19 czerwca, 2024

MSPStandard

Znajdź wszystkie najnowsze artykuły i oglądaj programy telewizyjne, reportaże i podcasty związane z Polską

Mikaela Shiffrin unika poważnych kontuzji po wypadku podczas zjazdu na Igrzyskach Olimpijskich w 2026 roku

Mikaela Shiffrin unika poważnych kontuzji po wypadku podczas zjazdu na Igrzyskach Olimpijskich w 2026 roku

Mikaela Shiffrin uniknęła poważnych obrażeń w piątek, gdy zderzyła się z siatkami zabezpieczającymi podczas wyścigu Pucharu Świata na torze, który będzie także gospodarzem Igrzysk Olimpijskich Mediolan-Cortina w 2026 roku.

Shiffrin, zwyciężczyni wszechczasów Pucharu Świata w narciarstwie alpejskim, straciła kontrolę podczas próby skoku w 17 sekundzie przed biegiem w Cortina d'Ampezzo we Włoszech.

„Jest pozytywna i czuje się całkiem dobrze” – powiedział trener drużyny USA Paul Kristovich. Powiązana prasa. „Ponieważ mogło być gorzej. Ale jest to bardzo bolesne, jak większość wypadków spowodowanych przekroczeniem prędkości. Ale ona była bardzo optymistyczna, jeśli chodzi o wszystko”.

Podczas wypadku przy dużej prędkości 28-latce odpadła jedna z nart, a ona z trudem wstała. Widziano grupę osób pomagających Shiffrin, co skłoniło ją do użycia kijków narciarskich jako kul i opuszczenia terenu bez obciążania lewej nogi. Została przetransportowana śmigłowcem medycznym Olympics.com.

Amerykańska ekipa narciarsko-snowboardowa szybko wydała oświadczenie o jej stanie, potwierdzając, że została przeniesiona do kliniki w Cortinie. „Wstępna analiza pokazuje, że więzadło krzyżowe przednie i tylne wydają się nienaruszone” – stwierdził zespół.

W dalszej części zespół amerykański stwierdził, że Shiffrin wysyłała zachęcające wiadomości do swoich kolegów z drużyny. „W porządku, drogie panie, talia to pieniądze, macie to!” ona książki.

Po ogłoszeniu wszystkich wyników dnia Shiffrin podziękował fanom za wsparcie i cieszył się sukcesem Team USA.

Trójka Amerykanek w piątkowych zawodach znalazła się w pierwszej dwudziestce: Jacqueline Wells (13.), Lauren Macuga (16.) i Isabella Wright (18.).

Spośród 52 startujących 12 nie ukończyło wyścigu. Austriacka narciarka Stephanie Wiener kontrolowała teren i zwyciężyła, kończąc wyścig ze stratą 0,39 sekundy przed Larą Gut-Bahrami. Fenner miał 0,71 sekundy przewagi nad trzema zawodnikami zajmującymi trzecie miejsce, co doprowadziło do pięcioosobowego miejsca na podium. Brązowe medale zdobyły Valerie Grenier, Christina Ager i lokalna faworytka Sofia Goggia.

READ  Szkoły w Teksasie powstają i upadają

Po zderzeniu Shiffrina szybko nastąpiła kolejna, a po wznowieniu akcji była mistrzyni klasyfikacji generalnej Federica Brignone uległa mniejszemu wypadkowi. Szybciej wstała i kontynuowała jazdę opierając się na własnych siłach.

„Nic mi nie jest, chociaż tu i ówdzie mam kilka siniaków” – powiedziała Brignone, dodając, że trasa była trudna pod względem psychicznym.

Kontuzji mogła także doznać mistrzyni olimpijska Corinne Sutter. Szwajcarska gwiazda przerwała bieg i słychać było jej krzyki po wykonaniu tego samego skoku, który spowodował problemy Shiffrin. Sutter opuścił tor z tyłu samochodu.

W piątek było jego ósme zwycięstwo w Pucharze Świata w karierze, a Shiffrin odniósł rekordowe 95 zwycięstw w Pucharze Świata.

Przyszły stan Shiffrin jest nieznany, a Wright utknął

Shiffrin wysłał post w piątek

Tymczasem koleżanka Shiffrina, Isabella Wright, podczas sobotniej rundy uderzyła w siatkę zabezpieczającą i została przetransportowana samolotem poza trasę. Kiedy wrócił później i Doznał jedynie pęknięcia Na brodzie, która wymagała szwów. „Myślę, że przede wszystkim jestem bardzo szczęśliwy”. Powiedziała.

Amerykanka Jacqueline Wells w zjeździe była druga za Norweżką Ragnhild Moenkel. Drugie miejsce było najlepszym wynikiem Walii w Pucharze Świata po trzecim miejscu w Cortinie w 2018 roku.