28 marca, 2024

Lacrosse mężczyzn Maryland wygrywa mistrzostwa kraju

Symbol zastępczy podczas wczytywania akcji artykułu

East Hartford, Connecticut – Maryland nie przegrała meczu lacrosse mężczyzn od Memorial Day 2021, więc Terrapins nie zamierzali pozwolić, aby kolejny sezon zepsuł ich ostatni mecz.

Najwyżej rozstawione Terpy zakończyły niepokonany sezon w poniedziałek, odpierając siódme rozstawienie Cornella, 9-7, aby zdobyć czwarty tytuł NCAA w programie zaledwie rok po zepsuciu swojego doskonałego rekordu w meczu o mistrzostwo kraju na tym samym polu.

– Nigdy w życiu tak się nie czułem – powiedział starszy obrońca Brett Makar. „Tego rodzaju uczucie jest naprawdę nie do opisania. Płaczę na samą myśl o tym, ile zajęło mi powrót tutaj.”

Przed 22.184 na Rentschler Field, bramkarz Maryland Logan McEnany wykonał 17 interwencji, aby zakończyć imponujący sezon. Został nazwany najbardziej wartościowym graczem NCAA. Anthony DiMaio – Ostatni link na liście do Były tytułowy zespół Terps w 2017 roku Strzelił cztery gole i jedną asystę.

Maryland (18:0) zdobył swój drugi tytuł w siedmiu meczach mistrzowskich pod wodzą trenera Johna Tillmana i został pierwszym niepokonanym mistrzem od czasu Wirginii w 2006 roku. 18 zwycięstw terpów to największe w historii niepokonanego zespołu w historii NCAA.

Napastnik Logan Wisnauskas w końcu pobił rekord w swoim ostatnim meczu, ustanawiając rekord jednego sezonu w Maryland. W poniedziałek strzelił jeszcze dwa gole i asysty, a sezon zakończył z 103 punktami, pokonując w zeszłym sezonie 99 punktów Jareda Bernhardta.

Terpowie wygrali 35 z 36 meczów, wracając do sezonu 2020, a zbliża się tylko porażka Zeszłoroczny mecz o mistrzostwo z Wirginią.

CJ Kirst strzelił dwa gole dla Big Red (14-5), który stał się pierwszym zespołem Maryland State, który od czasów Johnsa Hopkinsa w Big Ten 2019 utrzymał mniej niż 10 goli. Przewaga dwóch goli odpowiada również najmłodszej drużynie sezonu w Terps .

READ  Julius Randle z Knicks zwichnął prawe ramię w meczu z Heat, w sobotę przejdzie rezonans magnetyczny: Źródło

„To był najtrudniejszy mecz, jaki mieliśmy przez cały rok” – powiedział Tillman.

To był odpowiedni koniec turnieju dla Maknaniego, trzeciego gracza, który przejął dowodzenie na początku sezonu 2020, który został przerwany przez pandemię i poprawił się do 35-1 na początku. Zdobył najwyższy poziom w swojej karierze z 19 obrońcami Sobotnia porażka w półfinale 13-8 z Princetona następnie utrudniał Cornellowi większość poniedziałkowych meczów.

W swoich czterech meczach przedsezonowych McNaney wykonał 61 obrońców i pozwolił na 25 bramek z 709 procentami obrońców.

„Wiedziałem, że po prostu muszę wejść, zobaczyć piłkę i ją uratować” – powiedział McEnany.

Pierwszy gol Cresta Cornella dał Cornellowi prowadzenie 1:0, czyniąc to dopiero piątym meczem w sezonie, który ma za sobą Maryland. Ale szybko skorygował sytuację.

DeMaio, szósty w tyle w tytule Maryland 2017, strzelił naturalnego hat-tricka, aby zakończyć pierwszą kwartę, która dała Maryland prowadzenie 4:1, a następnie ustawił bramkę z długiego słupka Owena Pribelskiego z szybkiego startu w dwóch minutach do drugiego. .

Terps prowadził 7-2 pod koniec pierwszej połowy, a Wisnauskas pomógł zwiększyć przewagę na początku drugiej połowy, strzelając jedną bramkę i pomagając w osiągnięciu bramki Jonathana Donville’a 9-2.

– Robią wiele wspaniałych rzeczy na pasku, ale myśleliśmy, że mamy potencjał, by pokonać tę drużynę – powiedział trener Cornell, Conor Buczyk. „Jednak byli fantastyczni. Dobrze poradzili sobie z naszym atakiem. Myślałem, że nasza obrona zagrała najlepiej, jak potrafiła.”

Baseball Maryland ma najlepszy sezon w historii szkoły i chce więcej

Maryland, który wyprzedził o siedem lat, próbował wytrzymać zmęczenie po szybkiej zmianie sytuacji z soboty. Terps ukończyli 22 konwersje do najwyższego poziomu sezonu i pięć razy pudłowali, ale poduszka wystarczyła, aby uniknąć dużego napięcia w ostatnich minutach.

John Biatelli z Cornella strzelił gola na 35,3 sekundy, aby zmniejszyć prowadzenie Big Reds do dwóch, ale Tripps wygrali kolejne spotkanie, a lider piątego roku, Bubba Firman, zabrakło czasu na rozpoczęcie obchodów.

READ  Największe zdenerwowanie dla każdego zespołu MLB do tej pory w 2023 roku

„Spodziewaliśmy się, że będzie to trudne i oczywiście zbudowaliśmy małą poduszkę i utknęła” – powiedział Tillman. „Nie jestem pewien, co by się stało, gdyby był jeszcze jeden kwartał”.

Maryland z pewnością wolałaby nie rozważać możliwości zakończenia wydarzeń tak, jak w zeszłym roku, kiedy ponieśli ogromną stratę 17-16. Ta porażka skłoniła Terpów do praktycznego podejścia do każdej gry w tym sezonie, a ich kamienie milowe spotkały się z wyciszoną radością – do poniedziałku, kiedy radośni gracze stworzyli wersję Aniołów w notatniku po ostatnim dzwonku.

Drużyna, która przetrwała większość sezonu bez wielu poważnych wyzwań, wywołała debatę na temat swojego miejsca w historii. Niemożliwa jest debata, aby zadowolić się pewnymi zmianami zasad, takimi jak pojawienie się zegara czasu akcji i rozwój sprzętu.

Ale jedno jest niepodważalne: nagrody NCAA Maryland z 1973, 1975 i 2017 roku mają pewne towarzystwo.

„Niezależnie od tego, czy ludzie chcą powiedzieć, że jesteśmy najlepszą drużyną w historii, jesteśmy mistrzami kraju” – powiedział Di Maio. „I tylko to się liczy.”