16 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Armia izraelska znajduje w Gazie ciała 3 zakładników, w tym Shani Luke

Armia izraelska znajduje w Gazie ciała 3 zakładników, w tym Shani Luke

JEROZOLIMA (AP) – Armia izraelska powiedziała w piątek, że jej siły w Gazie Izrael znalazł ciała trzech izraelskich zakładników zabitych przez Hamas podczas ataku 7 października, w tym niemiecko-izraelskiego Shani Luke’a.

Zdjęcie skręconego ciała Łukasza (22 l.) z tyłu pickupa obiegło cały świat i rzuciło światło na skalę bojowego ataku na społeczności w południowym Izraelu. Armia zidentyfikowała dwa pozostałe ciała: 28-letnią kobietę o imieniu Amit Buskila i 56-letniego mężczyznę o imieniu Isaac Gelernter.

Trzej trzej zostali zabici przez Hamas podczas ucieczki Festiwal Muzyczny NowaRzecznik wojskowy admirał Daniel Hagari powiedział na konferencji prasowej, że była to impreza taneczna na świeżym powietrzu w pobliżu granicy z Gazą, podczas której bojownicy zabili setki osób.

Premier Izraela Benjamina Netanjahu Opisała śmierć jako „tragiczną”, mówiąc: „Zwrócimy wszystkich naszych zakładników, zarówno żywych, jak i umarłych”.

Armia podała, że ​​ciała odnaleziono w nocy, nie podając szczegółów i nie podając bezpośrednich szczegółów miejsca ich pobytu. Izrael prowadzi operacje w mieście Rafah, na południe od Strefy Gazy, gdzie, jak twierdzi, posiada informacje wywiadowcze na temat brania zakładników.

W ataku z 7 października bojownicy pod przywództwem Hamasu zabili około 1200 osób, w większości cywilów, a około 250 innych porwali. Od tego czasu uwolniono około połowę tych zakładników, większość z nich w ramach wymiany na więźniów palestyńskich przetrzymywanych przez Izrael podczas tygodniowego zawieszenia broni w listopadzie.

Izrael twierdzi, że w Gazie nadal przetrzymuje się około 100 zakładników oraz ciała około 30 innych osób. Wojna Izraela w Gazie Według urzędników odpowiedzialnych za służbę zdrowia w Gazie od tego czasu w ataku zginęło ponad 35 000 Palestyńczyków.

Netanjahu obiecał wyeliminowanie Hamasu i zwrot wszystkich zakładników, ale nie poczynił żadnych postępów. Twarze Nacisk na rezygnację i groził Stanom Zjednoczonym Zmniejszenie wsparcia dla sytuacji humanitarnej w Gazie.

READ  Agencja meteorologiczna ONZ ogłasza „czerwony alert” w związku ze zmianami klimatycznymi po wzroście temperatur i topnieniu lodu w 2023 r

Izraelczycy dzielą się na dwa główne obozy: tych, którzy chcą, aby rząd przerwał wojnę i uwolnił zakładników, oraz drugi, który wierzy, że zakładnicy stanowią niefortunną cenę w zamian za wyeliminowanie Hamasu. Sporadyczne negocjacje, w których pośredniczył Katar, Stany Zjednoczone i Egipt, przyniosły niewielkie rezultaty.