19 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Dusty Baker mówi wielu osobom, że rok 2023 to jego ostatni sezon w roli menedżera Astros

Dusty Baker mówi wielu osobom, że rok 2023 to jego ostatni sezon w roli menedżera Astros

HOUSTON – Dusty Baker powiedział wielu osobom w organizacji Houston Astros i poza nią, że rok 2023 będzie jego ostatnim sezonem w roli menadżera, podają źródła zaznajomione z tą sprawą. Sportowiec W ciągu ostatniego tygodnia.

Bakerowi, który pełnił tę funkcję w tym sezonie na podstawie rocznego kontraktu, wygasł, Zapytany o to, odmówił komentarza Sportowiec Gdyby powiedział ludziom na meczu, że to jego ostatni sezon. Starania Houston o kolejne tytuły World Series zakończyły się porażką 11:4 w 7. meczu z Texas Rangers w American League Championship Series w poniedziałkowy wieczór.

74-letni Baker, który zarządzał 26 głównymi sezonami ligowymi, ma rekord w sezonie zasadniczym na poziomie 2183–1862, a także trzy proporczyki i jeden tytuł World Series. Długo oczekiwane mistrzostwa miały miejsce w 2022 r. wraz z Houston, zespołem, którym zarządzał przez ostatnie cztery lata, po tym jak został zatrudniony, aby pomóc ustabilizować organizację po skandalu związanym z kradzieżą szyldów, który wyszedł na jaw zaledwie kilka tygodni po porażce Astros. Mistrzostwa. Światowe Mistrzostwa Waszyngtonu 2019.

Poinformowała o tym wiele źródeł, które nie były upoważnione do wypowiadania się publicznie Sportowiec Wierzą, że Baker chce w pewnym sensie pozostać w grze. Dlaczego więc Baker nie ogłosi publicznie, że jest gotowy zrezygnować ze stałego miejsca w ławce rezerwowych na rzecz innej roli w baseballu?

wiele powodów. Po pierwsze, Baker nie chciał uwagi, jaką wzbudzi pożegnalna trasa koncertowa, jak twierdzi kilka źródeł. Ponadto Baker stwierdził Sportowiec Kilka razy „myślał” o przejściu na emeryturę i wciąż ma szansę zmienić zdanie. Według wielu źródeł jest to pierwszy sezon, w którym Baker mówi o odejściu z trenera i oderwaniu się od codziennych meczów.

„Wiem, że kiedy skończy zarządzać, będzie miał dużą wiedzę, którą może zaoferować organizacji” – powiedziała Melissa, żona Bakera od prawie 30 lat, dodając, że jej mąż nie podjął jeszcze ostatecznej decyzji. „Wiem, że może pomóc w budowaniu zwycięzcy. Mój mąż po prostu chce wygrać i jest zwycięzcą. „

READ  FIA po dokładnej analizie zatwierdza wniosek Andretti Formula Racing

Jeśli Baker przejdzie na emeryturę, zakończy karierę w Astros jako jeden z odnoszących największe sukcesy menedżerów franczyzy. Baker poprowadził gwiazdorski zespół przez zamieszanie i zmiany, radząc sobie z wrogością najlepiej, jak potrafił, głosząc pokój i pozytywne nastawienie z szerokim uśmiechem i łagodnym urokiem.

„Powiedziałem chłopakom, że ich kocham i doceniam ich wysiłki, doceniam sposób, w jaki podchodzą do swoich spraw” – powiedział Baker zapytany na konferencji prasowej po poniedziałkowej eliminacji o jego przesłanie dla tegorocznej drużyny i swojej przyszłości. „Nie wiem, nie miałem czasu ocenić i pomyśleć o swojej przyszłości, ponieważ jestem na dnie, nie jestem tego typu facetem. Nie chcę kraść na światło reflektorów ani nic z nich chłopaki. Trzeba delektować się tym, co zrobiliśmy, pomyśleć o tym, co możemy ulepszyć, a potem ocenię swoją sytuację życiową. No i zobaczymy. Porozmawiam z córką. Mam dwójkę wnucząt. .. Trochę ich oszukałem w swoich poszukiwaniach… Mam dwa psy, psy, mają rok, nawet mnie nie poznają, kiedy wejdę do domu, bo już nie jestem „Byłem w domu od 10 lutego.”

Procent zwycięstw Bakera wynoszący 0,586 wyprzedza tylko AJ Hincha — człowieka, którego zastąpił — i jest najwyższy spośród wszystkich menedżerów w historii zespołu. Baker poprowadził zespół do czterech występów z rzędu w ALCS i pojawił się w dwóch World Series. On i Hinch są jedynymi menedżerami w historii zespołu, którzy wygrali World Series.

Kiedy Houston wygrał AL West 2021, Baker został pierwszym menedżerem w historii głównej ligi, który zdobył tytuł dywizji z pięcioma różnymi klubami. W rozgrywkach posezonowych drużyny Astros ma bilans 34-19, co plasuje go na czwartym miejscu na liście wszechczasów tej dyscypliny z 57 zwycięstwami w play-offach.

Ale kadencja Bakera była świadkiem pewnych trudności. Pokłócił się z byłym dyrektorem generalnym Jamesem Clickiem, który został zatrudniony przez właściciela Jima Crane’a około tydzień po zatrudnieniu Bakera na stanowisku menadżera w 2020 roku. Chociaż kadra kierownicza i menedżerowie w całym sporcie są wtajemniczeni w nieporozumienia, nieporozumienia Bakera i Click stały się publiczne po tym, jak menedżer skorzystał z prawa do zawetowania zgody Click. – Podczas handlu na rzecz Wilson Contreras w ostatecznym terminie transakcji przypadającym na rok 2022. Crane stanął po stronie swojego menedżera, demonstrując podział, który powstał pomiędzy Click i Baker/Crane. Crane „rozstał się” z Clickiem po zwycięstwie w Mistrzostwach Świata 2022 i zatrudnił Danę Browna, aby go zastąpił.

READ  Źródła – zawodnik Blazers Robert Williams III pod koniec sezonu przejdzie operację

Przez cały sezon Brown publicznie kwestionował niektóre decyzje drużyny Bakera, ale nadal stara się zapewnić swojemu menadżerowi autonomię we wszystkich sprawach na boisku.

Wielu członków zarządu zespołu i sztabu trenerskiego podzielało sceptycyzm co do niektórych procesów decyzyjnych Bakera – szczególnie w związku z sporadycznymi występami wyróżniających się Chase’a McCormicka i Yanera Diaza – ale Baker niezachwianie preferował weteranów.

Trudno zaprzeczyć wynikom — Houston wygrało American League West po raz szósty z rzędu w sezonie obejmującym 162 mecze i osiągnęło siódmy z rzędu ALCS, prowadząc wściekły rajd pod koniec września.

Wiele osób uważało, że Baker powinien zostać zatrudniony jako specjalny asystent zespołu – najlepiej na zachodnim wybrzeżu, gdzie mieszka – lub w biurze komisarza jako ambasador gry.

„Kto łączy więcej grup ludzi niż Dusty?” – powiedział jeden z wieloletnich przyjaciół baseballu, któremu Baker powiedział o swoim zamiarze przejścia na emeryturę w tym roku. „To znaczy, że potrafi rozmawiać z każdym, na każdym poziomie życia. Jest ucieleśnieniem DEI (różnorodność, równość i włączenie społeczne).

Dziedzictwo Bakera jest większe niż życie. Gra w baseballu, odkąd został powołany do drużyny Atlanta Braves w 1967 r. Grał do 1986 r. i przez krótki czas pracował jako makler giełdowy, po czym w 1988 r. powrócił do gry jako podstawowy trener Giants. Grał dla zmarłego Hanka. Aaron pokonał raka prostaty. Jego syn, Darren, był bramkarzem Bakera w wieku 3 lat i został na zawsze uwieczniony podczas World Series w 2002 roku, kiedy poszedł podnieść kij, gdy JT Snow z San Francisco próbował zdobyć bramkę w piątym meczu. Wzięła go w ramiona Po tym jak dotknął bazy domowej i odesłał Darrena z powrotem do ziemianki.

Darren ma teraz 24 lata i jest zawodnikiem drużyny Washington Nationals. Nationals i Astros dzielą wspólny kompleks treningowy w West Palm Beach na Florydzie, co pozwoliło Dusty’emu przyjrzeć się z pierwszej ręki jego rozwojowi i cennym chwilom, gdy ojciec i syn byli współlokatorami podczas każdego z dwóch poprzednich wiosennych treningów.

READ  Z sezonem Panthers na krawędzi, supergwiazda Matthew Tkachuk nie jest pewien co do piątego meczu finału Pucharu Stanleya

Darren wyciągnął kartę składu przed meczem Ligi Grejpfrutowej pomiędzy obiema drużynami, zaskakując ojca, gdy ten wyszedł z ławki rezerwowych. W kolejnej bitwie tej wiosny Darren zdobył zielone światło przeciwko Astrosowi swojego ojca.

Po zakończeniu sezonu Darrena pod koniec września jego obecność stała się bardziej widoczna w drużynie Astros, gdy towarzyszył ojcu podczas ostatniej serii meczów zespołu w sezonie zasadniczym w Arizonie i podczas całych zawodów ALCS, być może po to, aby po raz ostatni rzucić okiem na karierę menedżerską Dusty’ego.

(Górne zdjęcie: Dusty Baker: Daniel Shirey/MLB Photos za pośrednictwem Getty Images)