue Jays), Adulis Garcia (Rangers)

Judge i Trout znów prowadzą w plebiscycie All-Star. Sędzia może być w kolejce do swojego piątego startu w Meczu Gwiazd i trzeciego z rzędu. Po swoim historycznym sezonie z 62 biegami u siebie, obecny MVP AL miał 19 pałkarzy, najlepszy w MLB odsetek uderzeń 674 i 1,078 OPS w 2023 r., pomimo braku czasu z powodu kontuzji palca. Trout szuka swojego 11. z rzędu skinięcia głową w All-Star. Od 2013 roku co roku wybierany jest na startera i może zostać jednym z zaledwie dziewięciu graczy, którzy zostaną wybrani jako startujący zawodnik All-Star przez 10 kolejnych lat.

READ  Transakcja Trey Mancini Cubs

Arozarena, jeden z najprzyjemniejszych do oglądania graczy MLB, po raz pierwszy może zostać All-Star. 28-latek uderza 0,292 z 14 homerami i 50 RBI i prowadzi AL z 409 bazowymi procentami. Alvarez był All-Star w 2022 roku jako obrońca DH, ale w tym roku jest na liście do głosowania jako zapolowy. Slugger Astros został wymieniony z niewygodnym prawym sluggerem, ale nadal miał 17 home runów, 55 RBI i 978 OPS. Kiermaier jest trzykrotnym zdobywcą Złotej Rękawicy i prawdopodobnie jednym z najlepszych zapolowych wszechczasów, ale nigdy nie dostał się do All-Star Team. García, który ma na swoim koncie 16 home runów i wiodącą w MLB 58 RBI, może wrócić do Meczu Gwiazd po tym, jak został debiutantem w 2021 roku.

Łapacz: Shaun Murphy (Braves), Will Smith (Dodgers)

Murphy był inspiracją w swoim pierwszym sezonie w Atlancie, a nagrodą może być jego pierwszy start w All-Star. 28-latek uderza 287 z 12 home runami i 0,919 OPS i jest prawdopodobnie najlepszym defensywnym łapaczem w grze. W międzyczasie, w drużynie Dodgersów z gwiazdorskimi strzelcami Freddiem Freemanem i Mookiem Bettsem, Smith był tuż po ich stronie, trafiając .293 z 10 homerami i .908 OPS, jednocześnie starając się stworzyć swój pierwszy All-Star Game.

Pierwsza baza: Freddie Freeman (Dodgers), Matt Olson (Bravs)

Średnia 323 mrugnięć, 14 home runów, 25 podwójnych dubletów MLB i 961 OPS dla Los Angeles. Sześciokrotny All-Star szuka odpowiednio siódmego i piątego wyboru w drafcie, a także czwartego startu. Olson, który zastąpił Freemana w Atlancie, ma na swoim koncie 21 home runów i 52 RBI w 2023 roku.

Druga baza: Luis Arraez (Marlins), Ozzie Albies (Braves)

Trzecia baza: Nolan Arenado (Cardinals) i Austin Riley (Braves)

Po powolnym starcie w tabeli w tym sezonie, Arenado stopniowo powraca do pałkarza, do którego przyzwyczailiśmy się oglądać. Do końca kwietnia zanotował 600 OPS z zaledwie dwoma homerami, ale od 3 maja osiągnął 0,299/0,348/0,599 z 13 homerami. Riley nadal pomaga zakotwiczyć środek składu Braves, pokonując .262/.327/.431 12 homerami.

Wstrzymanie: Orlando Arcia (Braves), Francisco Lindor (Mets)

28-latek szuka swojego pierwszego wyboru do All-Star w swoim ósmym sezonie MLB i ma mocne argumenty. Jego ukośna linia .333/.392/.478 utrzymuje go w linii przez rok kariery. Tymczasem Lindor nie może się doczekać swojego szóstego występu w All-Star. Na stole ma 0,740 OPS z 14 biegami do domu i ośmioma przechwytami i nadal zapewnia Metsom solidną obronę na doskonałej pozycji shortstopa.

DH: JD Martinez (Dodgers), Bryce Harper (Phillies)

Martinez wygląda na odmłodzonego z Dodgersami, ponieważ weteran DH ma 16 home runów, 0,571 procent uderzeń i 0,870 OPS. Stara się o swój piąty z rzędu skinienie głową w All-Star i szósty w swojej karierze. Harper błyszczy od powrotu do składu Phillies na początku maja, trafiając 301 w 41 meczach. Mógł być All-Starem drugi rok z rzędu w Filadelfii i po raz ósmy w swojej karierze.

Stadiony: Mookie Betts (Dodgers), Corbin Carroll (D-backs), Lourdes Gurriel Jr. (D-back), Michael Harris II (Braves)

W mieszance jest czterech outsiderów, którzy wraz z Acuñą zdobyli dwa pozostałe punkty startowe NL.

Pierwszym z nich jest wieloletnia nominowana do All-Star Bates, która rozegrała sześć z rzędu All-Star Games i szuka siedmiu. Bates ma w tym sezonie 17 home runów i 861 OPS. Carroll jest MVP zawodów – i kandydatem do All-Star – w swoim pierwszym pełnym sezonie. 22-latek uderza 0,298 z 16 homerami, 21 przechwytami i procentem uderzeń NL 0,581 i 0,962 OPS. Z D-backs zaskakująco pierwszymi w NL West, kolega z drużyny Carroll Gurriel jest także finalistą All-Star i po raz pierwszy stworzy drużynę. Kolega, Acuña Harris, debiutant roku NL, może pójść w jego ślady, tworząc swoją pierwszą grę All-Star Game.