18 maja, 2024

Kaitlyn Clark błyszczy w swoim przedsezonowym debiucie w WNBA, gdy Indiana Fever przegrała z Dallas Wings

Era Caitlin Clark ma trudny początek.

Podczas swojego pierwszego meczu WNBA przed całkowicie wyprzedaną publicznością w Dallas, mimo że miała duży wpływ na okres przedsezonowy, Clarke wywarła na nią taki sam wpływ, jak przez ostatnie cztery lata w Iowa (być może po części ze względu na dobrze znaną atmosferę Wielkiej Dziesiątki przeciwnicy na stadionie). Chociaż drużyna Indiana Fever przegrała z Dallas Wings 79:76, a obrońca Wings Arike Ogunbowale na trzy sekundy przed końcem rzucił zielone światło, Clark zakończył mecz z najlepszym w drużynie 21 punktami i pięcioma za trzy punkty.

„Myślę, że zagraliśmy naprawdę dobrze. To po prostu wspaniała atmosfera dla kobiecej koszykówki” – powiedział Clark po meczu w Bali Sports Radio. „Myślę, że to dobry początek sezonu WNBA”.

Clark zaczynał u boku Eriki Wheeler, pozwalając byłej gwieździe stanu Iowa grać zarówno z piłką, jak i bez niej. Podczas swojego pierwszego posiadania piłki jako de facto rozgrywający podała doskonale wykonane podanie do przodu NaLyssy Smith. Po tym, jak Smith próbowała trafić w obręcz, Clark przeszła w tryb strzelania, trafiając głęboko za trzy punkty, zdobywając swoje pierwsze profesjonalne punkty.

W pierwszej połowie „trójki” nadal atakowały. Clark wyrównała sumę punktów Wings, zdobywając cztery własne trójki przed przerwą, w tym jeden, który wymagał olśniewającego zagrania przeciwko Natashy Howard, byłej Defensywnej Graczki Roku. Howard zwrócił się do Clarka na obwodzie, a pick nr 1 stworzył wystarczająco dużo miejsca niepewnym kozłowaniem, a następnie opadł z powrotem na jej lewą stronę, aby osuszyć sweter.

Clark początkowo nie odważyła się zbytnio zbliżyć do obręczy, ale jej strzały były gotowe na występy w lidze WNBA, w tym jeden strzał ze średniej odległości pod koniec drugiej kwarty. W pierwszej połowie Clark zdobył 16 punktów, prowadząc obie drużyny.

READ  Przewidywane składy, wiadomości o drużynie, najlepsza jedenastka

Jednak po piątkowym występie było wiele do poprawy. Clark zakończył mecz pięcioma stratami w meczu i został odgwizdany za cztery faule. Powiedziała później, że Fever mogła lepiej wejść w atak i jest jeszcze sporo miejsca na to, aby lepiej zrozumieć, kiedy w fazie przejściowej należy ruszyć do przodu, a kiedy zwolnić tempo gry. Powiedziała też, że podania zespołu mogły być lepsze.

„Ogólnie rzecz biorąc, można się od niego wiele nauczyć” – powiedział Clark. „To dla nas dobra nauka. To się nie liczy. Wróć i obejrzyj film, on nie kłamie i nie wyciągaj z tego wniosków”.

„To proces, prawda? Właśnie zaczęliśmy ćwiczyć w niedzielę” – powiedziała trenerka Fever, Christy Sides. „Nadal się uczymy. Tak ciężko pracowałeś, żeby zrobić kilka zdjęć, że nie musisz już tak ciężko na nie pracować.

Aliyah Boston, zeszłoroczna Debiutantka Roku, zakończyła sezon z ośmioma punktami i ośmioma zbiórkami w swoim przedsezonowym debiucie, a Smith, wybrana z numerem 2 w drafcie do WNBA 2022, zakończyła rozgrywki z 20 punktami i sześcioma zbiórkami. Inna debiutantka Celeste Taylor zakończyła mecz pięcioma zbiórkami w 11 minut.

Ogunbowale zdobyła trzy punkty w meczu, choć zdobyła 19 punktów. Nowicjusz Jaylen Brown poprowadził Wings z 21 punktami.

Jesse Sheldon, wybrany z numerem 5 w drafcie WNBA 2024, zagrał 13 minut na ławce rezerwowych Wings i zanotował dwie asysty.

Drugi i ostatni mecz przedsezonowy drużyny The Fever odbędzie się w piątek, 10 maja.

Reese w swoim debiucie zabrakło jednego zbiórki do double-double

Była gwiazda LSU Angel Reese również zadebiutowała w przedsezonowym meczu w piątkowy wieczór, gdy Chicago Sky zmierzyło się z Minnesota Lynx. Reese rozpoczął walkę, wykonując próbę ataku napastnika Minnesoty Naphesy Colliera już w trzech minutach meczu. Chociaż Reese nie strzeliła gola w pierwszej kwarcie, w drugiej kwarcie uspokoiła się, strzelając gola, a także wykazując ofensywną chemię ze środkową Camilą Cardoso.

READ  Stracone bramki utrudniają grę Tampa Bay Lightning na koniec sezonu

Na 3:49 do przerwy Reyes zauważył, że Cardoso rzucił się do kosza i wykonał rzut karny, który według napastnika Chicago, Brianny Turner, wyglądał lepiej na żywo.

Chicago przegrało 92-81, ale Reese zakończył mecz z 13 punktami i był agresywny na krawędzi. Wykonała 10 rzutów wolnych i trafiła dziewięć. Do swojego dorobku dołożyła także dziewięć zbiórek, najwięcej w meczu. Cardoso, wybrany z numerem 3 w kwietniowym drafcie, zszedł z ławki rezerwowych Chicago i zakończył mecz z sześcioma punktami i czterema zbiórkami w 13 minutach gry.

Była gwiazda Utah, Alyssa Bailey, zadebiutowała w przedsezonowym meczu drużyny Lynx, ale miała problemy w ofensywie, wykonując tylko jedną z siedmiu prób oddania strzału w ciągu 13 minut akcji.