29 lutego, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Obejrzyj utwór „Don't Dream It's Over” zespołu U2 z coverem Crowded House w Las Vegas

Obejrzyj utwór „Don't Dream It's Over” zespołu U2 z coverem Crowded House w Las Vegas

U2 wznowiło swoją rezydencję w Las Vegas Sphere w piątkowy wieczór po sześciotygodniowej przerwie, a w połowie występu akustyczna grupa po raz pierwszy w historii wykonała na żywo klasyk Crowded House z 1986 roku „Don't Dream It's Over”. Został on zadedykowany liderowi zespołu Neilowi ​​Finnowi i Timowi Finnowi, jego bratu i wieloletniemu współpracownikowi twórczemu.

Naklejka z YouTube'a

W ciągu ostatnich czterech dekad Crowded House odniósł wiele hitów na listach przebojów w Europie, Australii i rodzimej Nowej Zelandii. Ale „Don't Dream It's Over” to jedna z niewielu piosenek, która zrobiła duże wrażenie w Ameryce. To jedyna piosenka, którą można dziś usłyszeć w radiu z klasyką rocka. „Można na to spojrzeć na dwa sposoby” – powiedział Neil Finn. Rolling Stone'a W 2021 r. „Oczywiście odczuwam pewną frustrację, ponieważ wiem, że przez te lata wykonałem wiele, moim zdaniem, naprawdę dobrej jakości prac. „Kiedy jest tak duże zainteresowanie jakąś piosenką, czasami mam ochotę powiedzieć: «Hej, spójrz tutaj»”.

Kontynuował: „Ale nie rozpamiętuję tego. Jestem naprawdę wdzięczny, że ta piosenka zrobiła to, co zrobiła. Czuję się wyjątkowo… Myślę, że posiadanie piosenki, która zaszła tak daleko, to coś wspaniałego. A poza tym” Jestem naprawdę wdzięczny za to, że nadal kocham tę piosenkę.” „Myślę, że niektórzy ludzie znajdują się w niefortunnej sytuacji, że nowa piosenka, którą napisali, stała się ich najpopularniejszą piosenką. W tym sensie trochę martwię się o ludzi. Przynajmniej jestem dumny z tej piosenki.”

Wspólny

W piątek na koncercie w Sphere U2 po raz pierwszy od 2017 roku zagrali także swój utwór „The Sweetest Thing” z 1987 r. Piosenka stała się dla nich nieoczekiwanym hitem w 1998 roku, kiedy wydali jej zremiksowaną wersję na swojej kompilacji. Najlepszy w latach 1980-1990.

Zespół będzie nadal grał w Sphere w sobotni wieczór. 4 lutego część programu zostanie wyemitowana na żywo na gali Grammy. Rezydencja zespołu w Las Vegas zakończy się 2 marca, kiedy to klucze do Sphere zostaną przekazane Phishowi.

READ  Jerry Turner i Teresa Nest pobierają się na weselu ABC – The Hollywood Reporter