15 lipca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Simone Biles, Gabby Douglas i Sonny Lee stają naprzeciw siebie po raz pierwszy

Simone Biles, Gabby Douglas i Sonny Lee stają naprzeciw siebie po raz pierwszy

Górna linia

Trzy ostatnie złote medalistki olimpijskie w gimnastyce kobiet – Sunny Lee, Simone Biles i Gabby Douglas – zmierzą się ze sobą po raz pierwszy w sobotę w ważnych zawodach na drodze do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu, turnieju bezprecedensowego. Niezwykłe osiągnięcie jak na sport, w którym elitarna kariera trwa zwykle tylko kilka lat.

Kluczowe fakty

W sobotę w turnieju weźmie udział trzech mistrzów olimpijskich Klasyczne niezbędne nawilżeniezawody kwalifikacyjne do Mistrzostw Stanów Zjednoczonych i oba są kluczowymi zawodami w wyścigu o skład drużyny olimpijskiej w Paryżu w 2024 roku.

Zawodnicy są najnowszymi zwycięzcami uważanego za najbardziej pożądany tytuł w gimnastyce, złotego medalu olimpijskiego we wszystkich konkurencjach, pokonując 24 zawodników we wszystkich czterech konkurencjach gimnastycznych (skok, nierówne drążki, równoważnia i ćwiczenia na podłodze), a Lee zwyciężył na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio w 2020 r. i zwycięstwo Bilesa na Igrzyskach Olimpijskich w Rio w 2016 r. oraz zwycięstwo Douglasa na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w 2012 r.

Ich konfrontacja jest bezprecedensowa: Mówi USA Gimnastyka Trzej mistrzowie olimpijscy, którzy nigdy wcześniej nie mierzyli się ze sobą w żadnych zawodach.

Ta trójka nigdy wcześniej ze sobą nie rywalizowała, chociaż Biles i Douglas byli członkami drużyny na Igrzyskach Olimpijskich w 2016 r., a Biles i Lee rywalizowali razem w Tokio.

Ich wiek również jest bezprecedensowy, szczególnie w przypadku Bilesa i Douglasa, którzy mają 27 i 28 lat, ponieważ kiedyś gimnastyka kobiet była uważana za sport dla nastolatków, chociaż czołowe gimnastyczki są teraz starsze (medaliści w Tokio mieli 20,6 lat). Średnio najwyższy poziom od 1968 r. Poczta Waszyngtona wspomniany).

Dołączą do nich koleżanki z drużyny Biles i Lee z Tokio, Jordan Chiles i Jade Curry, a także pięć innych kobiet, które zdobyły medale na mistrzostwach świata.

Jeśli Biles lub Douglas dostaną się do kadry olimpijskiej, dołączą do grupy zaledwie 10 osób Trzy Amerykanki Trzykrotnie dostała się na igrzyska olimpijskie, po raz pierwszy od czasu Dominique’a Dawesa w 2000 roku.

Zespół USA Gymnastics napisał na Twitterze W piątek pojawiło się zdjęcie trzech kobiet trenujących do zawodów z podpisem: „2012, 2016 i 2020”, nawiązującym do lat ich zwycięstw olimpijskich.

Czy Biles, Lee i Douglas wezmą udział w igrzyskach olimpijskich?

the Próby olimpijskie Odbędzie się ona w dniach 27-30 czerwca w Minneapolis, gdzie zawodnicy będą walczyć o miejsca w pięcioosobowej drużynie olimpijskiej. Biles nie brał jeszcze udziału w zawodach w 2024 r., ale ma za sobą dominujący sezon 2023, który zakończył się zwycięstwem Mistrzostwa Świata W październiku zdobyła cztery złote medale (zespołowy, wielobojowy, na równoważni i na podłodze) oraz jeden srebrny medal w skoku. Lee i Douglas mieli trudniejszy początek roku: obaj startowali w zawodach Klasyczny amerykański W kwietniu Douglas zajął 11. miejsce w klasyfikacji generalnej po dwukrotnym upadku na nierównych poprzeczkach. Lee rywalizował tylko w skoku i belce, ale uzyskał najwyższy wynik na belce dnia. Lee również brał udział w zawodach Puchar Zimowy W lutym upadła na równoważnię i nierówne drążki – ten ostatni wykonał oryginalny ruch, który, jak ma nadzieję, będzie nosić jej imię, jeśli wykona go na igrzyskach olimpijskich.

cień

Chociaż Biles i Lee kontynuują rywalizację od czasu swoich igrzysk olimpijskich — Biles dodała znaczną liczbę medali do swoich Mistrzostw Świata, które odbywają się w latach nieolimpijskich, a Lee rywalizowała w college’u na Uniwersytecie Auburn — Douglas zszokowała fanów ogłaszając powrót do gimnastyki Siedem lat po swoich ostatnich zawodach, Igrzyskach Olimpijskich w Rio w 2016 r.,… Powiedział fanom Na Instagramie W lipcu 2023 roku wznowi treningi z myślą o udziale w Igrzyskach Olimpijskich w Paryżu. „Przez wiele lat odczuwałem ból w sercu, ale nie chciałem dalej dźwigać złości, bólu, smutku ani żalu, a poprzez łzy i ból odnalazłem spokój. Chciałem ponownie znaleźć radość w sport, który absolutnie uwielbiałem” – napisał Douglas. Fani spekulują, że Douglas miał na myśli jego Ekstremalna kontrola Spotkała się z tym w Rio, gdzie skrytykowano ją za to, że nie położyła ręki na sercu podczas hymnu narodowego i za rzekomo wyciszone reakcje na trybunach, gdy jej koledzy z drużyny rywalizowali.

Główne tło

Douglas wygrał Zdobyła złoty medal na Igrzyskach Olimpijskich w Londynie w 2012 roku, pokonując w zaciętym meczu rosyjską konkurentkę Wiktorię Komową. Billsy z łatwością miały przewagę nad rywalami Cała stawka na Igrzyskach Olimpijskich w Rio w 2016 r., prowadząca srebrna medalistka i koleżanka z drużyny Aly Raisman o 2,1 punktu — to największy margines zwycięstwa w historii i większy niż łączne marginesy zwycięstwa od 1980 do 2012 roku. Oczekiwano, że Biles po raz kolejny zdominuje Tokio, ale po tym, jak wycofała się z większości zawodów ze względu na swoje traktowanie…Krzywy„, poważna blokada psychiczna, Zabierz mnie do domu Złoty medal po zaciętej rywalizacji z Brazylijką Rebeccą Andrade, gdzie zwyciężyła różnicą niespełna jednej dziesiątej punktu.

Duża liczba

34. To jest liczba Medale Biles brała udział w igrzyskach olimpijskich i mistrzostwach świata, a od jej debiutu na Mistrzostwach Świata w 2013 r. liczba ta zwiększa się niemal co roku, co czyni ją najbardziej utytułowaną gimnastyczką wszechczasów (mężczyzn i kobiet).

Dogłębna lektura

Trzej ostatni mistrzowie olimpijscy znajdują się na szczycie legendarnej listy strzelców zawodów Core Hydration Classic 2024 (Amerykańska gimnastyka)

Mistrzyni olimpijska Gabby Douglas ogłasza swój powrót do gimnastyki: „Zróbmy to” (Wiadomości NBC)

Gimnastyka olimpijska kobiet była wcześniej zarezerwowana dla nastolatków. To się zmienia. (poczta w Waszyngtonie)

Simone Biles pomyślała, że ​​„świat mnie znienawidzi” po tym, jak zdenerwowała się na igrzyskach olimpijskich w Tokio (CNN)

READ  Słynny konkurs jedzenia hot dogów Nathana to tradycja i widowisko czwartego lipca