29 marca, 2024

Novak Djokovic – Rafael Nadal „Najważniejszy mecz ostatnich 10 lat” – Heinemann przeciwko French Open

Tim Henman uważa, że ​​ćwierćfinał French Open pomiędzy Novakiem Djokoviciem i Rafaelem Nadalem to „najważniejszy mecz mężczyzn w ciągu ostatnich 10 lat”.

Dwóch długoletnich rywali spotka się po raz 59 we wtorek wieczorem.

Djokovic prowadzi rekord 30-28 i wygrał swoje ostatnie spotkanie w półfinale French Open w zeszłym roku.

Roland Garros

„Boos karmią Djokovica” – McEnroe ostrzega fanów przed starciem Nadala

33 minuty temu

Jeśli Djokovic wygra ponownie, będzie to o krok bliżej do 21. tytułu Wielkiego Szlema i wyrównania rekordu Nadala.

Zapytany o znaczenie meczu, były czołowy brytyjski zawodnik Henman powiedział w Eurosporcie: „Było [Roger] Federer przeciwko Djokovicowi na Wimbledonie w 2019 roku, ale konsekwencje tego, z Rafą na 21 szlemach i Djokovic na 20, próbują zremisować, myślę, że w meczu mężczyzn jest to najważniejszy mecz w ciągu ostatnich 10 lat.

Siedmiokrotny mistrz Wielkiego Szlema, Mats Wellander, dodał: „Myślałem, że zeszłoroczny półfinał był, teraz wiemy, że tak nie było, ponieważ wygrał Novak, a potem Rafa wygrał Australian Open.

„Brzmi jak, ale kto wie, jak długo ci faceci wytrzymają. To wielki zaszczyt być w pobliżu, siedzieć i oglądać”.

Zwycięzca meczu zmierzy się z Carlosem Alcarazem lub Alexandrem Zverevem, którzy spotkają się wcześniej we wtorek.

Pojawiły się kontrowersje dotyczące tego, czy mecz Djokovica z Nadalem zostanie zaplanowany na wieczorną sesję, a okoliczności wydają się rozgrywać się na korzyść rozstawienia numer 1 na świecie.

Jednak Nadal pokonał Djokovica w prostych setach w finale, kiedy wygrał finał French Open 2020, gdy turniej odbył się jesienią po pandemii COVID-19.

„Myślę, że będziemy mieli szybki mecz pod względem kopnięć i agresywności” – powiedział Welander.

„Fani będą woleli Rafę, ponieważ jest jedynym tutaj, który jest zawsze faworytem i wciąż go dopingują; zwykle kibicują słabszym. Myślę, że jeśli tak się stanie, Novak jest bardzo dobry w przekształcaniu tego w pozytyw i używaniu tych przeciwności do podekscytować się.”

READ  Prognoza pogody między Yankees a Ulisses: mecz ALDS 5 przełożony z powodu deszczu, przeniesiony na wtorek

Ktokolwiek wyjdzie z pierwszej połowy losowania, prawdopodobnie będzie najsilniejszym kandydatem w finale po przegranej w poniedziałek numerze dwa na świecie Daniil Miedwiediew i numer cztery na świecie Stefanos Tsitsipas.

Tsitsipas wygrał finał w zeszłym roku, ale Został pobity w czterech setach przez 19-letniego Holgera RonPodczas gdy Miedwiediew przegrał z inspirującym Marinem Cilic.

Wellander wierzy, że Djokovic i Nadal rozumieją, że mimo oczekiwania wokół ich spotkania, jest jeszcze wiele do zrobienia.

„To dla nas wielki mecz, ale to mecz ćwierćfinałowy. Potem muszą zagrać być może najgorętszym graczem na świecie dla Alcaraz, potem może Marin Cilic lub Holger Rune. Myślę, że Rafa i Novak rozumieją to lepiej niż my.

„To duża konkurencja, ale muszę pokonać tego gościa i zaoszczędzić trochę energii. Myślę, że właśnie tak na to patrzą”.

Djokovic wygrał dziewięć meczów z rzędu bez utraty seta i mówi, że spodziewa się fizycznej konfrontacji z Nadalem.

„Cieszę się, że sam nie spędziłem dużo czasu na boisku aż do ćwierćfinału, wiedząc, że gra z nim w Roland Garros to zawsze fizyczna walka, podobnie jak wszystko inne.

„To ogromne wyzwanie i prawdopodobnie największe wyzwanie, z jakim możesz się zmierzyć tutaj w Roland Garros. Jestem na to gotowy… Uwielbiam to, jak się czułem, sposób, w jaki uderzałem piłkę. Skoncentruję się na co muszę zrobić.”